Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Rozlosováno: Kategorie M18 a M20 znají své soupeře pro mistrovství Evropy

29/02/2024 | mládež, reprezentace
Obě mládežnické kategorie už mají jasno o soupeřích ve skupinách. Ve čtvrtečním losu EHF se rozhodlo o jejich třech protivnících. Dorostenci zabojují o postup s Dánskem, Norskem a Ukrajinou. Junioři zase s Norskem, Maďarskem a Rumunskem.
Rozlosováno: Kategorie M18 a M20 znají své soupeře pro mistrovství Evropy

Foto TOP: Michal Struž

Dorostenci v létě zamíří do Černé Hory

Svěřenci Jiřího Hynka si na kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy pořádané v Zubří vybojovali účast na šampionátu. Ten se koná od 7. do 16. srpna v Černé Hoře. Los jim určil skupinu C, ve které se představí s Dánskem, Norskem a Ukrajinou. S posledním soupeřem se dorostenci střetli i v rámci kvalifikace na domácí půdě, kde zvítězili 29:21.

Na evropském šampionátu se představí: Černá Hora, Španělsko, Švédsko, Německo, Chorvatsko, Dánsko, Island, Maďarsko, Slovinsko, Portugalsko, Norsko, Francie, Srbsko, Faerské ostrovy, Česko, Ukrajina, Řecko, Itálie, Švýcarsko, Severní Makedonie, Polsko, Izrael, Rakousko a Rumunsko.

Junioři odehrají šampionát ve Slovinsku

 Juniorská reprezentace se v přípravě na blížící se mistroství Evropy naposledy vyzvala v Třeboni Slovince. Ti budou mimo jiné hostiteli letošního šampionátu. Start EURO do 20 let je naplánován od 10. do 21. srpna právě ve Slovinsku. Výběr trenéra Pavla Pauzy narazí ve své skupině D na Maďarsko, Norsko a Rumunsko.

Turnaje se také zúčastní 24 týmů: Rakousko, Česko, Faerské ostrovy, Německo, Maďarsko, Izrael, Černá Hora, Norsko, Portugalsko, Srbsko, Španělsko, Švýcarsko, Chorvatsko, Dánsko, Francie, Řecko, Irsko, Itálie, Severní Makedonie, Polsko, Rumunsko, Slovinsko, Švédsko, Ukrajina.