Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Krajská kvalifikace Házenkářského desetiboje v Libereckém kraji

09/03/2022 | mládež
Sobotní dopoledne přineslo v tanvaldské sportovní hale obrovské drama, kdy proti sobě v krajské kvalifikaci Házenkářského desetiboje soupeřila severočeská družstva Liberec Handball a TJ Elektro – Praga Jablonec nad Nisou o postup do kvalifikace regionální. Ač se to stává velice zřídka, po celkovém vyhodnocení všech disciplín a zápasů byl výsledek nerozhodný, a družstva tak měla stejný počet bodů. V tomto případě rozhoduje vzájemný zápas, který ovládli mladší žáci z Liberce, čímž si zajistili postup do regionální kvalifikace.
Krajská kvalifikace Házenkářského desetiboje v Libereckém kraji

V sobotu 5. 3. pořádal Liberecký krajský svaz házené krajskou kvalifikaci Házenkářského desetiboje mladších žáků. Turnaje se zúčastnila družstva Liberec Handball a TJ Elektro – Praga Jablonec nad Nisou, oddíl z České Lípy bohužel z důvodu většího počtu nemocných členů účast zrušil.

Házenkářský desetiboj je soutěž všestrannosti družstev v disciplínách jak týmových, tak jednotlivců. Dvojice týmů tak absolvovala disciplíny v podobě rychlostního běhu, překážkové dráhy, skoku snožmo, hodu do dálky, střelbě na přesnost, herního utkání, utkání s osobní obranou, shot-outu a aktivity.

Důvodem pořádání krajské kvalifikace je postup výherního družstva do regionální kvalifikace, která proběhne 26. 3. v Mělníku, kde se utká s postupujícími týmy z Ústeckého a Středočeského kraje.

Průběh turnaje byl velmi vyrovnaný a do poslední chvíle nebylo jasné, které družstvo má blíže k postupu. Oba týmy předvedly skvělé výkony, ukázaly bojovnost a vzájemnou solidaritu.

Po celkovém vyhodnocení turnaje, kdy se sečetly body ve všech disciplínách, měly týmy překvapivě stejný počet bodů. V tomto případě musel rozhodnout výsledek vzájemného utkání. Zápas skončil výsledkem 16:9 ve prospěch oddílu Liberec Handball, a proto se stává postupujícím družstvem.