MOL Liga: Most došel až na vrchol! Kynžvart končí stříbrný a bronz vybojoval Písek

18/05/2024 | soutěže
Most s Kynžvartem sehrály velmi vyrovnaný duel, který však hostující hráčky strhly na svou stranu v závěru, a tak si Baník odnášel do odvety finále náskok pěti zásahů, který se nakonec ukázal jako rozhodující. I když podruhé Kynžvart těsně zvítězil, zisk titulu totiž slaví Most. V souboji o bronz si Písek v prvním duelu na vlastní palubovce poradil s pražskou Slavií a získal výhodu sedmi branek do odvety. Pražanky sice na domácí půdě dvojzápas zdramatizovaly a v součtu s prvním střetnutím vyrovnaly necelých pět minut před koncem, Sokol však rozhodl o zisku bronzu v samotném závěru.

Finále MOL Ligy

Most si v závěru vybudoval náskok

Házená Kynžvart – DHK Baník Most 20:25 (9:13) | 11. 5. 2024
Nejvíce branek: Vávrová 8, Patrnčiáková 3, Dresslerová 3 – Kuxová 6, Zachová 5, Stříšková 4
Rozhodčí: Michal Hanák – Luboš Pavlíček
Sedmimetrové hody: 6/5 – 4/0
Vyloučení: 3:4
Diváci: 800

Zlomové momenty: Most otevřel utkání čtyřmi zásahy v řadě. Kynžvart následně dokázal vyrovnat, ale v poslední desetiminutovce první půle přidal pouze jednu branku, zatímco Baník pět. Západočešky dokázaly vyrovnat znovu a ještě v 54. minutě držely nerozhodný stav 20:20. Závěr ale patřil Mostu, který pěti trefami v řadě rozhodl o své výhře.

Zajímavost zápasu: Baník měl v utkání čtyři sedmičky, ale neproměnil ani jednu. Nedokázala se prosadit Natálie Kuxová, Eszter Ogonovszky, Aušra Arciševskaja, ani Dominika Zachová.

Nejlepší střelkyně: Veronika Vávrová byla vůbec jedinou úspěšnou střelkyní ze sedmiček, kterých proměnila pět, a navíc přidala další tři zásahy ze hry.

Co výsledek znamená: Most si díky povedené koncovce utkání vypracoval náskok pěti zásahů do odvety, kterou navíc odehraje na vlastní palubovce.

Most znovu dosáhl na titul!

DHK Baník Most – Házená Kynžvart 26:27 (13:13) | 18. 5. 2024
Nejvíce branek: Ogonovszky 9, Kuxová 4, Arciševskaja 3 – Vávrová 10, Patrnčiáková 7, K. Königová 3
Rozhodčí: Milan Hájek – Tomáš Kozler
Sedmimetrové hody: 5/5 – 5/5
Diváci: 1300

Zlomové momenty: Hráčky Kynžvartu se na začátku utkání chopily vedení, které však Most zdatně stahoval a do kabin tak oba celky odcházely za vyrovnaného skóre. Čtyřgólovou sérií dokázal Kynžvart následně naklonit misky vah na svou stranu, jenže Baník se znovu vzchopil a v 55. minutě se dokonce ujal jednobrankového náskoku. I když v závěru slavil přeci jen vítězství Kynžvart, Mostu jednogólová porážka stačila k zisku titulu.

Zajímavost zápasu: Do haly Baníku Most si našlo cestu 1300 fanoušků, kteří přihlíželi tomu, jak se Most znovu po roční pauze dostal až na vrchol.

Nejlepší střelkyně: Domácí barvy táhla s devíti zásahy Eszter Ogonovszky, Veronika Vávrová nasázela za Kynžvart dokonce ještě o gól více.

Co výsledek znamená: I když těsné vítězství slavil Kynžvart, z titulu se raduje Baník. V součtu totiž rozhodla pětibranková výhra na západě Čech.

FOTO+TOP: DHK Baník Most

Výsledek prvního zápasu finále:
Házená Kynžvart – DHK Baník Most 20:25 (9:13)

Výsledek druhého zápasu finále:
DHK Baník Most – Házená Kynžvart 26:27 (13:13)

Souboj o bronz

Písek v prvním duelu o bronz dominoval

Sokol Písek – DHC Slavia Praha 29:22 (16:9) | 11. 5. 2024
Nejvíce branek: Korešová 10, Stellnerová 6, Indráková 4 – Švihnosová 7, Holečková 4, Franková 2
Rozhodčí: Petr Kichner – Michal Vacula
Sedmimetrové hody: 5/4 – 5/5
Vyloučení: 3:3
Diváci: 300

Zlomové momenty: Už po třech minutách si Písek vypracoval vedení 4:1, které navíc dále navyšoval. Čtyři zásahy v řadě poslaly Sokol do osmibrankového vedení, nakonec odcházely oba celky do šaten za stavu 16:9 pro domácí. Pražanky se sice zkraje druhé půle dotáhly na pět gólů, více už ale nesvedly. Naopak Písek v závěru ještě zabral a do odvety v hlavním městě bude nastupovat s výhodou sedmi gólů.

Zajímavost zápasu: Slavia ani jednou v utkání nevedla. Písek se hned od první minuty chopil náskoku, který s postupem času ještě navyšoval.

Nejlepší střelkyně: Domácí táhla nejlepší střelkyně soutěže Iveta Korešová, která Slavii srazila deseti trefami. Na druhé straně proměnila pět sedmiček Nikola Švihnosová, jež se rovněž prosadila dvakrát ze hry.

Co výsledek znamená: Písek vstoupil do souboje o bronzové medaile lépe a do odvetného utkání si odnáší sedmigólovou výhodu.

Slavii ani domácí výhra nestačila

DHC Slavia Praha – Sokol Písek 26:21 (14:8) | 18. 5. 2024
Nejvíce branek: Míšová 8, Vostárková 5, Vavroušková 5 – Korešová 9, Indráková 5, M. Svobodová 2
Rozhodčí: Pavel Friedel – Tomáš Kučerka
Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/1
Vyloučení: 4:2. ČK: Franková (SLA)
Diváci: 450

Zlomové momenty: Až po třech minutách otevřely skóre hráčky Písku, jenže následně se Slavia třígólovou sérií ujala vedení. Od té doby měla střelecky navrch a do kabin odcházela se šestibrankovým náskokem. Sokol ale na začátku druhé půlhodiny zabral, třemi zásahy v řadě stáhl manko na tři branky a držel se svých soupeřek. Pražanky však znovu odskočily a v součtu s prvním duelem vyrovnaly v 56. minutě, kdy v odvetném zápase vedly průběžně 25:18. Závěr ale patřil Tereze Indrákové, která třemi góly přisoudila bronzové medaile Písku.

Zajímavost zápasu: O dvě třetiny branek Písku se postarala jen dvojice hráček, a to Iveta Korešová s Terezou Indrákovou.

Nejlepší střelkyně: Na straně Slavie byla v zakončení nejaktivnější Adriana Míšová s osmi brankami, zatímco Iveta Korešová v dresu Písku zapsala ještě o gól více.

Co výsledek znamená: Slavii chyběly další dva zásahy k tomu, aby se gólově dotáhla na Písek. I když zvítězila o pět branek, z bronzových medailích se v hlavním městě radovaly hráčky Sokola.