Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Lázeňská školní liga miniházené zahájila další ročník

11/11/2021 | mládež
Oblíbená školní soutěž v miniházené je na Mariánskolázeňsku zpět. Šestý ročník zahájil turnaj pro 2. - 5. třídy ve středu 3.11.2021 ve sportovní hale Milana Prokeše v Lázních Kynžvart.
Lázeňská školní liga miniházené zahájila další ročník

 

Konečně epidemiologická situace trochu povolila a do základních škol se mohlo vrátit více sportu, tudíž i miniházené. Zástupci klubu Házená Kynžvart, garanta "Lázeňské školní ligy", začali v říjnu 2021 kontaktovat učitele/trenéry jednotlivých zainteresovaných základních škol, aby společně rozhýbali a znovu oživili projekt "Házená pro všechny" v lokalitě Mariánskolázeňska. Důvod je jednoduchý, snaha, aby se děti mohly opět miniházenou bavit a přijali ji za svou.

Ve středu 3. 11. 2021 proběhl ve sportovní hale Milana Prokeše v Lázních Kynžvart první turnaj „Lázeňské školní ligy“ sezóny 2021/2022. Do turnaje se zapojily základní školy z lokality Mariánskolázeňska – ZŠ Jih Mariánské Lázně, ZŠ Úšovice Mariánské Lázně, ZŠ Lázně Kynžvart, ZŠ Drmoul a ZŠ Dolní Žandov. Turnaj probíhal na dvou hřištích ve dvou kategoriích 2.+ 3.třída a 4.+ 5.třída. S organizací turnaje byly nápomocny i házenkářky domácího oddílu Házená Kynžvart (starší žákyně/mladší dorostenky), které se ujaly role rozhodčích a na začátku turnaje všechny účastníky společně rozcvičily. Celý turnaj proběhl v pozitivní atmosféře, na dětech byla vidět velká bojovnost, ale hlavně skutečnost, že si miniházenou užívají. Učitelé/trenéři povzbuzovali, opravovali, radili, střídali... Nakonec si odvezl z turnaje každý účastník svůj diplom a medaili s povzbuzením, že všichni vyhráli (1.místo) a jsou skvělý bojovníci. Je na místě zajisté poděkovat všem učitelům za vstřícnost a velké uznání a poklonu za to, jak v této nelehké době vedou děti ve školách ke sportu. Velké díky všem, kteří se podíleli na samotné organizaci turnaje přímo ve sportovní hale (rozhodčí, časomíra, fotogalerie ….). První turnaj „Lázeňské školní ligy“ 2021/2022 se opravdu vydařil na 100%. Pokud situace okolo coronaviru dovolí, pořadatelé plánují do konce roku 2021 zorganizovat ještě jeden další turnaj.

Kromě již zavedené Lázeňské školní ligy byla v letošním roce nově zahájena spolupráce s Plzeňským krajským svazem házené, která je zacílena na základní školy v Tachově a okolí.   

Od října 2021 se aktivita vrací také do Chebu, kde proběhlo před covidovou pauzou několik ukázkových hodin, a to na 5. ZŠ Cheb + 6. ZŠ Cheb, ale záhy bylo nutné snažení bohužel přerušit. Během října 2021 se podařilo na zbylých chebských školách, které projevili zájem své žáky seznamovat s miniházenou, a tím rozšířit dětem nabídku sportovních aktivit, dokončit ukázkové hodiny a vybavit je v rámci projektu i materiálně. Ukázkové hodiny v říjnu 2021 proběhli na 4. ZŠ Cheb (Hradební), 3. ZŠ Cheb (Zlatý vrh) a 1. ZŠ Cheb (Skalka), všechny v režii trenéra mládeže Házené Kynžvart Jiřího Maršíka. První turnaj „Chebské školní ligy miniházené“ je v plánu dne 22.11.2021 ve sportovní hale v Chebu a uskuteční se za podpory házenkářského oddílu HC Hvězda Cheb. Ten by měl odstartovat tradiční mezinárodní týden házené v podobě reprezentačního turnaje žen „O ŠTÍT MĚSTA CHEBU“. "Držíme si palce a doufáme, že se konečně i chebské školy dočkají svého prvního miniházenkářského klání a budeme tím moct „Chebskou školní ligu“ oficiálně odstartovat.

Naší vizí je do budoucna oslovit více škol v celém Karlovarském kraji a zapojit je do tohoto oblíbeného projektu mládeže ČSH, abychom seznámili ještě více dětí a učitelů s tímto nádherným atraktivním sportem, kterým házená respektive miniházená je," uvedli organizátoři z Karlovarského krajského svazu házené.

 

Kompletní fotogalerii Lázeňské školní ligy najdete zde.