Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Los MS 2025: Češi ve skupině A narazí na Německo, Polsko a Švýcarsko

29/05/2024 | reprezentace
Je rozhodnuto. Národní tým se na mistrovství světa 2025 utká v základní skupině A s Německem, Polskem a Švýcarskem, česká reprezentace byla tažena z druhého výkonnostního koše a úvodní zápasy odehraje v dánském Herningu.
Los MS 2025: Češi ve skupině A narazí na Německo, Polsko a Švýcarsko

Mistrovství světa 2025, kterého se bude účastnit 32 zemí, se uskuteční v Chorvatsku, Norsku a Dánsku v termínu od 14. ledna do 2. února. Pořadatelskými městy budou Záhřeb, Varaždin, Poreč, Oslo a Herning. Ze základní skupiny postupují tři celky do hlavní fáze turnaje.

 „Nebudu lhát, jsem trochu zklamaný. Těšil jsem se na zápasy proti celkům z jiných kontinentů," komentoval evropskou konfrontaci Jakub Štěrba. „Ale skupina vypadá dobře, favoritem bude určitě Německo. V ostatních dvou zápasech bude hodně záležet na momentální formě týmů.“

Podle 27letého křídelníka je plán jasný. „Věřím, že fanoušci uvidí kvalitní zápasy. Těším se na šampionát, pro řadu z nás půjde o první mistrovství světa. Hrát na takové akci se nepoštěstí každému, doufám, že předvedeme dobrou házenou a urveme dobrý výsledek. Věřím, že můžeme postoupit ze skupiny, i když to bude proti kvalitním soupeřům náročné.“

 „Bude to evropská skupina na mistrovství světa. Všechny soupeře dobře známe, bude to velmi zajímavý střet, jehož favoritem je Německo," řekl po losu brankářský specialista národního týmu Martin Galia. Sám nadcházející soupeře zná opravdu dobře, ve všech zemích totiž působil.

Německo má podle něj tým složený z bundesligových a světových hráčů. „Ale v bundeslize působí také spousta Švýcarů, udělali velký posun vpřed," upozorňuje. Konfrontace s Polskem bude ještě pikantnější o dění v posledních dnech, Xavier Sabate a Tomáš Piroch v Plocku oslavili polský titul i prventství v polském poháru.

„Polský výběr bude složen z domácí soutěže doplněný hráči působícími ve Francii a Německu. Těším se na ten souboj a také na celý šampionát. Budeme se rvát o postup, bude těžký, ale měl by to být náš cíl," uzavřel Galia.

Základní skupiny mistrovství světa 2025:

Skupina A (Herning – DEN): Německo, Česko, Polsko, Švýcarsko
Skupina B (Herning – DEN): Dánsko, Itálie, Alžírsko, Tunisko
Skupina C (Poreč – CRO): Francie, Rakousko, Katar, Kuvajt
Skupina D (Varaždin – CRO): Maďarsko, Nizozemsko, Severní Makedonie, Guinea
Skupina E (Oslo – NOR): Norsko, Portugalsko, Brazílie, USA
Skupina F (Oslo –NOR): Švédsko, Španělsko, Japonsko, Chile
Skupina G (Záhřeb – CRO): Slovinsko, Island, Kuba, Kapverdy
Skupina H (Záhřeb – CRO): Egypt, Chorvatsko, Argentina, Bahrajn

Výkonnostní koše mistrovství světa 2025:

Koš 1: Dánsko, Francie, Švédsko, Německo, Maďarsko, Slovinsko, Norsko, Egypt
Koš 2: Portugalsko, Chorvatsko, Česko, Rakousko, Island, Nizozemsko, Španělsko, Itálie
Koš 3: Polsko, Severní Makedonie, Katar, Brazílie, Argentina, Kuba, Japonsko, Alžírsko
Koš 4: Bahrajn, Tunisko, Chile, Kuvajt, Kapverdy, Guinea, USA, Švýcarsko