Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Mladší žáci Sokola Velké Meziříčí pátí na MČR v Házenkářském desetiboji

09/06/2022 | soutěže, mládež
Po úspěšných kvalifikacích (únorové krajské a březnové regionální) postoupilo družstvo mladších žáků TJ Sokol Velké Meziříčí do republikového finále, které se tento rok konalo od pátku 3. 6. do neděle 5. 6. v Ivančicích.
Mladší žáci Sokola Velké Meziříčí pátí na MČR v Házenkářském desetiboji

Finále HD se zúčastnili vítězové jednotlivých oblastí, kluby zvučných házenkářských bašt Lovci Lovosice, Talent Plzeň, HK Ivančice, Pepino SKP Frýdek-Místek, TJ Sokol Centrum Haná a naše družstvo TJ Sokol Velké Meziříčí.

V HD se soutěží v jednotlivých disciplínách, za které se získávají body podle pořadí. Na jednu disciplínu, ve které si družstvo věří, se mohl vsadit tzv. „žolík“, který přináší dvojnásobný počet bodů.

Mezi disciplíny HD patří: turnaj v osobní obraně, turnaj v klasické hře, turnaj v shot-outech (samostatných nájezdech), přesnost střelby, rychlost 2x15m, aktivita hráčů, překážková dráha, pětiskok, hod do dálky a fair-play (tresty ve hře).

V jednotlivých disciplínách jsme drželi v popředí. V překážkové dráze byl náš Matyáš Fialka vyhlášen jako nejrychlejší ze všech.

Celkové páté místo je pro náš tým úspěch.

Konečná tabulka:

1. Talent Plzeň

2. HK Ivančice

3. TJ Sokol Centrum Haná

4. Lovci Lovosice

5. TJ Sokol Velké Meziříčí

6. Pepino SKP Frýdek-Místek

 

Chtěl bych tímto klukům moc poděkovat za předvedené výkony a popřát jim mnoho budoucích, nejen sportovních úspěchů.

Tým: Červený - Ambrož, Bradáč, Fexa, Fialka, Chalupa, Klíma, Navrátil, Peterka, Raus, Sedlák, Tyl, Vostal, Winterling.

Trenéři: Holý, Krejčí, Živčic

 

Martin Krejčí - trenér TJ Sokol Velké Meziříčí