Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Test před turnajem v Chebu. Juniorky se sejdou v Luhačovicích

06/10/2023 | mládež, reprezentace
Juniorky se po srpnovém dvojzápase s Egyptem střetnou s dalším soupeřem. Ve druhém říjnovém týdnu zavítají na kemp do Luhačovic, kde se dvakrát poměří se Srbskem. Utkání jsou naplánovaná na pátek 13. října od 17:00 a sobotu 14. října od 13:00. V týmu se objeví i nové hráčky, jaká je nominace?
Test před turnajem v Chebu. Juniorky se sejdou v Luhačovicích

České házenkářky čeká další kemp a zároveň mezinárodní střetnutí. Svěřenkyně Dušana Poloze se od 9. října představí v Luhačovicích. „Jedním z cílů kempu bude přepnutí z klubových povinností na reprezentační myšlení, dostat se k mezinárodní úrovni, kde je většinou vše rychlejší. Každá chyba se rychleji trestá,“ míní hlavní kouč juniorek Dušan Poloz.

Zároveň na závěr tréninkových jednotek i juniorky poměří své síly. V Luhačovicích se utkají se Srbskem, na které narazily na červencovém mistrovství Evropy do 19 let a remizovaly 19:19. První duel se uskuteční v pátek 13. října od 17:00, druhý pak v sobotu 14. října od 13:00. „Tyto dva zápasy využijeme k vylepšení obranného systému, ke většímu zagresivnění, k útoku chceme zapracovat na lepším timingu a detailech na herním systému, který máme daný,“ sděluje český trenér.

„Bohužel dlouhodobě je zraněno mnoho hráček a ještě některé přibyly, celou situaci monitoruje a vyhodnocujeme, aby se holky dávaly dohromady směrem k mistrovství světa, které nás čeká v létě v Makedonii. Už na turnaji v Chebu by se některé zraněné hráčky měly vrátit. Na druhou stranu jsme rádi, že jsme objevily dvě úplně nové hráčky, které se zapojí do reprezentace juniorek a poperou se o možnost nominace na šampionát," poukazuje Poloz na nové tváře v týmu juniorek.

Zároveň pokračuje s cíli, které na kempu chce nastavit. „Vytvoříme si platformu interních pravidel, které se nám v uplynulém roce nedařilo dodržovat. Chceme si je nastavit jako tým, abychom je ctili a dodržovali," dodává.

„Dlouhodobým cílem je také výchova hráček pro reprezentační potřeby národního týmu žen, což se ukázalo, že se daří. Brankářka Patricie Wizurová a pivotka Anička Jestříbková jsou v širším kádru žen a jsou k dispozici trenérovi Bentovi Dahlovi. Tím se uvolnila místa pro novicky, které tak mají možnost také směřovat vysoko," říká Poloz.

V rámci soustředění vyrazí ve středu 11. října na kvalifikační zápas žen o postup EURO 2024 do Zlína, kde národní tým vyzve Finsko.

Nominace na přípravný kemp do Luhačovic:

Brankářky: Karolína Stojarová (HC Zlín), Markéta Růžková (DHK Baník Most), Denisa Rafajová (HC Zlín)
Levá křídla: Tereza Panošková (DHC Plzeň), Šárka Kapusniaková (TJ Sokol Lázně Kynžvart), Sofie Behenská (DHK Baník Most), Barbora Rachová (DHC Slavia Praha), Anna Kubálková (DHK Zora Olomouc), Simona Horáková (DHK Zora Olomouc)
Levé spojky: Adéla Protivová (DHK Baník Most), Adéla Brabcová (DHK Baník Most), Simona Schreibmeirová (TJ Jiskra Třeboň)
Střední spojky: Karolina Rajová (Sokol Poruba), Kristina Rajová (Sokol Poruba)
Pravé spojky: Zuzana Coufalová (Házená Jindřichův Hradec), Eliška Řádová (DHK Baník Most)
Pravá křídla: Nikol Floriánová (DHK Zora Olomouc), Karolína Mocková (DHK Baník Most)
Pivotky: Markéta Mrvišová (HK Spartak Ústí n. L), Adéla Dobrozemská (TJ Sokol Poruba), Karolína Pejšová (DHC Slavia Praha)