Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Plzeň trápila Šaľu, Olomouc jasně přehrála Prešov

01/04/2021
Další dva zápasy přinesl první dubnový podvečer v ženské MOL lize. Po suverénním výkonu brala body Olomouc, solidní výkon předvedla Plzeň v Šaľe.
Plzeň trápila Šaľu, Olomouc jasně přehrála Prešov

 

„Okamžitě jsme se dostali do vedení a celý zápas bylo utkání v naší režii,“ liboval si po utkání v hodnocení pro Deník trenér Olomouce Libor Malínek. Pro Olomouc to bylo druhé utkání ve třech dnech. „Ve středu jsme si předešlé střetnutí rozebrali na videu. Říkal jsem holkám, že druhý poločas nebyl podle mých představ. Ony věděly, o co se jedná a proti Prešovu už to bylo o něčem jiném. Zlepšily přístup a nenastala žádná pasáž, se kterou bych byl nespokojen,“ řekl Malínek a dodal: „Byly to náročné zápasy a měli jsme z nich trošku obavy. Z bodů máme radost."

Aby ne, pro pořádek – Olomouc nad Prešovem vyhrála 33:19!

Tříbrankovým rozdílem prohrála Plzeň v Šaľe. Trenér Západočešek Richard Řezáč ale nebyl nespokojen. „Dnešní utkání se hodnotí velice dobře. Děvčata, která dnes nastoupila, nechala na palubovce vše. Přesně takové nasazení, přístup a odhodlání nás musí zdobit i ve zbytku sezóny,“ těšilo Řezáček. „Prezentovali jsme se poměrně silnou obranou, velkou podporu jsme měli také v brankářce. Toho jsme dokázali využívat v rychlém přechodu, ze kterého jsme dnes vytěžili i nějaké ty góly. Na obou stranách se vyskytlo mnoho nepřesností a chyb, my můžeme jen a jen děkovat brankářce, že nás po celou dobu držela. Utkání mohlo v určitých fázích nabrat úplně jiný směr, Šaľa mohla trestat chyby a my domácí celek za to, že je nevyužil. Každá hráčka ale dnes podala maximum pro úspěch týmu, toho si moc vážím. Náš dnešní soupeř má bezpochyby kvalitní tým a pro nás je výborné vysvědčení, že jsme je dokázali trápit a držet je pod tlakem celých 60 minut. Dnes jsme odehráli jedno z těch utkání, ze kterých si musíme vzít příklad a pokusit se vše pozitivní přenést do standartu. Jsem také rád, že můžeme těmito zápasy také podpořit výchovu mladých rozhodčí.“

 

MOL liga - 25. kolo

čt 1. 4. 17:30 DHK ZORA OLOMOUC - ŠŠK PREŠOV 33:19 (19:11) - statistiky

čt 1. 4. 18:00 HK SLOVAN DUSLO ŠAĽA - DHC PLZEŇ 30:27 - statistiky