Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

V MOL lize v sezóně 2021/2022 devět českých týmů, přibude Házená Kynžvart

22/06/2021
 Devět českých zástupců nastoupí v nadcházející sezóně do nejvyšší česko-slovenské soutěže. V MOL lize se představí tým Házená Kynžvart. České účastníky doplní čtveřice slovenských týmů, ale tento počet nemusí být konečný. Poprvé v historii se může soutěže účastnit také polský tým.
V MOL lize v sezóně 2021/2022 devět českých týmů, přibude Házená Kynžvart

 

Na společné schůzce zástupců klubů MOL ligy byl v úterý 22. června v Bratislavě rozlosován nový ročník společné česko-slovenské soutěže MOL ligy. V ní v letošní sezóně nastoupí devět českých týmů, osmičku loňských účastníků, z nichž soutěž žádný neopustil, přibude nově tým Lázní Kynžvart.

Slovenská strana do soutěže zapojí čtveřici týmů. Družstva Michalovců, Dunajské Stredy a Dusla Šaľa doplní na místo Prešova AHT HC Tatran Stupava. V jednání je také účast 14. týmu, tím by mohl být zástupce z polské soutěže. O jako zapojení bude rozhodnuto v nejbližších dnech.

„Nejpodstatnější novinkou jsou dva nováčci – Stupava a Kynžvart. Zástupce z Polska projevil zájem o účast v soutěži před třemi týdny, jde o Ruch Chorzów. Zatím je to otevřená záležitost, probíhají jednání a schvalovací procesy na úrovni Polského házenkářského svazu. Chorzow musí splnit také některé formální náležitosti, oba národní svazy Český i Slovenský i kluby ale dali účasti polského týmu zelenou,“ řekl ředitel MOL ligy Peter Brunovský a připomněl, že soutěž by měla hosta podruhé v historii. Poprvé to bylo v úvodním ročníku soutěže před dvaceti lety a jednalo se o rakouský celek Hypo.

Týmy se stejně jako v loňské sezóně utkají systémem dvakrát každý s každým. Po společné základní části nastoupí čtveřice nejlepších českých týmů do play off, kde sehrají semifinále a finále v sériích na dvě vítězná utkání. Týmy, které nepostoupí do play off bude čekat play out. Tým na devátém místě ze soutěže sestoupí, družstvo na osmé příčce nastoupí do baráže proti vítězi první ligy.

Soutěž také v novém ročníku podpoří nový mediální partner, jímž je nová sportovní stanice televize Joj. Na této stanici by se v nadcházející sezóně měly objevovat pravidelné víkendové přenosy nejen ze slovenské extraligy mužů, ale také z MOL ligy. Celkem by se mělo jednat o 10 až 15 přímých přenosů.

Ročník 2021/2022 bude pro MOL ligu jubilejní - dvacátý. „Jsme rádi, že společná soutěž vydržela tak dlouho. Některé ročníky byly náročnější, jiné méně, ale ten poslední byl určitě nejtěžší. I tak jsme ho zvládli velmi dobře. Měli jsme připravené tři varianty, věřili jsme, že bude stačit ta první, ale nestalo se tak. Věřím, že přestože byl 19. ročník kritický, ten následující jubilejní proběhne již v pohodě,“ popřál soutěži manažer soutěží ČSH Stanislav Svoboda.

 

MOL liga 2021/2022 – 1. kolo, 4. – 5. září 2021

DHK Baník Most – volno?

MŠK Iuventa Michalovce – HK Hodonín

HC DAC Dunajská Streda – Házená Kynžvart

Handball PSG Zlín – AHT HC Tatran Stupava

DHC Slavia Praha – DHC Sokol Poruba

Sokol Písek – HK Slovan Duslo Šaľa

DHC Plzeň – DHK Zora Olomouc