Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Mezinárodní turnaj dětských domovů ovládli házenkáři z Valašského Meziříčí a Frýdku-Místku

02/10/2020 | mládež
V hale ZŠ Zašová u Valašského Meziříčí se v sobotu 19 září uskutečnil již 14. ročník mezinárodního turnaje dětských domovů v házené. Turnaj proběhl za přísných hygienických opatření, ve sportovním duchu, kamarádství a fair play. Bohužel situace kolem Covidu – 19 neumožnila letos účast družstvům z Bytče (SVK) a Cieszyna (POL). „Slovenská Bytča čekala do poslední chvíle, ale v pátek 18. září 2020 byly uzavřeny hranice Slovenska s Českem, a proto nemohli kamarádi ze Slovenska přijet,“ komentoval situaci Aleš Zwettler, zástupce ředitele DD Zašová a sportovní ředitel turnaje. Turnaje se celkem zúčastnilo 65 dětí a 20 pořadatelů, rozhodčích a zdravotníků.
Mezinárodní turnaj dětských domovů ovládli házenkáři z Valašského Meziříčí a Frýdku-Místku

 

Turnaj proběhl ve dvou věkových kategoriích: první kategorie byla pro 7. – 9. třídu ZŠ, druhá pro patnáctileté a starší děti.

 

První kategorie

„Hrálo se systémem každý – s každým, 2 x 10 minut, kdy o celkovém umístění rozhodovaly počty bodů, vzájemné zápasy. V této skupině byly vidět kvalitní a vyrovnané zápasy, narazily na sebe děti, které hrají házenou již několik let v oddílech TJ Valašské Meziříčí, HC Robe Zubří a Prostějov. Děti z domácí Zašové s házenou začínají, a to se na výsledcích projevilo,“ uvedl Zwettler.

 

Jednotlivé výsledky a pořadí:

DD Plumlov 8:14 s DD Valašské Meziříčí, 17:18 s TJ Valašské Meziříčí a 10:5 s DD Zašová,

DD Valašské Meziříčí 13:18 s TJ Valašské Meziříčí a 33:4 s DD Zašová,

DD Zašová 5:15 s TJ Valašské Meziříčí

 

1. Tělovýchovná jedn. Valašské Meziříčí 3 0 0 51:35 6 bodů

2. Dětský domov Valašské Meziříčí 2 0 1 60:30 4 body

3. Dětský domov Plumlov 1 0 2 35:37 2 body

4. Dětský domov Zašová 0 0 3 14:58 0 bodů

 

 

Druhá kategorie

„O třetí vítězství se pokoušel Dětský domov Frýdek Místek, který by tímto vítězstvím získal do držení putovní pohár. Na poslední chvíli se odhlásil Dětský domov Kroměříž,“ litoval Aleš Zwettler.

 

Výsledky a pořadí:

DD Nový Jičín 9:9 DD Zašová, 5:7 DD Frýdek Místek,

DD Frýdek Místek 11:9 DD Zašová

O konečném umístění se při rovnosti bodů a remíze ve vzájemném zápase mezi DD Nový Jičín a DD Zašová se rozhodlo v rozhodujícím zápase na 10 minut, ve kterém jasně zvítězil Dětský domov Nový Jičín v poměru 12:6.

 

1. Dětský domov Frýdek Místek 2 0 0 18:14 4 body

2. Dětský domov Nový Jičín 0 1 1 14:16 1 bod

3. Dětský domov Zašová 0 1 1 18:20 1 bod

4. Dětský domov Kroměříž 0 0 0 0 bodů

 

 

V obou kategoriích byli oceněni i jednotlivci – MISS turnaje, nejlepší střelec, nejlepší brankář a samozřejmě nejlepší hráči turnaje.

MISS turnaje v mladší kategorii byla zvolena zástupci jednotlivých družstev Nikol KRAMOLIŠOVÁ z TJ Valašské Meziříčí. Ve starší kategorii byla zvolena Simona Drozdová z domácí Zašové.

Nejlepším střelcem v mladší skupině byl vyhlášen bývalý hráč TJ Valašské Meziříčí, nyní hráč HC ROBE Zubří Jan ŽIŽKA z Dětského domova Valašské Meziříčí, který vsítil soupeřovým brankářům 33 branek. Ve starší skupině se nejlepším střelcem s 12 brankami stal Jan DONČ z domova ve Frýdku Místku.

Nejlepším brankářem v mladší skupině byla zvolena Kristýna STROUHALOVÁ z Tělovýchovné jednoty Valašské Meziříčí, ve starší skupině se stal nejlepším brankářem s přehledem chytající domácí Jakub MIKO.

Nejlepšími hráči se stali Patrik MALIŇÁK z Tělovýchovné jednoty Valašské Meziříčí, který vsítil 22 branek a byl tvůrcem hry mladších žáků Valašského Meziříčí, ve starších se stal nejlepším hráčem Nicolas LUBOJACKI z dětského domova v Novém Jičíně.

„Velké poděkování patří bývalému ligovému rozhodčímu Michalu KRUPOVI, bývalému extraligovému hráči, nyní rozhodčímu Tomáši GALUSOVI a rozhodčímu Tělovýchovné jednoty Valašské Meziříčí Zdeňku ŠKROBÁKOVI, který navíc přispěl sladkostmi pro hrající. Všichni pískali zápasy s přehledem a prokázali velký cit pro hru, jakou si házená zaslouží,“ děkoval za pomoc Zwettler a dodal: „Velké poděkování za pomoc patří zástupcům ČSH, která zajistili podporu svých partnerů. Turnaj podpořil i Zlínský krajský svaz házené, návštěvou nás poctili místopředseda exekutivy ZKSH pan Jaroslav Dořičák a krajský trenér Mgr. Miroslav Bartoň.“

Český svaz házené děkuje panu Aleši Zwettlerovi za přípravu turnaje a za podporu akce děkuje partnerům ČSH, kteří přispěli pro turnaj věcnými cenami

MOLTEN, REHBAND, PŘEROST A ŠVORC AUTO, KEMPA