Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Mistrovství světa v Dánsku 2023: Češky čeká vrchol roku, celý šampionát na obrazovkách ČT

13/11/2023 | reprezentace
Show začíná. Mistrovství světa je za rohem a my jsme si pro vás připravili souhrn toho nejdůležitějšího. Národní tým odstartuje světový šampionát ve čtvrtek 30. listopadu proti Kongu, v úvodní skupině se utká ještě s Argentinou a Nizozemskem. Kompletní vysílací plán nabídne Česká televize, která zprostředkuje nejen české zápasy, ale také všechny ostatní duely MS. Vydali byste se rádi přímo do místa dění? Uvnitř článku naleznete také odkaz na prodej vstupenek do haly ve Frederikshavnu.
Mistrovství světa v Dánsku 2023: Češky čeká vrchol roku, celý šampionát na obrazovkách ČT

Kde se hraje?

Mistrovství světa 2023 hostí tři státy: Švédsko, Norsko a Dánsko. Právě v poslední zmiňované zemi nastoupí ke svým prvním utkáním na šampionátu české reprezentantky, které čeká ve skupině H Kongo, Nizozemsko a Argentina. V případě postupu do další fáze by národní tým zůstal ve 23tisícovém městečku na severu Dánska. Ze skupiny se dál kvalifikují tři nejlepší celky, poslední tým zamíří do Prezidentského poháru. Pokud byste se rozhodli na sever vydat podpořit národní tým, vstupenky seženete prostřednictvím IHF.

Lístky jsou v prodeji zde

Bohatý program vysílání si pro své diváky připravila Česká televize. Ta na stanicích ČT sport a ČT sport Plus odvysílá kompletní porci zápasů! S komentářem si budete moct pustit vybraná utkání, všechny zbývající duely naleznete na platformě ČT sport Plus.


Foto + Foto TOP: Hana Vrbková

Jaký je program?

Ženskou reprezentaci čeká ještě před odletem do místa dění tradiční přípravný turnaj O Štít města Cheb, kde sehrají dvě utkání. Ve čtvrtek 23. listopadu vyzvou od 20:00 Norsko B, druhé utkání se Slovenskem a zároveň generálka na MS je v plánu během soboty (14:00). Lístky bude koupit přímo v místě dění, oba zápasy zároveň vysílá ČT sport Plus.

Program turnaje v Chebu:

23. listopadu (20:00): Česko – Norsko B
24. listopadu (20:00): Slovensko – Norsko B
25. listopadu (14:00): Česko – Slovensko

Šampionát národní tým odstartuje 30. listopadu proti Kongu, o dva dny později se utká s Argentinou. Závěrečný duel první fáze turnaje čeká výběr trenéra Benta Dahla 4. prosince proti Nizozemsku. Mistrovství světa vyvrcholí finále 17. prosince.

Rozpis skupiny H

30. listopadu (18:00): Nizozemsko – Argentina
30. listopadu (20:30): Česko – Kongo
2. prosince (15:30): Česko – Argentina
2. prosince (18:00): Kongo – Nizozemsko
4. prosince (20:30): Nizozemsko – Česko
4. prosince (18:00): Argentina – Kongo