Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Zlín se odpoutal od předposledního Hodonína, šlágr ovládly házenkářky Mostu

20/11/2021
Po středečních předehrávkách pokračovalo 12. kolo MOL ligy o víkendu dalšími třemi zápasy. Hodonín odehrál vyrovnaný první poločas v Chorzówě, nepříjemné zranění kolena Nikoly Kalinové se ale nejspíš podepsalo na psychice týmu a druhá půle vyzněla jednoznačně pro domácí házenkářky. Na své palubovce uspěly také hráčky Zlína, druhé interligové vítězství oslavily svěřenkyně Ivo Vávry po vítězství nad Šaľou. V podvečer pak došlo na očekáváné střetnutí mezi Mostem a Kynžvartem. Černí Andělé dominovali především ve druhém poločase a došli pro jednoznačné vítězství, po podzimu tak zůstane Most na druhém místě a v pozici nejlepšího českého celku.

KPR RUCH CHORZÓW – HK HODONÍN 29 : 19 (14:11) | 20.11.2021

Hodonín bojoval v Chorzówě o důležité body, na které ale nakonec nedosáhl. V prvním poločase sehrál s polským celkem vyrovnanou partii, druhá půle ale vyzněla jasně pro domácí celek. Ten získal svůj šestý a sedmý bod a po podzimu mu patří jedenáctá pozice. Hodonín bude do jarní části vstupovat z předposlední pozice a se čtyřmi body.

Do sestavy se navrátivší Klaudia Cygan otevřela skóre utkání a dostala Hodonín do vedení. Domácí hráčky následně skóre otočily, Polina Masalova v sedmé minutě zvýšila na 4:2. Nerozhodný stav platil znovu na konci první desetiminutovky, když po trefě Víchové vyrovnávala Michaela Smějová. Až do dvacáté minuty musely hostující házenkářky dotahovat jednobrankové manko, skóre na svoji stranu v této fázi utkání překlopily po gólu Barbory Krejčíkové. Ani tentokrát se ale nezdržely české házenkářky ve vedení déle než pár minut, do konce poločasu padaly góly k radosti domácích tribun především do sítě Hodonína, do šaten šel polský celek s tříbrankovým vedením. Po přestávce dokázaly hráčky Chorzówa rychle navýšit svůj náskok na pět branek a před jihomoravským týmem stál těžký úkol. Velmi negativně do průběhu utkání promluvila čtyřicátá minuta zápasu, při zdánlivě běžném přerušení se velmi nepříjemně zranila Nikola Kalinová, která byla po okamžitém zásahu místní lékařské služby převezena do nemocnice. Zřejmě i kvůli psychologickému dopadu na tým se Hodonín dokázal na delší dobu prosadit jen jedinkrát, Chorzów mezitím rozhodl o svém vítězství, když deset minut před koncem Stokowiecová zvýšila na 24:16. Smějová společně s Krejčíkovou ještě naposledy snížily, domácí házenkářky v závěrečných minutách upravily skóre ve svůj prospěch na konečné desetibrankové vítězství.

"Utkání rozhodly maličkosti, které nezvládáme. Dostali jsme domácí do sedla nedůrazem jak v obraně, tak v útoku. Ve druhém poločase jsme stále ještě měli nějakou naději na obrat, bohužel, trestuhodné neproměňování spolu se zraněním Nikoly Kalinové nám vzalo všechny naděje. Potom už to byl marný boj," viděl utkání Antonín Střelec, trenér Hodonína.

Rozhodčí: Baďura Michal, Gabriš Juraj

HANDBALL PSG ZLÍN – HK SLOVAN DUSLO ŠAĽA 24 : 20 (11:12) | 20.11.2021

Jak podzim začaly, tak ho i zakončily, tedy vítězně. Zlínské házenkářky na výhru čekaly od druhého kola, zlepšené výkony v posledních zápasech ale předznamenaly šanci na plný bodový zisk, který opravdu přišel na úkor slovenské Šaľy. Domácí hráčky si ho vystřílely v závěru utkání a odskočily tak od předposledního Hodonína.

Zlín úspěšně smazal úvodní těsné vedení hostujících hráček. Za stavu 2:3 vyrovnávala Michaela Kolářová, po ní vstřelila gól také Protivánková, Herbočková a Michaela Sekulová zvýšila na 6:3. Šaľa následně stáhla svoje manko, načež se ale znovu opakovaně prosadily domácí házenkářky, Kolářová v sedmnácté minutě upravila skóre na dosud nevýraznější rozdíl, 9:5. O nadějné vedení ale stihl Zlín ještě do poločasové přestávky přijít, oddychový čas, jenž si vybral domácí trenér Ivo Vávra, pomohl paradoxně spíše slovenskému týmu. Ze zlínského vedení 10:7 byla během pár minut remíza 11:11, několik vteřin před sirénou přetáhla vedení Ratvajská na stranu Šaľy. Také po přestávce se držel v nejtěsnějším vedení hostující celek, Lenka Sekulová vyrovnávala v třiačtyřicáté minutě na 16:16. Přetahovaná pokračovala až do čtyřiapadesáté minuty, oba týmy se střídaly v nejtěsnějším vedení. Za stavu 22:22 se ale dvakrát v řadě prosadila Natálie Gärtnerová a po time-outu hostů zvýšila Michaela Sekulová pět minut před koncem utkání na 22:19. Tentokrát už si Zlín vedení vzít nenechal, Michaela Kolářová dala konečné razítko druhému vítězství svého týmu v této interligové sezóně.

Rozhodčí: Pluhař Pavel, Suchanek Tomáš

DHK BANÍK MOST – HÁZENÁ KYNŽVART 34 : 19 (19:13) | 20.11.2021

Utkání slibovalo podle papírových předpokladů vyrovnaný průběh, vítěz ale ze zápasu vzešel jednoznačný. Baník Most ve druhém poločase navyšoval své výrazné vedení, které před závěrečným hvizdem narostlo až na patnáct gólů. Rok 2021 tak zakončí Černí Andělé na druhém místě průběžné MOLligové tabulky, Lázně Kynžvart jakožto nováček nejvyšší soutěže jsou čtvrté, navíc druhým nejlepším českým týmem.

Annamaria Patrnčiaková se hned v úvodu zápasu prosadila dvakrát a dostala hostující celek do vedení 2:0. Most ale rychle přetáhl pomyslný provaz na svoji stranu, Lucia Mikulčík vyrovnala Michaela Holanová zvýšila na 5:3. Ve dvanácté minutě se poprvé prosadila také Iveta Korešová, o tři minuty později upravila skóre na 10:5 Valerie Smetková. Náskok Mostu rostl až do konce první půle, Adéla Stříšková zvýšila už na 14:7, Iveta Korešová pak už na 18:9. Alespoň kosmeticky dokázala skóre upravit Veronika Dvořáková, do šaten šly ale hráčky Kynžvartu se ztrátou sedmi gólů. Také ve druhé půli se jako první prosadil Kynžvart, jenže mostecké hráčky rychlou šňůrou pěti branek navýšily svůj náskok na devět branek a o osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto. S přibývajícím časem narůstal náskok mistrovského týmu, Tereza Eksteinová svým gólem upravila stav čtvrthodinu před koncem na 27:17. Červenou kartu navíc inkasovala Tamara Jovičević. Jednoznačné vítězství podtrhla Katarína Kostelná gólem na 34:19, což je nakonec také konečný výsledek.

„Myslím, že to byl jeden z nejlepších zápasů za poslední dobu. Zahráli jsme dobře v obraně, snažili jsme se hrát agresivní obranu a z ní rychlé útoky. Fungovala nám i spolupráce obrany s brankářkou a myslím, že tentokrát se jasně ukázaly možnosti tohoto týmu. Od utkání v Maguře se jedná o devátý zápas v řadě, který jsme vyhráli a ukazuje se, že naše práce s hráčkami nese ovoce,“ hodnotil utkání Adrian Struzik, trenér DHK Baník Most.

„Dnes jsme hlavně ve druhém poločase byli jen sparingem domácím. Měli jsme obrovské zdravotní problémy, v týdnu jsme neměli ideální tréninkový proces, a to se na utkání podepsalo. Nezachytili jsme druhou vlnu soupeře, na kterou jsme se připravovali, nemáme tak široký kádr, museli jsme hrát s křídly na spojkách, takže dnes to byla velká improvizace. Pro nás je to velká satisfakce za práci, kterou jsme odvedli od letní přípravy a jak se družstvo prezentovalo. Jsme rádi, že jsme v tomto období mohli bojovat s mistrem o podzimní primát, škoda, že nám v dnešním zápase absolutně nic nevycházelo,“ litoval trenér Kynžvartu Peter Sabadka.

Rozhodčí: Kichner Petr, Vacula Michal