Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Český pohár: Třaskavé bitvy před Vánoci! Kdo si vybojuje místo ve 2finále?

22/11/2022 | soutěže
Další parádní dávka házené těsně před vánočními svátky. V úterý proběhl los semifinále Českého poháru mužů, které se odehraje ve středu 21. prosince, i Českého poháru žen, jehož hrací dny jsou stanoveny na víkend 17. a 18. prosince. Kdo pro sebe získá vstupenku do 2finále, které se opět odehraje na jednom místě 15. března?
Český pohár: Třaskavé bitvy před Vánoci! Kdo si vybojuje místo ve 2finále?

Na západ Čech přijede Královo Pole

První semifinálovou dvojici mužů tvoří Talent tým Plzeňského kraje a SKKP Handball Brno. Hrát se bude na palubovce favorizované Plzně. Západočeši letos mají skvělou formu a vedou tabulku Chance Extraligy. Prohráli pouze jeden ze třinácti zápasů. V Českém poháru přešli nejprve přes České Budějovice po výhře 47:16, a posléze přes Vršovice. Utkání v Praze se nedohrálo kvůli nezpůsobilé palubovce a soutěžní komise ČSH rozhodla o kontumaci. Naposledy Talent přešel přes Jičín výsledkem 34:25.

Kénik měl předsezónní ambice v Chance Extralize určitě vyšší. Aktuálně se totiž pohybuje až na hraně postupu do play-off, patří mu desátá pozice s jedenácti body po čtrnácti kolech. Brno navíc už pět zápasů čeká na výhru. V Českém poháru je to ale úplně jiný příběh, svěřenci Pavla Hladíka vyřadili už dva extraligové soupeře. Nejprve si však poradili se Žeravicemi (34:21), poté přešli před Frýdek-Místek (32:28) a naposledy je nezastavila ani Kopřivnice (25:22). Královo Pole navíc hrálo všechny zápasy venku, což si zopakuje i proti Plzni.

Tyto dva celky poměří síly v Chance Extralize už tuto sobotu. A letos se střetly již ve 2. kole domácí soutěže, Talent doma zvítězil jasně 37:22. Že ale Brno umí tohoto soupeře potrápit, ukázalo loni v play-off. Tehdy si vynutilo až rozhodující pátý zápas, postoupila ovšem Plzeň. Podaří se Kéniku překvapit nyní?

Nepříznivý los pro Zubří, jede do Karviné

Jestli si něco přáli házenkáři Zubří, tak je to určitě hrát před vlastními fanoušky. Tam totiž vyhráli všech sedm zápasů Chance Extraligy, ve které jim však patří až pátá pozice. Venku totiž vyhráli až na šestý pokus, naposledy v Jičíně. V Českém poháru vyřadili tři soupeře z Moravy. Nejprve Vsetín po výhře 30:24, poté Bohunice jasně 35:11 a naposledy doma Nové Veselí 35:27.

Karviná také nemůže být s průběhem sezony stoprocentně spokojena. V Chance Extralize totiž ztratila body už v pěti případech a na Lovosice s Plzní ztrácí čtyři body. V Českém poháru ale nepřipustila žádné komplikace a na kontě má tři jasná vítězství. Baník vyřadil Rožnov pod Radhoštěm (35:22), Litovel (35:26) a naposledy doma Lovosice 29:24.

Souboje Karviné a Zubří jsou obvykle velmi vyrovnané. Robe sice venku letos nepodává dobré výkony, ale ve 3. extraligovém kole málem Slezany vyloupilo. Baník však nakonec urval vítězství 29:28. Tyto dva celky se střetnou v nejvyšší domácí soutěži ještě 30. listopadu.

Těžká šichta pro obhájkyně, proti stojí znovu Kynžvart

Repríza loňského finále Českého poháru je letos na programu už o kolo dřív. V rámci 2finále v Karlových Varech se radoval Most jednoznačně 36:20. V říjnu v rámci MOL Ligy ovšem Kynžvart ukázal, že umí hegemona pořádně potrápit. Černí andělé se strachovali do poslední sekundy, nakonec však na západě Čech urvali výhru 21:20. A v rámci prosincového Českého poháru se bude hrát znovu v Kynžvartu.

Západočeškám aktuálně patří v MOL Lize pátá pozice s devíti body. V Českém poháru přešel loňský vicemistr přes Kobylisy díky vítězství 37:20 a poté doma vyřadil Zlín výsledkem 33:28.

Most letos svádí pravidelné boje v Lize mistryň i v MOL Lize, kde v prvních šesti zápasech ani jednou nezaváhal, ale poslední dva duely překvapivě ztratil. Před reprezentační přestávkou padl v Dunajské Stredě, naposledy remizoval doma s Olomoucí. Baník je tak aktuálně druhý za stoprocentní Šaľou. V Českém poháru přešel přes Hostivice (35:24) a Písek (37:22).

Slavia bude proti Porubě favoritem

Pražanky oproti loňsku výrazně posílily a vystoupaly zpátky do vyšších pater tabulky. Aktuálně jim patří třetí pozice s dvanácti body. Naposledy však padly doma s Dunajskou Stredou. V Českém poháru bez boje přešly přes Háje, před dvěma týdny zvítězily v Plzni 32:24.

Poruba je semifinálovým překvapením, už v osmifinále se nadřela na vítězství nad Kunovicemi 25:21, následně však doma překvapila Olomouc a vyhrála 28:24. V MOL Lize se Ostravankám vůbec nedaří. Z osmi zápasů slavily jediné vítězství a v tabulce jsou předposlední.

Sokol ale určitě není bez šance a bude chtít opět překvapit. Leccos může napovědět už utkání 10. kola nejvyšší soutěže mezi těmito dvěma týmy, hrát se bude 30. listopadu také na palubovce Slavie.

Semifinále Českého poháru mužů:
Středa 21.12. Talent tým Plzeňského kraje – SKKP Handball Brno
Středa 21.12. HCB Karviná – HC ROBE Zubří

Semifinále Českého poháru žen:
Sobota/neděle 17./18.12. Házená Kynžvart – DHK Baník Most
Sobota/neděle 17./18.12. DHC Slavia Praha – DHC Sokol Poruba