Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Most posiluje brankářský tým. K Černým andělům přichází Hanka Mučková

24/01/2024 | reprezentace, soutěže
Velká brankářská posila pro Baník. Do Mostu přichází 25letá gólmanka Hanka Mučková, která v dubnu 2022 vychytala společně s Petrou Kudláčkovou v národním dresu olympijské vítězky z Francie. „Jsme velmi rádi, že jsme získali další reprezentantku do našeho týmu," řekl v komentáři pro klubový web ženský organizační pracovník Radek Maděra. Mučková aktuálně působila po zranění kolene v prvoligovém Bohumíně.
Most posiluje brankářský tým. K Černým andělům přichází Hanka Mučková

Pětadvacetiletá brankářka oblékala dlouhá léta dres Poruby, pak si vyzkoušela zahraniční angažmá, chytala za polský celek MKS Piotrcovia. Během aktuálního ročníku působila po dlouhé rekonvalescenci a zranění kolene v prvoligovém Bohumíně. „Její rekonvalescence je úspěšně u konce. I proto do konce ročníku dostane prostor v B-týmu žen a od nové sezony bude plnohodnotnou hráčkou A-týmu Černých andělů," popisoval Radek Maděra pro klubový web.

Brankářka, která odchytala 67 duelů v reprezentaci, byla vyhlášena v sezoně 2020/21 hráčkou MOL Ligy. Teď doplní mostecké gólmanské trio: Karin Řezáčová – Dominika Píšová – Markéta Růžková. Baníku aktuálně patří třetí příčka v interligové tabulce, lídrem jsou Michalovce.

Kariéra Hanky Mučkové: do 2022 DHC Sokol Poruba, 2022-2023 MKS Piotrcovia (POL), 2023-2024 1. SC Bohumín 98 (1. liga žen), 2024 DHK Baník Most