Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Kuxová po titulu: Nemám slov. Byla to úspěšná sezona, slavit plánujeme hodně

18/05/2024 | soutěže
Byla to pro ní přelomová sezona. Natálie Kuxová zamířila před aktuálním ročníkem do Mostu z Olomouce a s Baníkem brala pohárovou trofej i titul v MOL Lize, k tomu navíc přidala starty na mistrovství světa a olympijské kvalifikaci. Jak hodnotila v emocích finále s Kynžvartem?
Kuxová po titulu: Nemám slov. Byla to úspěšná sezona, slavit plánujeme hodně

Právě máte za sebou dokonání obrovského úspěchu. Most zkompletoval jubilejní desátý titul, vy máte svůj první. Co na to říkáte?
Děkujeme moc. Je to neuvěřitelné, můj první titul... Já ani nemám slov. (usmívá se)

V prvním zápase jste si vytvořili pětigólové vedení. Pomohlo to, byla nervozita menší?
Nedokážu to úplně posoudit, nastoupily jsme do odvety asi jako do každého jiného zápasu, ale v Chebu jsme si udělali takový náskok, že už prohra o jeden gól nic neznamenala. A stačilo to. Naše pozice byla výhodná.

Foto + Foto TOP: Štěpán Černý (Česká házená)

Poprvé jste skórovaly v šesté minutě, utkání se dlouho tahalo, místy soupeř vedl o tři branky...
Nevím úplně, jestli se nakonec vůbec něco zlomilo.... Pořád se to tahalo o jeden gól, takže to bylo obrovsky vybojované. Gratuluji holkám z Kynžvartu, protože předvedly výborný výkon.

Zaskočily vás soupeřky nějak? Snažily se změnit oproti prvnímu zápasu něco?
Úplně ne, spíš si myslím, že jsme v útoku moc nevěděly. Moc se nám v našich kombinacích nedařilo, jinak si myslím, že obrana byla dobrá i s brankářkami.

Letos jste odehrála řadu zápasů v reprezentaci, byla jste na mistrovství světa i olympijské kvalifikaci. K tomu máte double po výhře v poháru i lize. Snová sezona?
Za mě byla určitě plná nových zážitků a zkušeností. Jsem ráda, že jsem odehrála tolik zápasů a že mohu nabírat zkušenosti. V Mostu se mi líbí, byla to úspěšná sezona a myslím, že moje rozhodnutí bylo správným krokem.

Jak plánujete slavit?
Hodně, hodně plánujeme slavit. Nebo alespoň já. (směje se)

Foto: Štěpán Černý (Česká házená)