Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Mladé talentované hráčky se sešly na minikempu ve Strakonicích

10/06/2021 | mládež
Kvůli nabitému programu dívčích složek se v září loňského roku nepodařilo najít vhodný termín pro uskutečnění úvodního kempu talentovaných děvčat ročníku 2006. Pak přišla dlouhá doba „sportovního temna“ a s ní veškeré naděje na práci s talentovanou mládeží na dlouhou dobu pohasly. Po nekonečných týdnech a měsících restrikcí se však nyní opět otevřela sportoviště a tak se konečně mohly sejít jihočeské talentované hráčky na společném tréninkovém minikempu.
Mladé talentované hráčky se sešly na minikempu ve Strakonicích

 

První pocovidové setkání mladých házenkářek se konalo ve čtvrtek 3. června ve Strakonicích, kde se sjelo celkem 22 mladých sportovkyň z různých koutů Jihočeského kraje. Dorazilo 8 hráček z Písku, stejný počet z Milevska, 2 zástupkyně Jindřichova Hradce a 4 domácí hráčky ze Strakonic.

Program kempu, který vedli krajský trenér Miroslav Vávra a trenér Sokola Písek Jan Slavík, byl velmi nabitý. V úvodu získaly účastnice základní informace o budoucí práci krajského trenéra s talentovanými hráčkami a tvorbě jihočeské reprezentace. Samotná tréninková jednotka byla složena z několika bloků. Úvodní část věnovaná správnému rozcvičení před výkonem byla v režii bratří Tomáše a Adama Nejdlových (Tomáš je „čerstvým vítězem“ Extraligy mužů v dresu Talentu Plzeň a jeho mladší bratr Adam je hráčem prvoligových Strakonic), stejně jako další pasáž zaměřená na úpolové a průpravné hry. Dále byla náplní minikempu herní činnost dvojic a rovněž souhru s pivotem. Významnou část tréninku pak jeho vedoucí Miroslav Vávra a Jan Slavík věnovali vyzkoušení a monitoringu jednotlivých hráček při hře samotné. V úplném závěru se dostaly na řadu rovněž tipy na protahování a kompenzační cvičení.

 

Foto: Miloš Vrátný

 

„Tréninkový minikemp nad očekávání splnil svůj účel. V průběhu dlouhé a velmi intenzivní tréninkové jednotky jsme měli možnost posoudit jednak fyzické předpoklady, jednak herní dovednosti všech účastnic,“ hodnotí průběh akce krajský trenér Vávra. Současně ovšem vyjadřuje lítost nad situací, do které se tento ročník děvčat dostal: „Ročníky 2006 byly bohužel díky Covidu ochuzeny o řadu akcí, kempů, společných turnajů a téměř také o Olympiádu dětí a mládeže. Díky rozhodnutí ČOV jim však alespoň tato akce zůstane – Olympiáda dětí a mládeže byla posunuta na rok 2022 a díky posunu ročníků si zde právě 2006ky snad zahrají. Byla by škoda jim tuto šanci vzít, jsou zde některé opravdu nadějné hráčky.“

 

Další setkání čeká jihočeské talentované hráčky 20. 6. 2021 na společném kempu se západočeským regionem v Plzni.

 

Foto: Miloš Vrátný