Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Druhý duel na mistrovství Evropy se blíží, Češi vyzvou Bosnu a Hercegovinu

14/01/2022 | reprezentace, ME 2022
Druhá prověrka, druhá velká zkouška. Utkání s Bosnou a Hercegovinou se blíží, české peklo vypukne uvnitř bratislavského stadionu Ondreje Nepely už v sobotu od 18:00. Postupová matematika je jasná, národní tým potřebuje k udržení naděje na postup ze skupiny E zvítězit. „Bosna je podceňovaný tým, rozhodně to však není tak, že budeme favorit. Musíme najít cestu k vítězství," říká odhodlaně Vojtěch Patzel.
Druhý duel na mistrovství Evropy se blíží, Češi vyzvou Bosnu a Hercegovinu

Ve čtvrtek panovala v Bratislavě vynikající atmosféra, teď může přijít sobotní peklo. Do většiny sektorů již lístky na utkání není možné sehnat, povolená kapacita 25 % se blíží ke svému vyprodání. Český tým bude chtít vyhrát. Pokud si chce uchovat postupové naděje do poslední bitvy se Švédskem, musí.

„Je těžké se přeorientovat ze smutku na další zápas. Ale to platí vždy, protože zápas prožíváte. Máte ambice i představy, které se zbortí. Hojivá náplast bylo vyprovození kluků potleskem," vracel se Rastislav Trtík za koncovkou utkání se Španělskem. „Víme o chybách a rezervách, pokusíme se je odstranit a eliminovat. Plně se koncentrujeme na utkání, které pro nás bude velmi důležité."

O taktice zkušený kouč nechtěl mluvit, příprava stále probíhá. „Musíme se na to podívat, nemáme ukončenou přípravu. Nechci dopředu nic říkat, nechám si to zatím pro sebe," dodal.

„Bosna je těžký soupeř. Mohlo by se zdát, že prohráli se Švédskem jasným rozdílem (18:30) a jsou outsider, ale jejich tým má kvalitu," uvědomoval si Miroslav Jurka. Oba celky budou hrát o vše. „Nebude to jednoduchý úkol. Doufám, že najdeme cestu k vítězství."

„Musíme být dobří v obraně a využívat rychlých brejků. Doufám, že budeme mít podporu v hledišti, fanoušci dokáží být naším osmým hráčem," navázal Stanislav Kašpárek.

Druhá česká bitva na šampionátu vypukne už v sobotu od 18 hodin.