Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Klubové úspěchy

| ostatní/různé
Tým házenkářské Dukly Praha se zlatým písmem zapsal do historie českých, respektive československých klubových úspěchů. Vedle nejúspěšnějšího mužského týmu mezi ženskými kluby zazářily týmy Sparty Praha a Baníku Most.
Klubové úspěchy

1957 - tým Dukly Praha vyhrál Pohár evropských měst (předchůdce Ligy mistrů)

Na počátku současné Ligy mistrů stál Pohár evropských měst, v němž se v sezóně 1956/57 premiérově utkaly mistrovské celky celé Evropy. Armádní klub z Prahy, čerstvě nesoucí jméno Dukla, se s přehledem probojoval do pařížského finále proti favorizovanému švédskému SK Örebro. Pro zpoždění letadla dorazila Dukla před 10 000 diváku do Palais des Sports až pár minut před úvodním hvizdem, ale na hřišti excelovala a po výhře 21:13 získala poprvé nejcennější klubovou trofej házenkářského světa. 

 

1962 – Spartak Praha Sokolovo (dnes Sparta Praha) - tým žen vyhrál Pohár mistrů evropských zemí (předchůdce Ligy mistrů)

„Vítězem druhého ročníku Poháru mistrů evropských zemí v házené žen se stal Spartak Praha Sokolovo (dnes Sparta Praha). V hale Spartaku Stalingrad (Bohemians Praha) přišlo před třemi tisíci diváky tolik očekávané vítězství našeho přebornického družstva. Taktika, střelba a vynikající výkon Janečkové v brance, to byly hlavní faktory vítězství. Hrálo se rychlé, na ženy tvrdé utkání. Přestože v Bělehradě vyhrály Jugoslávky jen 3:2, přijely do Prahy v optimistické náladě. Ještě za stavu 2:2 měly naději, pak však v rychlém sledu dostaly tři branky, tím bylo o výsledku rozhodnuto.“

 

1963 - tým Dukly Praha podruhé opanoval soutěž evropských mistrů

"Opět to bylo ve velkolepém pařížském finále. Soupeřem jí byla rumunská Steaua Bukurešť a Rumuni byli v té době úřadujícími mistry světa a zároveň největším konkurenty československé reprezentace. Dukla prohrávala v poločase na tehdejší dobu propastným rozdílem 5:10, po pauze dokonce 7:13, ale nakonec se radovala po prodloužení z výhry 15:13. Obrat v pařížském finále inspiroval novináře a spisovatele Otu Pavla, který dukelský zisk druhého poháru pro evropské mistry zvěčnil v povídce Plná bedna šampaňského."

 

1984 - třetí vítězství Dukly Praha v Poháru mistrů evropských zemí

Zatím posledního velkého klubového vítězství dosáhla Dukla Praha v roce 1984, kdy se dokázala probojovat do finále Poháru mistrů evropských zemí. V něm na půdě jugoslávského Šabacu obstála v sedmičkovém rozstřelu, pokořila favorita a potřetí získala pohár číslo jedna světové klubové házené. Osa jugoslávského mistra o několik měsíců později slavila zisk olympijského zlata v Los Angeles, českoslovenští házenkáři na těchto hrách z politických důvodů startovat nemohli. Jako jejich náhradníci vyrazili do USA hráči NSR, kteří pod pěti kruhy vybojovali stříbrné medaile.

 

2013 – DHK Baník Most zvítězil v evropském Challenge cupu

O jediný zisk evropské trofeje v historii samostatné české házené se postaraly v sezóně 2012/13 házenkářky DHK Baník Most. Nešlo sice o Ligu mistryň, ani druhý nejprestižnější Pohár EHF, ale vítězství ve Vyzývacím poháru lze považovat za určitý signál, že po letech půstu se s českou klubovou házenou stále musí počítat. Mostecké házenkářky zdolaly ve finále na hrané pohárovým způsobem doma – venku chorvatský Samobor, když v domácím prostředí smazaly čtyřbrankovou ztrátu z prvního zápasu.