EUROPEAN OPEN U16 - DEN 2: Češky si poradily s Rumunskem, večer nestačily na Španělky

02/07/2024 | reprezentace, mládež
Českým kadetkám se podařilo navázat na pondělní duel s Kyprem, který porazily o 21 branek. Hned v úterý totiž vyzvaly Rumunsko, proti kterému se radovaly z výhry 19:13. Večerní zápas už ale vyšel lépe soupeřkám, Španělsku podlehly 15:18. V následujících dnech odehrají zápasy s Portugalskem, Polskem a Tureckem.

Česko - Rumunsko 19:13 (8:6)

Národní tým vstoupil i do třetího utkání na turnaji OPEN odhodlaně. Už v poločase si vybudoval nad Rumunkami náskok, který ještě v druhé půli výrazně navýšil. Družina Filipa Turečka nakonec zvítězila 19:13. Nejproduktivnější českou házenkářkou v utkání byla Markéta Königová.

Španělsko - Česko 18:15 (9:4)
Úvodní dějství se mladým Češkám nevyvedlo podle představ. Španělky totiž po poločase vedly o pět branek se skórem 9:4. Druhý poločas ale svěřenkyně Filipa Turečka zabraly, zapsaly hned jedenáct tref. Na výhru to ale nestačilo, soupeřky nakonec náskok udržely a zvítězily 18:15. Z českých řad se prosadilo hned jedenáct hráček, nejvíce branek nasázela Aneta Špačková.

Národní tým nyní čekají další tři soupeři. Hned ve středu 3. července se od 9:00 poměří s Portugalskem, od 16:30 vyzve Polsko. Ve čtvrtek ho pak od 9:00 čeká Turecko. „Hned ráno hrajeme s Portugalskem, holky musíme připravit hlavně po psychické stránce, musí si odpočinout. Musíme je nabudit," míní kouč Filip Tureček.