Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Další fantastická zpráva! Česko bude společně s Polskem pořádat mistrovství světa žen 2031

16/04/2024 | DŮLEŽITÉ!, svaz, reprezentace
Druhá vrcholná házenkářská akce v tuzemsku je potvrzena! Česko bude společně s Polskem pořádat ženské mistrovství světa v roce 2031, připravovanou kandidaturu obou zemí schválila v úterním odpoledni IHF. Šampionát se odehraje v Brně, Katovicích a Sosnovci. V návaznosti na oficiální oznámení pořadatelství Mezinárodní házenkářskou federací (IHF) svolává Český svaz házené na pondělní dopoledne tiskový brífink, kde bude představen koncept šampionátu i další bližší informace.
Další fantastická zpráva! Česko bude společně s Polskem pořádat mistrovství světa žen 2031

V tuzemsku se kromě ženského EHF EURA 2026 uskuteční další šampionát! IHF v úterním odpoledni rozhodla o přidělení pořadatelství mistrovství světa žen v roce 2031 do Česka a Polska, obě země o akci společně usilovaly a připravovaly podání závazné přihlášky.

„Cítili jsme velký závazek přinést fanouškům ty největší emoce v podobě vrcholného šampionátu. Jsem rád, že se nám podařilo uspět ve snaze o ženské EURO 2026 i mistrovství světa žen 2031, o obě akce jsme stáli,“ komentoval prezident Českého svazu házené Ondřej Zdráhala. „Je to velká zpráva pro českou házenou, ale také celý český sport.“

V návaznosti na oznámení oficiální informace o kandidatuře byl na pondělní dopoledne (11:00, Brno) svolán tiskový brífink, kde bude představen koncept šampionátu i další bližší informace.

Foto: David Švarc, IHF, Francouzský svaz házené