Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Příští stanice? Celje! Junioři vyráží na EURO

08/07/2024 | mládež, reprezentace
Vrchol sezony pro házenkáře do 20 let je tady. Čeští junioři po krátkém setkání v Brně zamíří do slovinského Celje, které letos hostí mistrovství Evropy. Šampionát se uskuteční od 10. do 21. července, výběr trenéra Pavla Pauzy nastoupí ve skupině D společně s Norskem, Maďarskem a Rumunskem.
Příští stanice? Celje! Junioři vyráží na EURO

Čeští junioři se sejdou v Brně, odkud 9. července zamíří směr dějiště mistrovství Evropy. „Chceme podat dobrý výkon a posunout se dále. Budu realista, boje o medaile nečekáme, ale rádi bychom potvrdili nějaké postavení, ale i to, co převedli kluci na mistrovství světa," poukazuje trenér Pavel Pauza na tým, který na loňském dorosteneckém mistrovství světa obsadil 10. místo.

Letos čeká jeho svěřence další výzva. Šampionát startuje už ve středu 10. července a národní tým hned na jeho počátku poměří síly od 19:00 s Maďarskem. „Klíčový je vždy první zápas. Ten, kdo v něm uspěje, naleje se mu krev do žil. Pak s tím jede celou skupinu, někdy i turnaj. Potom mizí i některé problémy a hráči jsou na úplně jiné vlně," míní Pauza.

Ve skupině D následně čeká české mladíky Norsko a Rumunsko. „Skupina je vyrovnaná, za favority považuji Nory. Maďaři i Rumuni jsou soupeři, se kterými bychom se mohli rovnat. Postavíme se k tomu čelem," hlásí odhodlaně kouč.

Český výběr se v elitní skupině juniorů na mistrovství Evropy představí po 12 letech. „Tahle parta si to odstartovala sama. Je to odpovědnost podat dobrý výkon. Chceme zanechat slušnou stopu a odjet s hlavou nahoře," uzavírá trenér.

Postupový klíč: Jistotu postupu do čtvrtfinále má v každé skupině tým, který se umístí na prvním místě. Ze druhých celků postoupí dva nejlépe umístěné týmy.

Zbylé čtyři týmy z druhých míst utvoří skupinu se dvěma nejlepšími celky ze třetích míst. O konečně 17. - 24. místo se utkají zbylé kádry ze třetích míst a všechny ze čtvrtých míst.

Rozpis utkání české reprezentace na EURU 2024:
středa 10. července (19:00): Maďarsko - Česko
čtvrtek 11. července (14:20): Česko - Norsko
sobota 13. července (12:00): Česko - Rumunsko

Nominace juniorů na kemp v Brně:

Brankáři: Vojtěch Košťálek (SKH Polanka n. O), Jakub Lavička (HK FCC Město Lovosice)
Levá křídla: Adam Beneš (Talent Plzeň), Jaroslav Honc (TJ Sokol Nové Veselí)
Levé spojky: Daniel Bláha (Talent Plzeň), Mikuláš Kabátník (TJ Dukla Praha), Jonáš Josef (TJ Dukla Praha)
Střední spojky: David Flajsar (TJ Sokol Nové Veselí), Vojtěch Prašivka (SKH Polanka n. O.), Ondřej Jahoda (HAOLK)
Pravé spojky: Dan Erebai (TJ Dukla Praha), Marek Pšenica (HC Zubří)
Pravá křídla: Filip Matouš (HBC Jičín), Martin Hrubý (TJ Dukla Praha)
Pivoti: Kristián Duda (TJ Dukla Praha), Pavel Ogoun (HAOLK)