Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Kemp talentované mládeže Kraje Vysočina v Novém Veselí

07/07/2021 | mládež, trenéři
Předposlední červnový víkend se uskutečnil první kemp talentované mládeže Kraje Vysočina 2007 – 2008. Tímto kempem započala nová etapa systémové práce s talentovanou mládeži Krajského svazu házené Vysočina.
Kemp talentované mládeže Kraje Vysočina v Novém Veselí

 

Celkem 26 nadějných házenkářů se sešlo ve sportovním areálu v Novém Veselí, kde pod vedením krajského trenéra Matěje Domkáře a jeho asistenta Petra Fišera absolvovali během dvou dní pět tréninkových jednotek. Věnovali se zlepšování individuálních dovedností, následně práci ve dvojicích. V závěrečné fázi se snažili jednotlivé dovednosti přenést do hry. Tréninků se také aktivně účastnili trenéři TCM a žákovských kategorii TJ Sokol Nové Veselí. Hráči tak měli při každém cvičení kolem sebe dostatek trenérů, kteří je upozorňovali na správnou techniku.

 

O hodnocení kempu jsme požádali trenéry výběru starších žáku Matěje Domkáře a Petra Fišera

Jakým cvičením a aktivitám jste se během víkendu věnovali?

Na prvním kempu jsme se věnovali především individuálním dovednostem, spolupráci ve dvojicích a rychlým přechodům.  Po celou sezonu jsme bohužel neměli možnost hráče sledovat. Zajímalo nás proto, jak na tom hráči jsou po herní i kondiční stránce. Věnovali jsme se spolupráci spojek, dále spolupráci spojky s křídlem a rychlým přechodům do útoku. Celé soustředění bylo hodně o rychlosti a dovednostech. Odehrálo se utkaní mezi ročníky 2007 a 2008 a cele soustředění se zakončilo zápasem s namixovanými tymy.

 

 

Jak byste zhodnotili první akci pro talentované házenkáře? Máte nějaké ohlasy přímo od hráčů či trenérů?

Matěj Domkář – krajský trenér, trenér výběru starších žáků

Výběrové kempy jsou pro hráče vždy náročné, ale zároveň je to pro ně výzva. Věřím, že pro všechny zúčastněné byl tento kemp přínosem. Hráči mohli porovnat úroveň svých dovedností a pod vedením zkušených trenérů je zdokonalovat. Pro trenéry to byla naopak příležitost poznat blíže nadějné hráče v kategorii staršího žactva. A vyhodnotit jejich silné a slabé stránky.

Petr Fišer – asistent trenéra

Myslím si, že se první kemp povedl. Trenéři získali představu s jakými hráči budou v příští sezoně pracovat. Hráči se dostali do vice konkurenčního kolektivu, který je donutí ze sebe vydat maximum. Hráče jsme i vědomě dostávali pod tlak i do nevýhodných situaci a pozorovali, jak si s tím poradí. Byl to první kemp, další budou následovat. Moc se těšíme.