Maďarsko – Česko 27:24. Junioři na úvod EURA ve Slovinsku padli

10/07/2024 | reprezentace
Prvním soupeřem českých juniorů na EURU ve slovinském Celje bylo Maďarsko. Soupeř národního týmu si už v úvodním poločase vybudoval mírný náskok, který dokázal udržet až do konce. Nic na tom nezměnil ani Daniel Bláha, který se postaral o deset branek Česka.

Maďaři udrželi náskok z prvního poločasu až do konce

M20 EHF EURO 2024 | Maďarsko – Česko 27:24 (16:13) | 10. 7. 2024
Rozhodčí:
 Tomas Barisas – Povilas Petrusis (oba Litva)
Sedmimetrové hody: 0 – 0/1
Vyloučení: 3:3

Sestava a branky Maďarska: Gyori, Radvánszki – Kovács 6, Terjek 5, Tóth 4, Juhász 3, Szabó 3, Barna 3, Kathi 1, Bali 1, Molnár 1, Gazsó, Csalánosi, D. Balogh, B. Balogh, Horváth.

Sestava a branky Česka: Košťálek 1, Lavička – Bláha 10, Beneš 2, Matouš 2, Josef 2, Erebai 2, Kabátník 2, Flajsar 1, Duda 1, Prašivka 1, Hrubý, Honc, Jahoda, Pšenica, Ogoun.

Češi sice otevřeli skóre utkání, byli to však Maďaři, kteří si dvoubrankovými sériemi začali pomalu budovat náskok. V 19. minutě vedli po gólu Szaba už 12:8, ještě necelé dvě minuty před koncem úvodního poločasu navíc zvyšoval na rozdíl pěti branek Kovács. Národní tým však zvládl závěr první půle skvěle a po trefě gólmana Košťálka a Filipa Matouše snížil na 13:16 ze svého pohledu.

FOTO+TOP: Slavko Kolar / Rokometna zveza Slovenije

Oba celky se po návratu z kabin střelecky přetahovali, mírně navrch měli ale přeci jenom Maďaři, kteří ve 40. minutě znovu zvýšili své vedení na pět zásahů, ve 44. minutě po rychlých brankách Terjeka a Kovácse už dokonce na šest a o malou chvíli později potrestal dvouminutové vyloučení na straně Česka Tóth.

Pětiminutovku bez gólu utnul až přesný Prašivka, Maďaři však pokračovali v úspěšné obraně a až za dalších pět minut slavil další branku Bláha, který rozjel gólostroj. Sám se totiž prosadil čtyřikrát v řadě a bez jediného přerušení ze strany Maďarska zakončil stav utkání na 24:27. Junioři tak na úvod evropského šampionátu zapisují porážku, další utkání je přitom čeká už ve čtvrtek od 14:20 proti Norsku.

„Máme za sebou první zápas v Evropě s Maďary, bohužel neúspěšný. V zápase střídáme velmi dobré momenty se špatnými. Určitě slušný vstup do prvního poločasu do nějaké desáté minuty, pak se bohužel v obraně a technickými chybami srážíme dolů a nedržíme tu kvalitu, kterou bychom chtěli. Myslím si, že druhý poločas byl výrazně lepší v obraně, ale úspěšnost střelby nám nedovolila, abychom se přiblížili k Maďarům. Zvlášť na konci, kdy to vypadalo, že prohrajeme větším rozdílem, i tam jsme s koncovkou nějak neexcelovali. Jsme zklamaní, máme před sebou jednoho z favoritů skupiny, Nory, a uděláme všechno pro to, abychom v těch drobnostech byli úspěšnější, a doufám i veselejší,“ komentoval po utkání trenér Pavel Pauza.