Kynžvart odehraje doma dva zápasy, nekompletní jedenácté kolo uzavře Plzeň se Slavií
MOL liga – 11. kolo
DHC SOKOL PORUBA 21 : 31 MŠK IUVENTA MICHALOVCE
So 13. 11. 2021 15:00 SOKOL PÍSEK – KPR RUCH CHORZÓW
So 13. 11. 2021 16:00 HÁZENÁ KYNŽVART – HK HODONÍN
So 13. 11. 2021 17:30 DHK ZORA OLOMOUC – HANDBALL PSG ZLÍN
Ne 14. 11. 2021 17:00 DHC PLZEŇ – DHC SLAVIA PRAHA
AHT HC TATRAN STUPAVA – DHK BANÍK MOST – odloženo
HK SLOVAN DUSLO ŠAĽA – HC DAC DUNAJSKÁ STREDA – odloženo
Přehrávka 23. kola
Ne 14. 11. 2021 12:00 HÁZENÁ KYNŽVART – KPR RUCH CHORZÓW
Výborně rozehraná sezóna se začala házenkářkám Písku komplikovat. Po náročných bitvách s Iuventou a Dunajskou Stredou, ve kterých by byly případné body spíše příjemným překvapením, nedotáhly do vítězného konce ani další dva duely s českými celky. Ztráta bodu se Zlínem a následná prohra se Slavií se tak nemalou měrou podepsaly na tom, že se Písek propadl až na deváté místo interligové tabulky a bude muset znovu bojovat o místo v play-off. Další překážkou bude Chorzów.
"S Chorzówem jsem se setkaly už v přípravě, utkání pro nás moc dobře nedopadlo. Budeme tedy doufat, že jsme se z chyb poučily a předpokládám, že soutěžní zápas bude jiný. Víme, že mají silnou hru s pivotem a že jsou schopné zahrát i kombinační házenou. My se na to s holkami pokusíme připravit a uděláme vše pro to, abychom zvrátily ty nešťastné porážky a ztracené body," říká před víkendem trenérka Písku Kateřina Hromádková.
Také polský nováček MOL ligy ve svém posledním vystoupení nedokázal vyzrát na Slavii. Šanci na reparát budou mít na českých palubovkách hráčky aktuálně jedenáctého týmu tabulky hned dvakrát! Po zápase v Písku se totiž přesouvají do Kynžvartu, kde odehrají předehrávku 23. kola.
V Kynžvartu se tím pádem mohou těšit na dvojnásobnou porci utkání. V rámci jedenáctého kola přijede v sobotu Hodonín. Hostující tým se po dlouhé době dočkal vítězného ligového zápasu, jasným rozdílem přehrál Stupavu a v tabulce se dokonce posunul před Zlín. Nyní ale na jihomoravský celek čeká mnohem náročnější úkol. Házenkářky Lázní Kynžvart totiž svoji historicky první účast v nejvyšší soutěži zvládají na podtrženou jedničku a drží se mezi elitou na špici tabulky. Hrát budou navíc před domácím publikem, na vlastní palubovce letos ještě neztratily v žádné soutěži západočeské hráčky ani bod, případným vítězstvím natáhnou svoji ligovou vítěznou šňůru na pět zápasů. V neděli může být lajna dokonce ještě o jeden zápas delší, za předpokladu, že si poradí Lázně Kynžvart také s Chorzówem, který bude k zápasu přejíždět z Písku.
„Chtěli bychom potvrdit naši výkonost z posledních utkání a uhájit domácí tvrz. Naši fanoušci jsou skvělí a vytváří nám pro domácí utkání perfektní atmosféru. Věříme, že je to v našich schopnostech, i když respektujeme soupeře a jeho výkonnost, která má stoupající tendenci. S ohledem na víkendové dvojutkání chceme do utkání zakomponovat více hráček, abychom dokázali rozložit síly na oba zápasy, které odehrajeme v časovém rozmezí několika málo hodin po sobě. KPR RUCH Chorzów vnímáme jako soupeře, který je s ohledem na víkendové dohrávání polské ligy zvyklý na podobný zápasový režim, zatímco pro náš tým je to novinka. Proto v nás tento zápas vzbuzuje přirozený respekt. Základní osa kádru polského týmu nereflektuje určitě jeho aktuální postavení v tabulce,“ zůstává nohama na zemi Peter Sabadka, trenér Kynžvartu.
Minimálně Hodonín nechce dát podle trenéra Antonína Střelce domácím nic zadarmo. „Nemáme tam co ztratit. Kynžvart poskládal velmi kvalitní tým, který už dal pocítit všem svým soupeřům, že své prognózy dokáže naplnit. My jsme se naladili tím, že jsme předskočili Zlín a pokusíme se domácím jejich sérii zlomit. Jsme kompletní a připravení se o body porvat, ale je nám jasné, kdo je v zápase favoritem. Na utkání proto vyrazíme s pokorou, ale nebudeme mít ze soupeře přehnaný respekt. Těšíme se na atmosféru utkání.“
V sobotu do svého utkání nastoupí také Olomouc, na palubovku ZORY zamíří Zlín. Domácí házenkářky mají za sebou nesmírně náročný blok zápasů, ve kterém se postavily Mostu, Michalovcím i Dunajské Stredě. Nejlepší utkání odehrály doma proti slovenskému mistrovi, kterého jako vůbec první tým v celé lize obraly Hanačky o bod. I díky tomu zůstávají hráčky ZORY na své palubovce neporažené, stejnou bilancí se mohou pochlubit jen dva další interligové týmy. Zlín je v opačné situaci. Na vítězství čeká tým od druhého kola, na začátku listopadu získal teprve svůj třetí bod a propadl se až na předposlední místo ligové tabulky. V Olomouci bude role favorita patřit jednoznačně domácímu celku a o tolik potřebné body tak budou muset házenkářky PSG pořádně zabojovat. "Jelikož znám tým Olomouce z kabiny, tak vím, že mají super kolektiv, drží pořád spolu. V tom vidím asi jejich největší sílu. Když nepočítám teď čtyři mladé holky, co se do "A" týmu nově na sezonu připojily, tak spolu hrají dlouho a velmi dobře se znají. Na zápas se těším. Zároveň jsem hodně nervózní, protože bych se chtěla předvést," říká odhodlaně bývalá olomoucká hráčka o víkendu nastupující v dresu Zlína Adéla Protivánková.
Nedělní program načne v poledne zmíněná předehrávka Kynžvartu s Chorzówem, v pět hodin pak nastoupí do posledního víkendového zápasu jedenáctého kola hráčky Plzně a Slavie. Oba týmy se navzájem velmi dobře znají mimo jiné díky řadě přestupů a hostování, které mezi kluby v minulosti proběhly. Jedním z vůbec nejvýraznějších přesunů byl návrat Veroniky Galuškové, nejlepší střelkyně soutěže pomáhá plzeňskému týmu v jeho dosud nejlepší sezóně, naopak Slavii její góly chybí. Pražanky se ale začínají podle všeho dostávat do tempa, vyhrály poslední tři zápasy a v tabulce se rovněž posunuly na sedmou pozici. Plzeňské publikum se tak může těšit na napínavý boj.
„V neděli nás čeká další důležité utkání, a to se Slavií. Minulé zápasy jsme hráli vyrovnaně a vždy nám jen něco chybělo k vítězství, takže se tentokrát připravujeme na dobrý zápas s cílem uspět. Ve Slavii se začínají prosazovat juniorské hráčky a s postupem sezóny nabírají sebevědomí, což prokázaly v zápase s Pískem, kdy dokázaly v druhém poločase Písek přehrát. Nečeká nás tedy jednoduchý úkol, ale v domácím prostředí děvčata prokazují vysoké kvality a odhodlání a já doufám, že tomu tak bude i teď. Do zápasu půjdeme se zdravým respektem a připraveni podat co nejlepší výkon,“ slibuje plzeňský lodivod Richard Řezáč.
Most a Poruba sehrají zápas Českého poháru
Na palubovce se představí i týmy Mostu a Poruby. nenastoupí ale k MOLligovému zápasu, ale ke čtvrtfinálovému duelu Českého poháru. A to jen týden po svém ligovém střetnutí před televizními kamerami. „Samozřejmě probíráme situace, ze kterých jsme dostávali branky a děláme všechno pro to, aby se to v dalším střetnutí neopakovalo. V minulém zápase Poruba ukázala, že pokud my se nebudeme stoprocentně koncentrovat na svůj výkon, může s námi držet krok. Na druhou stranu v prvním poločase minulého utkání jsme ukázali, jak by to mělo vypadat. Oba týmy jsou ve stejné situaci, vědí, v čem soupeř dělal chyby a na to se zaměřuje,“ nastínil trenér Černých andělů Adrian Struzik.
Poruba má před sebou jasný cíl - oplatit právě nedávnou ligovou porážku: „Recept je takový, že chceme vyhrát, chceme postoupit a Mostu vrátit prohru. Bude to náročné, ale pokud si děvčata nastaví v hlavě to, co umí - a ony to umí, o čemž mě přesvědčily, tak najdeme recept, abychom minimálně Most potrápili. A pokud při nás bude stát i trocha toho sportovního štěstí, můžeme postoupit," věří trenér Poruby Stanislav Pupík.
Utkání je na programu v pátek 12. listopadu v 18 hodin v Porubě.