Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Kynžvart si o víkendu zastřílel, v Olomouci se body dělily, Plzeň porazila Slavii

14/11/2021 | soutěže
O víkendu nastoupila sedmička českých týmů do nekompletního jedenáctého kola MOL ligy. Po delší době mohly zisk dvou bodů oslavit v Písku. Již potřetí v sezóně odchází ze zápasu s jedním bodem Olomouc, která doma remizovala se Zlínem. Na své si přišli diváci v Kynžvartu, kde se o víkendu hrály hned dva zápasy, z obou si domácí hráčky odnesly plný počet bodů, když nejprve porazily Hodonín a poté polský Chorzów. Nedělní program zakončilo utkání v Plzni, domácí házenkářky porazily Slavii.

SOKOL PÍSEK – KPR RUCH CHORZÓW 36 : 30 (14:17) | 13.11.2021

Házenkářky Písku splnily stanovený cíl a po čtyřech ligových zápasech bez vítězství se mohou konečně radovat ze dvou bodů. V sobotu porazily polský Chorzów a zůstávají ve středu tabulky. Vítězně se navíc Jihočešky naladily na poslední utkání podzimu, ve kterém vyzvou Plzeň.

Vstup do utkání přitom zvládl lépe Chorzów. Paula Masiuda nejprve gólový účet utkání otevřela a sama zvyšovala v deváté minutě na 4:2, vyrovnávací gól zařídila Jana Chlupová. Písecké hráčky se nemohly dostat do vedení, další góly Terezy Pokorné a Evy Svobodové pouze mazaly brankové vedení hostů, které navíc ve dvaadvacáté minutě narostlo na tři góly. A mělo být ještě hůř, Klaudia Grabińska totiž čtyři minuty před poločasovou přestávkou navýšila náskok už na pět branek! Do poločasu se naštěstí pro domácí tým stihla prosadit dvakrát Alena Stellnerová a proměněným sedmimetrovým hodem stanovila poločasový stav Tereza Pokorná. Domácí házenkářky si byly dobře vědomé toho, že musí ve druhé půli předvést mnohem lepší výkon. Michaela Pešková hned po pauze dvěma góly snížila a vyrovnání zařídila Stellnerová. Až do pětačtyřicáté minuty Chorzów vzdoroval a držel se v jednobrankovém vedení, udržet ho ale nakonec nedokázal. Adéla Velková otočila stav na 25:24, na ní navázala se svými góly také Kubišová, Svobodová a Stellnerová, která ve třiapadesáté minutě zvyšovala na 32:26. Góly Evy Svobodové pomohly domácím hráčkám v šestibrankovém vedení dokráčet až do závěrečného hvizdu.

Rozhodčí: Šlezingr David, Špunar Jiří

DHK ZORA OLOMOUC – HANDBALL PSG ZLÍN 24 : 24 (13:12) | 13.11.2021

ZORA získala v posledních třech zápasech pouze jeden bod, vzhledem k síle protivníků se však nedá mluvit o vyloženě negativní bilanci. Proti Zlínu chtěla Olomouc uspět, i tentokrát se jí však zamotaný průběh duelu rozplést do vítězství nepovedlo.

Do vedení šly jako první házenkářky Zlína, Štipčáková zvyšovala ve druhé minutě na 2:0. Domácí celek ale přispěchal s rychlou odpovědí, Klára Sovová vyrovnala a po gólech Machačové a Kubáčkové vedla ZORA 4:2. PSG celý první poločas jen stahovalo těsný náskok domácích házenkářek, ty byly v nejvýraznějším náskoku během devatenácté minuty kdy na 10:7 zvýšila Štěpánka Hejlová. Úvodní třicetiminutovku ukončila hostující Vendula Hubová, jež stáhla manko svého týmu na jeden gól. Po gólu Kuxové v pětatřicáté minutě vedla Olomouc znovu o tři góly, poté ale přišla povedená pasáž hostujících házenkářek, kterou zakončila Sekulová gólem na 17:16 ve prospěch Zlína. Hráčky PSG pokračovaly v obratu a vedly dokonce 20:17. Znovu vyrovnáno bylo ve dvaapadesáté minutě a zápas směřoval do napínavé koncovky, v nejtěsnějším možném náskoku byly hostující hráčky. Poslední gól zápasu vstřelila domácí Valentina Kapsová, která vyrovnala na 24:24. Oba celky si tak rozdělily po bodu.

Rozhodčí: Králíček Jiří, Letev Milan

HÁZENÁ KYNŽVART – HK HODONÍN 39 : 29 (19:12) | 13.11.2021

Dvojnásobná porce utkání čekala na fanoušky Kynžvartu. V sobotu dorazil do haly ve Slavkovském lese Hodonín, hned v neděli se pak domácí hráčky utkaly s polským Chorzówem. Obě střetnutí zvládly bez větších problémů dotáhnout do vítězného konce a navíc si s chutí zastřílely. Po jedenácti odehraných zápasech figuruje nováček soutěže na třetím místě a bodově se navíc dotáhl na Most, s nímž odehraje svůj poslední ligový zápas podzimu.

Hodonín šel sice do vedení po gólu Kalinové, Kynžvart však odpověděl čtyřmi góly v řadě, což donutilo hostující lavičku už v šesté minutě sáhnout k oddychovému času. Ani po něm ale neustály domácí házenkářky ve střelbě, na 7:3 zvýšila v desáté minutě Kristýna Königová. Poté nicméně dokázal Hodonín se přiblížit na dvě branky, Bára Krejčíková snížila na 6:8, Kynžvart kontroval čtyřmi góly v řadě a v osmnácté minutě tak vedl už o šest gólů. Do poločasové přestávky náskok narostl ještě o jeden zásah a do kabin oba dva týmy odcházely za stavu 19:12. Úvod druhého poločasu patřil rovněž domácím házenkářkám, na přesné zásahy Jovičevič a Patrnčiakové navázala třemi góly v řadě Barbora Tesařová, díky čemuž Kynžvart vedl 26:17. Za tohoto stavu odehrál Hodonín svých nejlepších 90 vteřin v celém zápase, pasáž vyhrál 4:0 a především díky Lauře Víchové snížil na 21:26. Hráčky z lázeňského města se poté vrátily do tempa, Kristýna Königová zvýšila na 28:21, deset minut před koncem Martina Weisenbilderová na 32:25. Nejvyšší vedení v celém utkání vystřelila svému týmy Katka Dresslerová a desetibrankový náskok vydržel domácím až do závěrečného hvizdu.

„Zbytečně ztracené utkání. Když dáte na půdě takového soupeře 29 gólů, mělo by být vše jinak. Bohužel, naše taktika vycházet z obrany moc nefungovala, navíc v takovém zápase musí hrát všechny hráčky na sto procent, což mi u některých chybělo,“ řekl po utkání upřímně hostující trenér, Antonín Střelec.

„Jsme šťastní za výhru, ale už v prvním poločase jsem byl nespokojený, vázla nám obrana a děvčata jsem upozornil o poločasové přestávce, že v obranné fázi máme velké nedostatky. Šetřili jsme pohybem, jako by si děvčata myslela, že vše uhrají v útoku. V průběhu zápasu jsme mohli několikrát odskočit na víc jak deset branek, ale vždy přišla nějaká individuální chyba, která pramenila podle mého názoru zejména z podcenění situace. Udělali jsme spoustu nevynucených chyb. Obranná činnost nebyla podle mých nároků. Ihned po zápase bude následovat kompenzační cvičení, regenerace a práce našich fyzioterapeutů,“ upozornil především na nedostatky lodivod vítězného týmu, Peter Sabadka.

Rozhodčí: Blanár Pavel, Opava Jiří

HÁZENÁ KYNŽVART – KPR RUCH CHORZÓW 36 : 29 (23:15) | 14.11.2021

Znovu v akci byly házenkářky Kynžvartu hned druhý den. Po zápase v Písku dorazil na lázeňskou palubovku polský Chorzów. Ačkoliv domácí znovu inkasovaly téměř třicet gólů, svým výkonem v útoku si došly v předehrávce 23. kola bezpečně pro další dva body.

Podobně jako v sobotním zápase, i proti polskému soupeři nastřádaly domácí hráčky během pár minut výrazné vedení, po gólech Dvořákové a Jovičević zvýšila na 5:1 Annamaria Patrnčiaková. Až za tohoto stavu dokázal Chorzów alespoň v útoku vyrovnat hru, góly přidávala například nejlepší střelkyně hostů, Polina Masalova. Na druhé straně byla při chuti Patrnčiaková a Dvořáková, góly sázely také další hráčky z obou týmů. V sedmnácté minutě platil stav 12:10, Nikola Švihnosová poté navýšila vedení domácích na pět gólů. Kynžvart si do poločasové přestávky vystřílel jasný náskok, v poslední vteřině zvýšila Šárka Kapusniaková na 23:15. Ve druhém poločase se podařilo hostujícím hráčkám stáhnout svoji ztrátu na pět branek, ve čtyřiačtyřicáté minutě Katarzyna Wilczek snížila na 24:29. Proti dramatické zápletce byla Veronika Dvořáková, nejlepší střelkyně zápasu opět navýšila vedení Kynžvartu, po mířila přesně také Šárka Kapusniaková. I ve druhém zápase si fanoušci ofenzivní házené přišli na své a domácí hala mohla podruhé oslavit zisk dvou bodů. Házenkářky Kynžvartu navíc natáhly svoji vítěznou šňůru na šest utkání, což je také počet jejich vyhraných domácích duelů, nováček před vlastními diváky neztratil ještě ani bod.

„Podali jsme daleko lepší výkon než v sobotu, měli jsme velmi dobrý přechod do rychlého útoku a byla vidět i naše velmi dobrá útočná činnost. Výsledek hodnotím pozitivně, děvčata podala dobrý výkon v náročném sledu dvou utkání ve velmi krátkém čase,“ těšilo trenéra Sabadku.

Rozhodčí: Moravec Lukáš, Tůma Martin

DHC PLZEŇ – DHC SLAVIA PRAHA 27 : 24 (13:11) | 14.11.2021

Plzeňské DHC opět na své palubovce přepisovalo ustálené ligové mety. Domácí celek ukončil vítěznou šňůru Pražanek, která čítala šest soutěžních utkání, z toho tři interligové. Vůbec poprvé v historii se zároveň podařilo Západočeškám soka porazit a po jedenácti zápasech mají tak na kontě patnáct bodů, o čtyři více než nejbližší pronásledovatel z Olomouce.

Domácí házenkářky vedly ve třetí minutě 2:0, následně snížila Julie Franková. Plzeň se držela ve vedení do dvanácté minuty, kdy vyrovnávala Andriana Míšová na 5:5. Do dvoubrankového náskoku dostaly domácí celek góly Franzové a Bušauerové, následně ale Slavia opět vyrovnala a podobný scénář platil až do konce prvního poločasu. Na každý vstřelený gól našly Slávistky stejnou odpověď. Až v poslední pětiminutovce se dvakrát trefila Veronika Galušková a jeden gól přidala Pavlína Kepková, Nikola Motejlová stáhla manko na dva góly. Druhý poločas začal za stavu 13:11, na gól Galuškové rychle reagovaly Vendula Fryčáková a Julie Franková. Do tříbrankového vedení dostala svůj tým znovu Kepková, stejná hráčka zvýšila ve čtyřicáté minutě už na 19:15. Slavia ale nehodlala složit zbraně a na začátku poslední desetiminutovky vyrovnávala Adriana Míšová na 21:21. Téměř na konci utkání začal boj o body od začátku. Plzeň podržela Pavlína Lásková a Veronika Galušková, která proměnila minutu a půl před koncem sedmimetrový hod, díky čemuž vedly domácí 26:23. Znovu snížila vzápětí Adriana Míšová, poslední slovo ale patřilo nejlepší střelkyni zápasu i celé MOL ligy – Veronice Galuškové. Svému bývalému klubu nasázela dvanáct branek a měla tak výrazný podíl na sedmém ligovém vítězství Plzně v této sezóně.