Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Velká změna! Jeřábková po sezoně skončí ve Vipers a zamíří do dánského Ikastu

23/12/2022 | zahraničí, DŮLEŽITÉ!, reprezentace
Přestupová házenkářská bomba odpálena. Nejužitečnější hráčka posledního Final 4 Ligy mistryň a opora reprezentace Markéta Jeřábková po sezoně změní působiště, z norského Kristiansandu se přesune o pár stovek kilometrů na jih. Hrát bude v dánském Ikastu. Produktivní levá spojka podepsala smlouvu na tři sezony, o čemž klub informoval na svých webových stránkách.
Velká změna! Jeřábková po sezoně skončí ve Vipers a zamíří do dánského Ikastu

Šestadvacetiletá spojka během minulého ročníku dovedla Vipers ke zlatým medailím v domácí soutěži, poháru i obhajobě triumfu v Lize mistryň. „Jsem nesmírně hrdý na to, že se nám podařilo Markétu získat. Naposledy byla nejužitečnější hráčkou Final 4, kde se stala s 19 góly nejlepší střelkyní Kristiansandu,“ komentoval podpis smlouvy výkonný ředitel Daniel Grønhøj pro klubový web Ikastu.

Přednosti nové akvizice ale rozhodně nejsou jen v ofenzivě. „Je oporou Vipers střelecky, má ale také důležitou roli ve středu defenzivy. Jsem přesvědčen, že nás dokáže posunout na hřišti i mimo něj,“ pokračoval Grønhøj. Kristiandsand kraluje norské soutěži posledních pět sezon a jinak tomu není ani tentokrát, tabulku vede o pět bodů před druhým Larvikem.

V malebném patnáctitisícovém Ikastu, který leží jen patnáct kilometrů od Herningu, se už byla Jeřábková podívat. A atmosférická IBF Arena ji učarovala. „Vypadá skvěle. Těším se, až si zahraju před plnými tribunami. Z klubu mám velmi dobrý pocit, doufám, že týmu pomůžu vyhrávat zápasy. To je můj cíl,“ hlásí reprezentantka.

Ze strany dánského klubu jde o jasný signál, chce se poprat o úspěch v Lize mistryň, kde od roku 2018 chybí. K vytoužené účasti v nejlepší házenkářské soutěži má nakročeno skvěle, po jedenácti kolech nejvyšší dánské soutěže totiž působí na čele tabulky o skóre před Odense, prohrál přitom jediné utkání.