Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Je dobré mít silného soupeře hned na úvod, říká před zápasem s Michalovci Mikulčík

10/09/2021
Málokterý MOL ligový zápas poutá tolik pozornosti jako víkendové střetnutí Černých andělů s Iuventou Michalovce. Proč je dobré hrát se silným soupeřem hned zkraje sezony, ale také třeba jak to v týmu na začátku nového ligového ročníku funguje, přiblížila Lucia Mikulčík, kapitánka Černých andělů.
Je dobré mít silného soupeře hned na úvod, říká před zápasem s Michalovci Mikulčík

 

Do sezony jste vstoupily velmi vysokou výhrou nad Chorzówem, teď vás o víkendu čekají Michalovce, což by ale měl být mnohem náročnější zápas. I trenér říkal, že si v týmu moc dobře uvědomujete, jak moc je toto utkání důležité, v čem podle vás bude jiné?

Do prvního zápasu jsme šly s velkým nasazením a myslím, že i na výsledku je to znát. Soupeře jsme příliš neznaly, nevěděly jsme, co od polského týmu můžeme čekat. Šly jsme do utkání, jako bychom hrály proti stejně silnému soupeři. Nečekala jsem, že by Chorzów měl být slabý tým a myslím, že během sezony bude nebezpečný. Jen jsme je naší hrou asi trochu zaskočily, hlavně tvrdou obranou a rychlým přechodem do útoku, takže mám pocit, že jsme je utavily už v prvním poločase a pak mi přišly trochu odevzdanější.

Myslím si, že je dobře, že proti Michalovcům hrajeme hned na začátku sezony, protože jsme ještě správně nažhavené, máme dost sil, za sebou konfrontace s evropskými soupeři z přípravných utkání a dokážeme se na takový zápas optimálně naladit, což během sezony už může být obtížnější. Takže mít silného soupeře hned na začátek, kdy má člověk ještě relativně čistou hlavu, by mohlo mít dobrý efekt. A pokud vím, Michalovce měly v přípravě také zajímavé evropské týmy, takže to bude moc hezká konfrontace a určitě se bude na co koukat.

V týmu došlo před sezonou k několika změnám, jak jste se zvládly sladit?

Myslím, že jako tým fungujeme dobře, dobře se sladily mladé se zkušenějším hráčkami a funguje to velmi dobře. I na hřišti nám to klape, příprava byla letos úspěšnější, nedostávaly jsme velké příděly od zkušenějších evropských soupeřů, naopak jsme se s nimi dokázaly celkem slušně poměřit a některé zápasy jsme vyhrály, ačkoli na výsledky se v přípravě moc nekouká. Důležitý je náš herní projev, hrajeme rychle, zpevnily jsme základy v obraně, tam jsme myslím letos silnější.

Slovo rychlost se v poslední době v klubu hodně skloňuje, je to velký rozdíl oproti předešlé sezoně?

Myslím, že jsme na tom fyzicky a silově lépe, víc nám to funguje v obraně a nebojíme se jít proti větším a silnějším hráčkám. To cítím jako největší rozdíl, i když srovnání s předešlou sezonou je těžké. Byl covidový rok, nedalo se moc trénovat, chodit do posilovny, pracovat na souhře, haly byly zavřené. Myslím si ale, že kdybychom se současným kádrem hráli letos Ligu mistrů, už bychom uhráli lepší výsledky. Tým je herně vyrovnaný, silnější, pružnější a také o dost zkušenější.

V září hrajete poměrně dost zápasů, jak se na ně chystáte?

Upřímně řečeno, já moc nekoukám na to, kolik zápasů nás čeká, připravuji se na aktuální utkání a neřeším následující dny a týdny. V této sezoně ale máme dost široký kádr, je nás přes dvacet, takže máme dostatečný počet hráček, abychom všechno zvládly, zahrály si a některé si mohly i odpočinout.

Autor Jan Pimper