Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Los ME 2024: Češi ve skupině vyzvou Dánsko, Portugalsko a Řecko

10/05/2023 | soutěže
Událost. Házenkářský svátek. EURO. Blížící se evropský šampionát, který se koná od 10. do 28. ledna 2024 v Německu, už zná svůj program. Národní tým si zahraje v mnichovské skupině F a postupně se utká s výběry Dánska, Portugalska a Řecka.
Los ME 2024: Češi ve skupině vyzvou Dánsko, Portugalsko a Řecko

Národní tým zná své soupeře na nadcházející mistrovství Evropy 2024, které od 10. do 28. ledna 2024 hostí sousední Německo. Česká republika si na šampionátu zahraje ve skupině F, což znamená, že se utká s týmy Dánska, Portugalska a Řecka. „Přál jsem si Dánsko, nebo Francii, což se mi tedy splnilo. Na druhou stranu jde o neskutečně silné soupeře a Dánsko je jeden z kandidátů na celkové vítězství," říká po losu reprezentant Jakub Štěrba.

„Je to velice těžká skupina, ale určitě se budeme pokoušet porvat o postup a předvést na šampionátu náš nejlepší výkon. A dokázat, že se česká házená také zvedá. Zapadneme mezi silnější házenkářskou špičku, abychom si začali budovat respekt," hlásí odhodlaně pravé křídlo.

Národní tým navíc může překvapit. „Kvalifikace nebyla lehká, ukázala nám, že můžeme hrát i proti TOP týmům jako je Island. Stále je co zlepšovat, musíme jít krok po kroku a věřím, že když budeme dobře pracovat, můžeme na EURU uhrát dobrý výsledek," líčí Štěrba.

Všechny zápasy skupiny odehrají svěřenci Xaviera Sabateho v Mnichově. „Doufám, že nás přijede podpořit co nejvíc fandů, protože jsou skvělí a vždy dokáží udělat výbornou atmosféru," přeje si 26letý reprezentant.

Zápasy národního týmu (datum a čas upřesníme):
Dánsko – Česko
Česko – Portugalsko
Česko – Řecko

Skupiny pro EURO 2024:

Skupina A (Berlín): Německo, Francie, Severní Makedonie, Švýcarsko
Skupina B (Mannheim): Chorvatsko, Rakousko, Španělsko, Rumunsko
Skupina C (Mnichov): Island, Maďarsko, Srbsko, Černá Hora
Skupina D (Berlín): Norsko, Slovinsko, Polsko, Faerské ostrovy
Skupina E (Mannheim): Švédsko, Nizozemsko, Bosna a Hercegovina, Gruzie
Skupina F (Mnichov): Dánsko, Portugalsko, ČESKÁ REPUBLIKA, Řecko

Nasazení do košů:
Koš 1: Švédsko, Španělsko, Dánsko, Francie, Norsko, Island
Koš 2: Německo, Nizozemsko, Slovinsko, Maďarsko, Portugalsko, Rakousko
Koš 3: Chorvatsko, Bosna a Hercegovina, Polsko, ČESKÁ REPUBLIKA, Srbsko, Severní Makedonie
Koš 4: Švýcarsko, Rumunsko, Černá Hora, Řecko, Gruzie, Faerské ostrovy