Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Praha hostila mezinárodní turnaj krajských výběrů dívek

06/11/2023 | mládež, ostatní/různé
V Praze se ve čtvrtek 26. října 2023 uskutečnila velmi zajímavá sportovní akce, a to mezinárodní házenkářský turnaj krajských výběrů dívek, který organizoval Pražský svaz házené za podpory Magistrátu hlavního města Prahy.
Praha hostila mezinárodní turnaj krajských výběrů dívek

Kromě domácího týmu Výběru Prahy se turnaje zúčastnily další tři družstva, a to Výběry Ústeckého a Jihočeského kraje a z Německa do Prahy zavítal tým dívek Výběru Saska.

Celodenní turnaj se hrál systémem každý s každým a tak k vidění bylo v průběhu dne celkem 6 pohledných utkání, které ve sportovní hale Sokola Vršovice předváděly starší žákyně (hráčky ročníku narození 2009 a 2010).

Reprezentaci Prahy na mezinárodním turnaji krajských výběrů dívek zajistilo 20 hráček ze 4 pražských házenkářských klubů  (DHC Slavia Praha, TJ Astra, TJ Sokol Kobylisy II. a TJ Sokol Vršovice).

Výsledky jednotlivých utkání:
Praha – Ústecký 22:11,
Jihočeský – Sasko 22:14,
Praha – Jihočeský 26:22,
Ústecký – Sasko 19:23,
Ústecký – Jihočeský 13:23,
Praha – Sasko 24:19.

Samotné výsledky však trenéři družstev nepovažovali za nejdůležitější, protože daleko cennější bylo pro samotné hráčky získání nových herních zkušeností se zahraničním přesahem, prezentovaná hra, sportovní bojovnost, ale i radost, nadšení a pozitivní emoce, které dívky při utkáních ukazovaly a předváděly. To vše se zcela jistě líbilo také divákům, rodičům a fanouškům, kteří do házenkářské haly Sokola Vršovice v Heroldových sadech v tento podzimní den zavítali.


Pro mladé házenkářky z ČR byl turnaj přínosnou a kvalitní herní konfrontací zejména s ohledem na Letní Olympiádu dětí a mládeže, která se uskuteční v červnu příštího roku v Jihočeském kraji a na kterou se dívky již nyní systematicky připravují. Obohacujícím prvkem turnaje byla účast zahraničního družstva, kterým byl házenkářský Výběr dívek ze Saska (GER), který přivezl do Prahy mladý tým perspektivních hráček ročníku 2010.

Konečné pořadí turnaje:
1. místo Praha, 2. místo Jihočeský kraj, 3. místo Sasko (GER), 4. místo Ústecký kraj

Závěrečného vyhlášení výsledků mezinárodního turnaje krajských výběrů v podobě předávání cen (pohárů a diplomů) jednotlivým týmům se ujal předseda Pražského svazu házené pan Jaroslav Kupr, které následně vyústilo ve společné foto zúčastněných týmů.

A jak celý turnaj vnímali a hodnotili trenéři soupeřů?

Miroslav VÁVRA (trenér Jihočeského kraje): „Turnaj byl velmi dobře zvolen termínově, organizace a průběh celého turnaje byla bez problémů. Za výběr dívek Jihočeského kraje jsme byli velmi spokojeni. Pokud bude možnost dalších turnajů, tak rádi přijedeme. Byla to naše první společná akce (turnaj) mimo přípravných kempů.“

Jiří HANUS (trenér Ústeckého kraje): „Ústecký výběr dívek se velmi rád zúčastnil turnaje, který pořádal Pražský svaz házené. Jednak měl turnaj velmi slušné obsazení a pro výběry krajů to byla velice dobrá příprava a průprava pro nadcházející rok. Nešlo ani tak o výsledek, jako o srovnání kvality hráček  ročníků 2009 a 2010. Třešničkou na dortu byla účast dívek z německého Saska. Tímto bych chtěl poděkovat Jirkovi Tkadlecovi za perfektní organizaci turnaje a těšíme se na další spolupráci.“

Rádi se ještě zmíníme o jedné zajímavosti, kterou připravila Komise rozhodčích PSH. Tou bylo nasazení mladých a perspektivních rozhodčích (J. Jiránková, B. Rachová, V. Kadlec a D. Ivaškovič), kteří svou roli na hřišti zvládli naprosto bezproblémově a prokázali svou oprávněnou nominaci na mezinárodní turnaj krajských výběrů v Praze.

Velké poděkování patří Magistrátu hlavního města Prahy, který podpořil tuto významnou házenkářskou událost, díky které došlo nejen k předvádění sportovních výkonů na hřišti, ale také k úspěšné reprezentaci Prahy a získání kontaktu a příslibu budoucí spolupráce se zahraničním házenkářským partnerem z Německa.

Na závěr ještě představíme hráčky Výběru Prahy, které na mezinárodním turnaji krajských výběrů dívek nastoupily a úspěšně tak reprezentovaly Hlavní město Prahu (abecedně):
Akrmanová Jana, Blackmore Ella Jana, Čermáková Emma, Doležalová Agáta, Drábová Vendula, Dudová Apolena, Janouškovcová Jasmína, Kleindienstová Barbora, Kostková Anna, Kubánková Kateřina, Manďáková Sára, Mikšovská Andrea, Moravcová Jana, Muratogullari Ella Nur, Obleserová Denisa, Skaláková Alžběta, Tittlová Laura, Vyhnanovská Veronika, Záhorová Anna, Zemanová Sára.

Foto: J. Günl a M. Jurčíková