Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Liberec Handball vyřazen v Českém poháru o jedinou branku

17/11/2021
Ve středu 10.11.2021 proběhl na liberecké palubovce zápas, na který se jen tak nezapomene. Liberec Handball, který se poprvé v klubové historii dostal do osmifinále Českého poháru mužů, hostil extraligový celek TJ Cement Hranice. Liberečtí házenkáři se zkušeného soupeře nezalekli, bojovali a vedli celý zápas, při kterém měli až šestibrankový náskok. Ani ten bohužel k výhře nestačil a Liberec Handball podlehl Hranicím o pouhou branku, kdy se stav utkání otočil až 20 vteřin před koncem zápasu. Konečný výsledek zápasu byl 27:28.
Liberec Handball vyřazen v Českém poháru o jedinou branku

 

Do zápasu vstupovali Liberečtí muži s velkým odhodláním a motivací dostat se mezi nejlepších osm týmů v republice. Na domácí soupisce, i přes chybějícího Pavla Henzla a Jana Hájka, bylo zapsáno 16 hráčů. Hosté přijeli v nižším počtu, a proto bylo cílem libereckých házenkářů hnát hru přes rychlý útok.

Liberec ovládl celý první poločas, kdy se svého soupeře nezalekl, ba naopak. Dokázal vycházet ze skvělé obrany, kde jim značně pomáhal brankář Robert Soukup svými skvělými zákroky, díky nimž mohli liberečtí přecházet do rychlého útoku a navyšovat tak svůj brankový náskok. Ve 27. minutě domácí vedli největším brankovým rozdílem 15:9. Hranicím se v závěru prvního poločasu podařilo snížit rozdíl na 15:11.

Vstup do druhého poločasu nebyl pro domácí optimální, hned v prvních minutách se podařilo Hranicím vyloučit dva hráče libereckého celku a tím stáhli náskok o dvě branky. Aby toho nebylo málo, pro domácí tým přišla další rána v podobě zranění dvou spojek, Martina Lepieše a Patrika Matuly. V útočné fázi je zvládli zastoupit jiní, ale v obraně se Liberci přestalo dařit. V čase 52:47 Liberec Handball vedl ještě tříbrankovým rozdílem 26:23, ale poté přišel zkrat. Liberečtí začali chybovat a zkušený extraligový tým z Hranic se chopil šance a 20 vteřin před koncem se poprvé dostal do vedení a odvezl si tak z liberecké palubovky výhru o jedinou branku.

 

 

Komentář k zápasu trenéra Ondry Harbicha:

“Ačkoliv jsme čelili extraligovému soupeři, tak do zápasu vstoupili hráči plní odhodlání poprat se o další historický úspěch pro libereckou házenou. Od prvních minut se nám nedařilo v útoku dle představ. Nevyvarovali jsme se jednoduchých technických chyb (zbrklé zakončení, nepřipravené přihrávky do pivota). Naštěstí skvěle fungovala obrana s Robertem Soukupem v brance. Od 10. minuty se nám začalo dařit na obou polovinách hřiště a náš náskok nad Hranicemi narostl na 15:9. Bohužel do konce poločasu hosté dokázali snížit na 15:11. Ve druhém poločase jsme pokračovali ve výborném výkonu. Bohužel nás přibrzdila zranění Martina Lepieše a Patrika Matula, který se do zápasu naštěstí vrátil. Hráči se ale semknuli, dále bojovali a drželi extraligového soupeře na rozdílu 3-5 branek. V 50. minutě jsme vedli 24:21 a bylo jisté, že nás čeká hodně těžká koncovka zápasu. Hraničtí po time-outu zvýšili svoji aktivitu a začali z náskoku postupně ukrajovat. V 56. minutě jsme dostali šanci přesilové hry, ale místo toho, abychom svému soupeři odskočili, tak přišlo vyrovnání na 26:26 a drama bylo na světě. 20 vteřin před koncem šly Hranice do vedení 28:27 a my měli poslední útok. Ačkoliv se nám podařilo dohrát signál až do jasné brankové příležitosti, tak při nás nestálo štěstí, trefili jsme pouze tyč a Hranice mohly slavit postup do čtvrtfinále poháru. 

Prohra pro nás měla velmi hořkou příchuť, protože jsme rozhodně nebyli horším týmem na hřišti a ještě necelé 3 minuty před koncem jsme byli blíže k postupu. Bohužel v nejdůležitějších okamžicích rozhodly zkušenosti týmů. Před hráči je ale potřeba smeknout a poděkovat, protože předvedli výkon na hranici svých možností a dokázali konkurovat extraligovému soupeři. V neposlední řadě bych chtěl poděkovat všem fanouškům, kteří na zápas dorazili a neúnavně nás podporovali. Bylo krásné hrát před plnou halou a jsem si jistý, že jsme nezklamali.“