Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Nový trenér výběru chlapců JmKSH Marek Jahoda: Doufám, že se hráči brzy vrátí do škol i k tréninku

26/10/2020 | mládež, trenéři
Novým trenérem výběru chlapců JmKSH byl jmenován pan Marek Jahoda, bývalý extraligový hráč a v současnosti trenér Sokola Telnice.
Nový trenér výběru chlapců JmKSH Marek Jahoda: Doufám, že se hráči brzy vrátí do škol i k tréninku

Jak bude probíhat výběr hráčů pro tým výběru JmKSH?

Jednotlivé kluby nahlásily talentované hráče, které pozveme na základní kemp. Máme v plánu uskutečnit dva základní kempy, a to podle spádovosti družstev. Jeden v Telnici a druhý v Bohunicích. Na těchto kempech vybereme zhruba 20 hráčů, které budeme zvát na výběrové kempy a připravovat se společně na Letní olympiádu dětí a mládeže, která se uskuteční v polovině roku 2021 v Olomouci. Dále chceme pořádat také kemp pro hráče, kteří  nebyli vybráni, abychom je  motivovali do další práce. Tento kemp bude důležitý i pro případné doplnění výběru vlivem zranění, popřípadě ztráty výkonnosti hráčů.

 

Jak budou probíhat kempy?

Máme představu, že bychom se scházeli minimálně jednou měsíčně a využívali haly klubů Sportovních středisek. Počítám i s účastí  trenérů nominovaných hráčů, aby nám pomáhali rozšířit metodický koncept JmKSH do všech klubů v kraji.

 

Plánujete i přípravné turnaje nebo soustředění?

Ve spolupráci s krajskou trenérkou bychom rádi oslovili přilehlé kraje s možností konfrontace. Máme v plánu pořádat přípravný turnaj a recipročně se účastnit i turnajů ostatních krajů. Krátká víkendová soustředění považuji  za důležitá, aby kluci, kteří se znají jen jako soupeři, vytvořili skutečný tým a  byli schopni dobře reprezentovat náš kraj na Letní olympiádě dětí a mládeže.

 

Aktuální situace ohledně COVID-19 vám ale nepřeje, že?

Vůbec. Základní kempy jsme plánovali na  28. 10. 2020. Vzhledem k aktuální situaci jsme je museli pochopitelně zrušit. Druhý pokus zkusíme 17. 11. 2020, i když v tomto termínu jsme již plánovali první přípravný turnaj. Doufám, že se situace zlepší a hráči se vrátí nejen do škol, ale samozřejmě i k tréninku.