Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Finále MOL Ligy: Most útočí na desátý triumf v řadě, odvrátí ho Slavie? Sledujte bitvu o titul i na ČT sport

09/05/2023 | soutěže
Zlatý hřeb sezony je tady. Nejvyšší tuzemskou soutěž žen čeká finále, do nějž se probojovaly celky Mostu a Slavie. Start prvního duelu je naplánován na sobotní 17. hodinu v Edenu. Druhé finále, které definitivně rozhodne o mistryních České republiky, vypukne o týden později, tedy 20. května v Mostu. Který tým zvedne nad hlavu pohár pro vítěze?
Finále MOL Ligy: Most útočí na desátý triumf v řadě, odvrátí ho Slavie? Sledujte bitvu o titul i na ČT sport

Obrovští rivalové na tuzemské ženské scéně. Do finále se stejně jako vloni podívá Most, který zabojuje už o desátý triumf v řadě a pražská Slavia. Ta se po roční odmlce, kdy si zahrála pouze ve skupině o udržení, vrací zpět do úzké špičky.

A tak o kvalitní duely nebude nouze. Most zakončil základní část na třetím místě, před něj se dostaly dva slovenské celky, a to Dunajská Streda a Šaľa, Slavii patřila pátá pozice, čtvrtou příčku obsadily Michalovce. Finále tak nabídne souboj dvou nejlépe postavených českých týmů v letošním ročníku.

 

Během základní části MOL Ligy na sebe Most se Slavií narazily dvakrát, v úvodním střetnutí zvítězili Černí andělé doma 30:21, podruhé se ale radovaly Pražanky po vítězství 30:27. Naposledy se házenkářky utkaly ve finále Českého poháru, kde nakonec vybojoval triumf Most po výhře 25:24.

Kde se finále vysílá?

Finále bude vysílat Česká televize, obě utkání poběží na kanále ČT Sport, začátky některých duelů budou na červeném tlačítku ČT Sport Plus.

Harmonogram finále MOL Ligy:
13. 5. 2023 DHC Slavia Praha - DHK Baník Most (17:10)
ODKAZ NA WEB DHC SLAVIA PRAHA
20. 5. 2023 DHK Baník Most - DHC Slavia Praha (17:10)
VSTUPENKY NA DRUHÉ FINÁLE

Foto: Jan Pimper a Petr Maťašeje