Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

MS U18: Česko – Španělsko 24:36. Češky favoritky nepotrápily, naděje zhasly už v první půli

05/08/2022 | reprezentace
Překvapení se nekoná. České dorostenky nestačily na favorizované Španělky a prohrály 24:36. Národnímu týmu vázla koncovka, navíc se ve druhém poločase zranila Adéla Mazánková, která musela předčasně opustit palubovku. Výběr Michala Červenky tak bude hrát o konečné 21. místo, v neděli 7. srpna vyzve od 10:00 Rakousko.
MS U18: Česko – Španělsko 24:36. Češky favoritky nepotrápily, naděje zhasly už v první půli

Úvod českým dorostenkám nevyšel, ve čtyřech útocích za sebou přišly o míč bez střely na branku. Španělky ale nedokázaly na chyby reagovat. Skóre e otevřelo až ve třetí minutě, kdy se prosadila Ester Somaza Bosch. Vzápětí hráčky z Pyrenejského poloostrova zvýšily na rozdíl dvou branek.

Česká radost přišla až ve čtvrté minutě, když Veronika Vávrová proměnila sedmičku a snížila na 1:3. Nadále ale národní tým svíraly střelecké neduhy , Španělky pokračovaly v tlaku a dobrou defenzivou nepouštěly výběr Michala Červenky do vyložených šancí.

Foto: Kolektiff/IHF

Na sklonku osmé minuty si český trenér vyžádal oddechový čas, čímž dal svému týmu nový impuls, Veronika Gabrhelová poupravila stav na 2:5. Španělky si nadále držely tříbrankový náskok, který národní tým stáhl až ve 14. minutě po ráně Anny Jestříbkové na 5:7.

Následně se nezadařilo Češkám při rozehrávce, přihrávku na pravou spojku soupeřky zachytily vysunutou obranou a v brejkové situaci Alby Tort Net prostřelila gólmanku dělovkou na 11:6. Španělky si i nacházející minuty podmanily a udávaly tempo hry. Vedení favoritek v zápase neustále narůstalo, dorostenky z jihu Evropy oskočily dokonce až na rozdíl osmi branek. Češky ještě před sirénou skórovaly, po úvodním třicetiminutovce tak prohrávaly 12:19.

Foto: Kolektiff/IHF

Na začátku druhé poloviny utkání se Anně Kubálkové podařilo snížit na rozdíl šesti branek, jenže Španělky následných sedm minut opět úřadovaly. Nadvládu soupeřek utnula Anna Jestříbková, která poupravila na 14:22. Dorostenky z Pyrenejí si ale náskok pojistily sedmičkovými hody.

Ve 41. minutě si Češky střihly přesilovou hru, první akci ale nezakončily přesně a v následné přišel faul španělské hráčky. Při hře šest proti čtyřem se Patricie Wizurová pokusila o gól, když z předbrankového prostoru zkusila trefit opuštěnou bránu na opačné straně. Dvojnásobná početní výhoda nedopadla pro národní tým podle očekávání.

Foto: Kolektiff/IHF

Reprezentantky se poté oklepaly a zadařilo se i hráčkám na křídlech, které se začaly prosazovat. Problémy s koncovkou ale národní tým neopustily, Simona Horáková ve slibné pozici trefila břevno.

V 53. minutě špatně došlápla Adéla Mazánková a po otřesu kolena byla odnesena v bolestech z palubovky. Michal Červenka si posléze zažádal o poslední oddechový čas, který ale české házenkářky nespasil.

Češky tak podlehly favorizovaným Španělkám v poměru 24:36. Národní tým čekají zápasy o konečné 21. místo na mistrovství, ve kterém se střetnou s Rakouskem v neděli 6. srpna od 10:00.

Hodnocení trenéra Michala Červenky: „V naší hře se dnes objevovaly pouze dílčí úseky, kdy jsme produkovali to, co jsme měli v úmyslu. Najdeme je v obraně i útoku, ale jen málokdy se potkaly současně. V nich jsme se dokázali k soupeři přibližovat i ve skóre. Bohužel po většinu zápasu režíroval dění na hřišti soupeř. I přesto, že jsme se v pohybu bez míče zlepšili, nestačilo to. Naše poslední vzepětí v zápase ukončilo zranění Adély Mazánkové. Pro soudržný tým to byla velká rána a na korekci výsledku již chyběly hlavně morální síly. Máme před sebou den volna, a po něm ještě dva zápasy. Věřím, že hráčky v sobě najdou fyzické, mentální a morální síly, aby z nich vyšly vítězně.“

MS U18: Česko – Španělsko 24:36 (12:19)

Česko: Wizurová, Stojarová – Horáková, Jirásková (2), Kubálková (4), Gabrhelová (3), Rajová, Protivová, Šimková (1), Schreibmeierová (4), Schüllerová, Jestříbková (3), Vávrová (2), Mrózková (1), Mazánková (1), Řádová (3)

Španělsko: Suarez Sanches, Minguez Garcia – Tchaptchet Djuissie, Rubi Wittich (1), Perez Bartolome (7), Benitez Narvaez (5), Somaza Bosch (7), Poles Olucha (4), Tort Net (3), Laguna Aranda, Morentin Aliaga (2) , Martin-Buro Sanchez (2), Manerola Leunda (3), Garate Aquizu, Cobo Villanueva (2)

Foto + Foto TOP: Kolektiff/IHF