Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Milevští házenkáři strávili soustředění v Bernarticích. Kromě dřiny byla na programu i zábava

24/08/2022 | mládež, ostatní/různé
Zahájení nové sezony 2022/23 se rychle blíží. Jihočeské mládežnické týmy se postupně vydávají na soustředění a kempy, příměstské tábory či jiné letní zážitkové akce. Milevští házenkáři se již z přípravy před sezonou, kterou strávili v Bernarticích, vrátili, a tak se podělili o své zážitky.
Milevští házenkáři strávili soustředění v Bernarticích. Kromě dřiny byla na programu i zábava

Stejně jako v minulých dvou letech, také letos vyrazily všechny kategorie Handball club Milevsko na týdenní soustředění do Bernartic, kde oficiálně zahájily přípravu na novou soutěžní sezonu. Soustředění začalo v sobotu 13. srpna ráno srazem u milevské sportovní haly, odkud všichni členové oddílu od přípravky, přes minižactvo, mladší žákyně až po starší žákyně vyjeli společně se svými trenéry na kole na určené místo v Bernarticích. Všichni dorazili do cíle v pořádku, a tak hned odpoledne začal sportovní program, který měla každá věková kategorie jiný.

Trenéři využívali místní tělocvičnu základní školy, ale i přilehlé moderní sportoviště, které bylo otevřeno teprve v červnu letošního roku. Pro hráčky a hráče byl na celý týden připraven bohatý a pestrý program – starší kategorie trénovaly od soboty do pátku pětkrát denně, mladší měly jen o jednu tréninkovou jednotku denně méně.

V rámci soustředění se mladí házenkáři věnovali jak rozvoji obecných pohybových dovedností, tj. síly, rychlosti, obratnosti, vytrvalosti, tak i koordinačním cvičením. Nemalá část denního programu byla zaměřena na samotné herní dovednosti, techniku a práci s míčem, ale i taktickou stránku hry. Starší kategorie pilovaly klasickou šestkovou házenou, mladší ročníky se věnovaly jednodušší variantě – házené 4+1.

Kromě tradiční dřiny v okolí bernartické základní školy, kde děti přímo ve třídách také přespávaly, si vždy milevští házenkáři našli čas na společné aktivity. V průběhu týdne účastnici vyrazili na koupaliště nebo na plážovou házenou do Písku. Mladí sportovci se v bernartické základní škole rovněž kompletně stravovali. A právě dobroty od místních kuchařek jsou prý jedním z důvodů, proč se do Bernartic každý rok rádi vracejí.

I v letošním roce se trenéři napříč kategoriemi shodli, že brát na soustředění všechny věkové kategorie najednou se vyplatí. Děti se semknou dohromady, společně se poznají, starší pomáhají mladším – vždy se z nich stane perfektní parta, bez které se házená hrát nedá.

Milevští házenkáři se s bernartickou základní školou rozloučili v pátek 19. srpna. Teď už nezbývá než doufat, že se dobře připravili na blížící se sezonu, v níž je opět čeká spousta utkání a turnajů.