Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Tvoří se nový krajský tým. Dveře má otevřené každý, říká trenér Petřek

28/09/2022
Loňskou povedenou sezonu uzavřel ročník 2007 třetím místem na Olympiádě dětí a mládeže. Ted už chlapecký tým výběrového družstva Moravskoslezského kraje píše nový příběh. V plánu jsou pravidelné srazy, každý má šanci se do nového celku dostat.
Tvoří se nový krajský tým. Dveře má otevřené každý, říká trenér Petřek

Trenéry krajského chlapeckého týmu jsou i letos Jaromír Petřek z Kopřivnice a Petr Mazur z Frýdku-Mísktu. „Zůstali nám čtyři kluci z úspěšné olympiády, zbytek hráčů je nový,” prozradil kouč Petřek.

I letos budou probíhat pravidelné srazy – MITAHY – kterých se kromě stálých trenérů budou účastnit i známí extraligoví házenkáři. Například v Karviné mladým chlapcům předávali své zkušenosti Jan Užek, Martin Galia, Václav Franc nebo Jan Sobol. „Budeme hráče sledovat i v jejich týmech a uvidíme, jak se bude jejich výkonnost vyvíjet. Společné srazy budou pravidelné. Hráči si na sebe zatím zvykají, je to na nich. Uvidíme, kdo na to bude mít a kdo ne,” uvedl Petřek.

Základ krajského týmu opět tvoří házenkáři z Frýdku-Místku a Kopřivnice, součástí výběru jsou ale taky hráči z Ostravy, Karviné, Třince nebo třeba z Klimkovic a Polanky. „Těšíme se na spolupráci se všemi kluby. Loňský rok byl úspěšný, chceme proto využít získané zkušenosti a posunout se zase dál,” řekl Petřek.

Vrcholem uplynulé sezony byla Olympiáda dětí a mládeže, letos to bude červnový turnaj krajů. „Náš tým ještě zdaleka není uzavřený. Podzim ukáže, kdo do něj může naskočit a kdo vypadne. Vše je otevřené. Každý, kdo se tady objeví, se do výběru může dostat. Dveře má otevřené každý,” uzavřel kouč Petřek.

Naplánovaná setkání výběrového družstva chlapců ročník 2008 jsou:
4.10. Kopřivnice, 16:15 – 18:45 – Krajský výběr chlapců
25.10. Karviná – Krajský výběr chlapců, testová baterie
15.11. Kopřivnice – Krajský výběr chlapců
6.12. Karviná – Krajský výběr chlapců

Akce proběhnou za podpory Moravskoslezského kraje