Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

MOL Liga: Finálová odveta i souboj o třetí místo. Zlín otevírá na domácí půdě baráž s Kunovicemi

19/05/2022 | soutěže
Vrchol sezony je tu. MOL Liga už o víkendu pozná jména mistryň, Most si ponese do domácí odvety s Plzní náskok jedenácti gólů. Bitvu o třetí místo se zase pokusí před vlastními diváky zvrátit Kynžvart, který hostí Zoru. V neděli zároveň začíná baráž, Zlín přivítá vítěze 1. ligy – Kunovice.
MOL Liga: Finálová odveta i souboj o třetí místo. Zlín otevírá na domácí půdě baráž s Kunovicemi

Oslaví Most devátý titul v řadě?

neděle 15. května (15:00): DHC PLZEŇ – DHK BANÍK MOST 16:27 (7:17)
sobota 21. května (17:30): DHK BANÍK MOST – DHC PLZEŇ

Vítězství mají na dosah. Do finálové odvety si mostecké házenkářky přenášejí velký gólový polštář, DHC se ale bez boje vzdávat nechce. „Do odvety jdeme odhodlaní poprat se o co nejlepší výsledek. I když se zdá, že je rozhodnuto, chceme udělat vše pro to, aby byl zápas atraktivní. Rozebrali jsme si zápas na videoporadách a doufáme, že budeme daleko produktivnější v útočné fázi. Tým je v dobré náladě a dovolím si tvrdit plně koncentrovaný na to, aby zápas byl co nejdéle otevřený. Sbíráme zkušenosti a hráčky si to uvědomují a podle toho k tomu přistupují. Změny oproti domácímu zápasu budou minimální. Těšíme se na masivní podporu našich fanoušků!“ komentoval před duelem pro klubové stránky trenér Richard Řezáč.

Na druhé straně naopak realizační tým tlumí emoce. „Už se sice objevily informace, že titul máme prakticky v kapse, ale já takto rozhodně nepřemýšlím. Nebudu klidný do chvíle, než zazní závěrečný hvizd druhého finálového utkání a budu vědět, že jsme ho zvládli. Do té doby se pro nás nic nemění a příprava probíhá stejně, jako během celé sezony. Trénujeme normálně, musíme dokončit celý tréninkový proces tak, jak máme naplánováno,“ připomněl trenér mosteckých házenkářek Adrian Struzik pro klubový web.

Foto: DHC Plzeň

S výkonem v prvním vzájemném zápase byl spokojený. „Hráli jsme velmi dobře v obraně, dostali jsme za celé utkání jen šestnáct branek. Spolupráce obrany s brankářkou nám funguje velmi dobře, přesto jsme i v tomto týdnu trénovali některé situace, které se dají vylepšit. Měli jsme především ve druhém poločase úsek, kdy jsme nedávali branky, ačkoli jsme si vytvářeli šance, ale to byla myslím jen záležitost koncentrace. Máme hodně mladý tým, který se musí na finálové utkání dobře naladit a neměli bychom mít problém jej úspěšně zvládnout,“ doplnil. Až na Terezu Eksteinovou je Most kompletní.

„Hrát poslední utkání v domácí hale je skvělé, budeme se chtít před mosteckým publikem ukázat v tom nejlepším světle a samozřejmě zvítězit a získat titul,“ dodal Adrian Struzik. „Myslím, že průběh zápasu bude podobný jako v Plzni, návštěvníci se v sobotu mohou těšit na pohlednou házenou, kterou se snažíme hrát a budeme chtít, aby se bavili i diváci v hledišti. Věřím, že naši věrní fanoušci na závěr zažijí oslavu dalšího českého mistrovského titulu,“ zval diváky na sobotní utkání mostecký asistent Ondřej Václavek. Druhé finále startuje v sobotních 17:30.

Foto + Foto TOP: DHC Plzeň

Kynžvart bude doma chtít vrátit Zoře porážku

sobota 14. května: DHK ZORA OLOMOUC – HÁZENÁ KYNŽVART 24:20 (13:9)
sobota 21. května (17:00): HÁZENÁ KYNŽVART – DHK ZORA OLOMOUC

Souboj o třetí místo odstartovaly lépe olomoucké házenkářky, které potvrdily výhodu domácího prostředí výsledkem 24:20. Zoru táhla za vítězstvím šestibranková Nikola Jansová, pět gólů dala Magda Kašpárková. Na druhé straně se postarala o pět přesných zásahů Barbora Tesařová.

„Samozřejmě důležitý zápas, asi všichni víme, o co se hraje. Vítězství o čtyři branky je, musí být spokojenost, ale průběh utkání prostě naznačoval, že jsme mohli vyhrát daleko větším skórem. Poněvadž neproměněných šancí, to je nechci říct na jeden, ale na dva zápasy. Skóre do odvety pro nás mohlo být daleko, daleko příznivější," komentoval úvodní duel kouč Zory Libor Malínek.

„Myslím, že diváci viděli, že není rozhodnuto. Potřebovali jsme uhrát výsledek, který by nám dal šanci do odvety, myslím, že je vše stále otevřené," věděl zase kynžvartský trenér Peter Sabadka.

Teď se bude začínat od začátku a za vítězstvím tentokrát potáhnou tribuny nováčka soutěže. Hraje se v sobotu od 17 hodin.

 V neděli startuje baráž

neděle 22. května (16:30): HANDBALL CLUB ZLÍN – SHK KUNOVICE
pátek 27. května (18:00): SHK KUNOVICE – HANDBALL CLUB ZLÍN

První utkání baráže uvidí Zlín, který bude hostit v neděli 22. května v 16:30 Kunovice. Ty si zajistily vítězství v 1. lize 18 výhrami, 3 remízami a 653 nastřílenými brankami. Jedinou porážku jim připravil Tatran Bohunice v dubnu. Na druhém místě skončil Sokol Vršovice A třetí byly LIONS Hostivice. Naposledy Kunovice přehrály Sokol Kobylisy II. 39:29.

Zlín se naopak nachází v rozdílném rozpoložení. Ve skupině PLAY OUT skončil poslední, na závěr ovšem svedl vyrovnanou partii s pražskou Slavií, se kterou prohrál o tři branky 26:29. Během předchozích pěti kol uspěly zlínské házenkářky jen proti Písku, s nímž jednou remizovaly 27:27 a jednou ho přehrály 31:24.

Foto: Handball Club Zlín