Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

MS U18: Česko – Uruguay 24:23. Drama se šťastným koncem! Dorostenky berou první výhru

30/07/2022 | reprezentace
Nelehký vstup do světového šampionátu i první dva body. Dorostenky udolaly v úvodním zápase MS jihoamerickou Uruguay těsně 24:23, další duel sehraje reprezentace v pondělí (16:10) s Brazílií. Turnaj vysílá stanice Sport 1.
MS U18: Česko – Uruguay 24:23. Drama se šťastným koncem! Dorostenky berou první výhru

Skóre otevřela ve druhé minutě Veronika Gabrhelová, vzápětí navíc zvýšila Anna Kubálková a Češky vedly 2:0. Soupeřky sice dokázaly záhy srovnat, národní tým byl ale i nadále o krok napřed. Přesně pálila Simona Schreibmeierová, která se během utkání prosadila celkem osmkrát a byla nejlepší českou střelkyní.

V 19. minutě zvýšila na rozdíl tří branek Šimková, po snížení Batisty Nunez se opět prosadila Schreibmeierová a národní tým vedl 9:6. Na 11:7 zvýšila Klára Mrózková, poslední slovo měla v úvodním dějství ovšem Barthaburu Agui, která snížila uruguayskou ztrátu na 12:14.

„Zápas to nebyl vůbec jednoduchý. Od začátku jsme byly lepší a mohly jsme odskočit na rozdíl čtyř pět branek. Ve druhé půli nás soupeř dotáhl, byly tam chyby, ale jsem strašně ráda, že se to podařilo a vyhrály jsme," komentovala duel Anna Jestříbková.

Ve druhé půli se soupeřky nadechly k obratu, dvakrát za sebou skórovala Heilmann Potrie, stejná hráčka pak ve 43. minutě překulila vedení na stranu jihoamerického celku.

Výběr Michala Červenky však rychle reagoval, dvakrát se prosadila Daniela Šimková. Pak pálila Anna Jestříbková a duel z českého pohledu ukončila třemi brankami Schreibmeierová. Na výhře národního týmu už nic nezměnila ani závěrečná trefa Marquez Huguet.

Dorostenky tak vstoupily do světového šampionátu výhrou, v pondělí 1. srpna od 16:10 čeká národní tým reprezentace Brazílie. „Je to podobný soupeř, očekáváme obdobný styl hry. Podíváme se na video, připravíme se, poučíme se z chyb a doufáme, že to dotáhneme do vítězného konce jako tentokrát," uzavřela Anna Kubálková.

Hodnocení trenéra Michala Červenky: „Velmi si dnešní výhry vážíme. Věříme, že z holek spadl pořádný balvan nervozity a navíc o něj musely zabojovat. Po většinu času jsme prohrávali souboj s trpělivostí. Ať už v obraně, kdy jsme nabídli dříve či později soupeři prostor pro zakončení. Chyby plynuly jak z nedůslednosti, tak nám mnohdy chybělo pár centimetrů k zisku míče. Soupeř to téměř všechno potrestal. V útoku jsme volili zbrklá zakončení, vybírali si méně výhodné prostory a přidali pořádný kopec neproměněných šancí. Za to, že se vše v dobré obrátilo, děkujeme hlavně bojovnosti, víře ve vítězství a týmovému duchu, který byl silným hnacím motorem posledních minut. Právě úspěšný obrat v závěru zápasu určitě může být povzbuzením do utkání s Brazílií. Nejenže nás nechal ve hře o postup, ale hlavně ukázal vnitřní sílu týmu.“

MS U18: Česko - Uruguay 24:23 (14:12)

Česko: Stojarová, Wizurová – Horáková, Jirásková, Kubálková (1), Gabrhelová (2), Rajová, Protivová, Šimková (4), Schreibmeierová (8), Schüllerová, Jestříbková (4), Vávrová (3), Mrózková (2), Mazánková, Řádová

Uruguay: Fernandez Pelaez, Antoria Fernandez – Campos Havranek (2), Machado Harriague (1), Marquez Huguet (4), Heilmann Potrie (4), Fernandez Ferrer (1), Gonzalez Silvera, Barthaburu Aguirre (6), Dabo Guisande (1), Castro Lapetina, Galan Comesana (3), Lopez Bentancor, Fonticiella Mutarelli, Zebraitis Blanco, Batista Nunez (1)