Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

EUROPEAN OPEN U16 - DEN 5: Kadetky po prohře s Chorvatskem berou dvanácté místo

05/07/2024 | mládež, reprezentace
Mladé Češky pátý den švédského OPEN završily prohrou proti Chorvatsku. V posledním utkání sice držely se soupeřkami krok, ale nakonec na ně nestačily. Konečný výsledek 19:20 pro ně znamená celkové dvanácté místo na turnaji.
EUROPEAN OPEN U16 - DEN 5: Kadetky po prohře s Chorvatskem berou dvanácté místo

Chorvatsko - Česko 20:19 (12:11)

Celé utkání nemohlo být více vyrovnané. V prvním poločase většinou ale o jednu branku vedly soupeřky. V 17. minutě se Češkám sice podařilo vyrovnat na 6:6, jenže Chorvatky se vzápětí opět dostaly do vedení. Po hvizdu signalizujícím konec první poloviny utkání český výběr prohrával o jednu jedinou branku.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu. Ač české házenkářsky bojovaly až do konce, Chorvatky nakonec zvítězily. Po čtyřech výhrách a čtyřech prohrách se kadetky ve švédském městě Gothenburg s turnajem loučí a odnášejí si konečné 12. místo.

„Atmosféra tu byla doopravdy skvělá. Měly jsme na tribunách úžasný fanoušky. Jak na hřišti, tak mimo něj jsme si s holkami vytvořily výborný kolektiv a super partu. Turnaj byl dost náročný, protože nejsme zvyklé na dva zápasy denně. Ale nakonec jsme vše zvládly a jsme moc rády, že jsme tu mohly být,“ komentovala po zápase s Chorvatskem Barbora Hanzlíková.

„Jsme s holkami zklamané, že se nám nepodařilo postoupit ze základní skupiny do play-off. Nejvíc nás mrzí asi zápas se Španělskem, kde nám nevyšel začátek a špatně jsme bránily. Konečné dvanácté místo je sice výborné, ale i tak nás to mrzí, protože jsme v posledním zápase s Chorvatskem prohrály jen o jeden gól,“ dodala Aneta Špačková.

Výsledky zápasů na EUROPEAN OPEN U16

Maďarsko - Česko (24:14)
Česko - Kypr (33:12)
Česko - Rumunsko (19:13)
Španělsko - Česko (18:15)
Portugalsko - Česko (23:18)
Česko - Polsko (27:18)
Turecko - Česko (15:27)
Chorvatsko - Česko (20:19)