Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Most sesadil Dunajskou, vyhrál šlágr víkendu nad Michalovci

03/04/2021
Slovenským týmům se v MOL lize na jaře opravdu daří a do čela tabulky se v sobotu postavil nový tým – Dunajská Streda. Už v neděli je ale vystřídali opět Černí Andělé, v hitu víkendu porazili Michalovce a jejich návrat po koronavirové pauze nemohl být úspěšnější.
Most sesadil Dunajskou, vyhrál šlágr víkendu nad Michalovci

 

Do čela MOL ligy se Dunajská Streda dostala po domácím vítězství nad týmem Sokola Poruba. Porubanky na Slovensku soupeřkám podlehly ve 25. kole poměrem 31:23. Střeleckou hvězdou utkání byla desetibranková Bízik. I její zásluhou Dunajské vedla v poločase 16:11, do konce utkání náskok navýšila na konečný osmibrankový rozdíl.

"Ve zbývajících utkáních MOL ligy chceme dávat prostor našim mladým hráčkám. S tímhle jsme dnes odjeli do Dunajské Stredy. Neodehráli jsme úplně špatné utkání. Věděli jsme, s čím na nás soupeř přijde, a byli jsme připraveni. V obranné fázi jsme utkání zvládli včetně mladých velmi dobře. V útoku nás opět trošku brzdila produktivita a to tak kvalitní soupeř neodpouští a trestá z rychlých útoků. Proto nakonec takové skóre. Teď to ale musíme hned hodit za hlavu a rychle zregenerovat, jelikož nás hned ve středu čeká daleká cesta do Mostu," řekl po utkání trenér Poruby Ivo Vávra.

Deseti brankami se blýskla i Alena Dvorščáková z Prešova, ani tento střelecký výkon ale nestačil Prešovu k vítězství nad Zlínem. Moravanky na východě Slovenska vyhrály o dvě branky 30:28. Přitom Prešovanky vedly v úvodu 9:5, ovšem ve 43. minutě dominovaly Zlíňanky 24:17. Mohutné stahování manka v závěru ale Rpešovu stačilo jen na konečnou korekci.

Trojici sobotních výsledků doplnil duel Písku a Šaľy. Bohužel pro jihočeský tým v něm Šaľanky prodloužily svou již pětibrankovou šňůru vítězství a v dohrávce 7. kola porazily Písek vysoko 37:29. Dva body pomohly Šaľe k vylepšení pozice v tabulce a to na šestou příčku před Porubu.

„Bohužel první poločas se nesl v duchu toho, co jsme předváděli se Zlínem. Tedy absolutně nefunkční obrana. V útoku to tak špatné nebylo, ale obrana vázla. Ve druhém poločase jsme si řekli, že zkusíme ještě zabojovat a něco změnit. Chvilkami se nám to dařilo, ale ke konci už utkání sklouzlo k tomu, že to skončilo o osm branek. Spokojená úplně nejsem, ale ve druhé půli holky alespoň zabojovaly a ukázaly, že s dobrými týmy hrát umíme. Mrzí mě úvodní půle, která nám hodně nevyšla a nevím, jak si vysvětlit, že míváme tak rozdílné poločasy,“ hodnotila zápas trenérka Písku Kateřina Hromádková.

Už v pátek odehrávaly vzájemné utkání házenkářky Michalovců a Hodonína. Hrálo se na jihu Moravy, průběžně poslednímu týmu se nepodařilo zaskočit favorita a Hodoňanky v zápase podlehly vysoko 13:36. „Dvacet minut excelentního výkonu nestačilo. Tlak soupeře byl ohromný a zbytečné chyby v závěru dovolily Michalovcům odskočit. Škoda, naše soustředěnost měla vydržet déle. Máme za sebou těžkou sérii, některé hračky to zvládly, jiné ne. Bude na nás, jak s těmito zkušenostmi naložíme v závěrečných bojích,“ řekl k náročnému vrcholu těžké série trenér Hodonína Antonín Střelec.

Velmi exponované utkání o čelo MOL ligové tabulky se odehrálo v neděli večer v Mostě. Černí andělé hostili Michalovce a chtěli dokázat, že se na nich dlouhá covidová pauza nepodepsala. Poslední ligové utkání totiž odehráli 20. února.

Už od prvních minut domácí hráčky ukazovaly, že mají dostatek sil a energie a dva body za vítězství si budou chtít nechat v Mostě. V prvních minutách utkání se ani jednomu týmu nedařilo výrazněji odskočit a jednalo se hlavně o souboj obran. Až těsně před koncem poločasu se Černým andělům podařilo odskočit soupeřkám dokonce na rozdíl čtyř branek, Iuventa do konce první půle dokázala skóre zkorigovat na tříbrankový rozdíl.

Ve druhém poločase si mostecké hráčky udržovaly minimálně čtyřbrankový rozdíl, hra přitvrdila a Michalovce se dokázaly v padesáté čtvrté minutě přiblížit na rozdíl jediné branky. Jenže Černí andělé dvěma rychlými brankami soupeřkám znovu odskočili a do konce zápasu už si vítězství pohlídali.

„Na to, že jsme měsíc a půl nehráli, jsme podali jsme dobrý a bojovný výkon. Samozřejmě některé útočné věci ještě nebyly úplně sehrané, ale osmadvacet branek není vůbec špatný výsledek. Ve druhé půli jsme měli lepší úspěšnost z vyložených šancí, obrana šlapala, Dominika Müllnerová za obranou podala výborný výkon. Důležité bylo, že jsme podali kolektivní výkon, tým držel celou dobu pohromadě, hráčky se vzájemně podporovaly, celkově se mi dnes naše předvedená hra líbila,“ pochválil tým trenér Mostu Jiří Tancoš.

 

MOL liga - 7. kolo:

HK Slovan Duslo Šaľa – TJ Sokol Písek 37:29 (22:14)

MOL liga - 9. kolo

ŠŠK Prešov – Handball PSG Zlín 28:30 (16:16)

MOL liga - 25. kolo:

HC DAC Dunajská Streda – DHC Sokol Poruba 31:23 (16:11)

MOL liga - 10. kolo

DHK Baník Most – Iuventa Michalovce 28:23 (12:9)