Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Kutnohorské školní ligy

22/04/2022 | mládež
Ve středu 13.dubna 2022 byl ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici rozehrán úvodním turnajem již 13.ročník KUTNOHORSKÉ ŠKOLNÍ LIGY v miniházené 4+1. Soutěž byla obnovena po více než 2 letech, poslední turnaj byl totiž odehrán v prosinci 2019, poté již covidové zákazy hrát nedovolily.
Kutnohorské školní ligy

Po dlouhé době se tuto středu konečně rozeběhl již 13. ročník Kutnohorské školní ligy v miniházené a v obou kategoriích zvítězila Základní škola Žižkov. Do letošního ročníku této soutěže přihlásily své týmy všechny čtyři kutnohorské základní školy - ZŠ Žižkov, ZŠ Jana Palacha, ZŠ Kamenná stezka a ZŠ T. G. Masaryka. Letošní zkrácený ročník bude mít na programu pouze 2 jarní turnaje - v dubnu a květnu. Opět se bude hrát ve dvou věkových kategoriích a to 1.-3. třídy a 4.-5. třídy. Jednotlivé turnaje se hrají na dvou zmenšených hřištích, systémem každý s každým a hrací doba je 1 x 15 minut. Po odehrání každého utkání následuje 5 samostatných nájezdů a dosažené branky z nich se započítávají do konečného výsledku utkání.

Úvodní turnaj KŠL vyhrál v kategorii 4.-5. tříd bez ztráty bodu tým ZŠ Žižkov. V poměrně širokém kádru se střelecky nejvíce prosazovala dvojice Čábelka - Hirš, branky však zaznamenalo hned 10 z 12 hráčů. O 2 body zpět skončil na 2. místě tým ZŠ T. G. Masaryka, zde byl největší oporou nejlepší střelec celého turnaje Pěkný. Se ziskem 2 bodů skončil na 3. místě tým ZŠ Jana Palacha, za kterou se nejvíce prosazoval Václav Kaucner. A na 4. místě skončil bez bodového zisku tým ZŠ Kamenná stezka, za kterou dala převážnou část branek dvojice Svoboda - Trpišovský.

I v kategorii 1.-3. tříd startovaly týmy ze všech 4 kutnohorských základek a vítězství v úvodním turnaji vybojoval s plným bodovým ziskem tým ZŠ Žižkov. Střelecky se v týmu vítěze nejvíce prosazoval David Pařízek. Na 2. místě skončil s dvoubodovou ztrátou tým ZŠ T. G. Masaryka, který sice nejvíce branek nastřílel a nejméně obdržel, prohrál však o branku se Žižkovem. Tým se opíral hlavně o nejlepšího střelce turnaje Lesáka. O umístění na 3.-4. místě rozhodl při vzájemné remíze rozdíl branek ze všech utkání, na tom byl lépe tým ZŠ Kamenná stezka, který tak skončil na 3. místě. Zde se střelecky nejvíce dařilo dvojici Ondič – Lukáš Zahradník. 4. místo tedy obsadil také se ziskem 1 bodu tým ZŠ Jana Palacha. Tento tým nastřílel celkem pouhých 5 branek, z toho 3 dal Jakub Kaucner.

První turnaj 13. ročníku KUTNOHORSKÉ ŠKOLNÍ LIGY v miniházené 4+1 uspořádal oddíl házené TJ SPARTA Kutná Hora ve spolupráci s Českým svazem házené, který tyto projekty organizuje a finančně podporuje. Hlavním sponzorem této dlouholeté populární akce pro školní týmy je Město Kutná Hora. A byl to právě místostarosta města pan Vít Šnajdr, který středeční soutěž zahájil.

Jako rozhodčí, zapisovatelé a pořadatelé turnaj zajišťovali členové pořadatelského oddílu TJ SPARTA – Jolana Čábelková, Eliška Kernerová, Bára Saláková, Natálie Svobodová, Anežka Šimonová, Eva Špírová, Jan Kostrec, Ondřej Salák, Alois Salák ml., Alois Salák st. a Salák Josef. Všem patří velký dík za hladký průběh celého turnaje. V něm bylo odehráno celkem 12 utkání a v 8 týmech ve dvou věkových kategoriích se vystřídalo celkem 73 chlapců a dívek - mladých vyznavačů miniházené.

Druhý turnaj KŠL se bude konat v měsíci květnu, datum bude ještě upřesněno.