Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Formuje se nejmladší reprezentační výběr, v Olomoucí a Břvích trénovaly talenty ročníku 2006

29/11/2021 | mládež
Zatímco na západě Čech sváděly ženy a juniorky přípravné souboje, v Olomouci a v Břvích se v té době začínala kapitola nového reprezentačního výběru. Probíhaly zde Minisrazy talentovaných hráček (MITAH) ročníku narození 2006, první výběrové akce nejmladšího reprezentačního týmu.
Formuje se nejmladší reprezentační výběr, v Olomoucí a Břvích trénovaly talenty ročníku 2006

 

„Pro hráčky bylo připraveno pět tréninkových jednotek, v nichž jsme sledovali především jejich individuální činnosti. Bylo v nich spousta střelby, uvolňování, přihrávek, obranných soubojů. Zajímala nás i schopnost reagovat na pokyny a adaptovat se na nové dovednosti. Každý trénink pak byl zakončen řízenou hrou,“ popisoval náplň společných tréninků trenér Michal Červenka. „Šestý trénink patřil testování pohybových dovedností a dostalo se i na trochu teorie v podobě informací o legislativních předpisech a povinnostech reprezentantek.“

Na každém kempu se trenéři věnovali dvacítce hráček. „Nominace se nerodila v této době lehce. A to nejen díky současné době plné omezení a nemocí. Nesmíme zapomenout, že této generaci byla odepřena i její první velká výběrové akce – Kemp házenkářských nadějí, který měl proběhnout letos lednu. Nakonec se včetně všech náhradnic a operativních řešení objevilo v konečné nominaci téměř 60 jmen. A je nutné dodat, že výběr to jistě není konečný. Na dalších podobných srazech se dostane na ty, které nemohly dorazit ze zdravotních důvodů nebo na ty, které budou své házenkářské kvality prokazovat v budoucnosti,“ vysvětlil Červenka.

„Velký dík tak patří všem osloveným trenérům, kteří s nominací pomohli a s kterými jsme ji mohli konzultovat. Druhé poděkování pak patří účastnicím. Samozřejmě především za zvládnutí náročného sportovního programu, ale dodejme i za společenskou část srazů. Výkony převážné většiny měly v průběhu kempu rostoucí tendenci a jistě jsou příslibem do budoucna,“ doplnil trenér.