Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Kordovská o reprezentačním srazu žen: Natěšenost mě nabíjí neskutečnou energií

18/11/2021 | reprezentace, MS 2021
Na posledním evropském šampionátu si zahrála Kamila Kordovská netradičně i pivotku, na reprezentačním srazu ženského A-týmu v Chebu a následném mistrovství světa by měla mít ale tradičnější úlohu. V útoku spojka, při obraně hlavní řídící orgán. „Těším se. Jsem ráda, že mám takovou úlohu v naší defenzivě, beru zodpovědnost," říká 23letá opora působící v německém Blombergu. Jak zvládala náročný program uplynulých týdnů?
Kordovská o reprezentačním srazu žen: Natěšenost mě nabíjí neskutečnou energií

 

Blomberg-Lippe ještě nedávno hrál na třech frontách. Zápasů máte za sebou hodně, jak se ohlížíte za obdobím mezi reprezentačním pauzami?

Z týmového pohledu to bylo trochu jako na horské dráze, nahoru-dolů. V německé lize se nám podařilo až na jeden zápas vyhrát vše, co jsme měly. Minulý týden jsme vypadly z poháru s loňským mistrem – Dortmundem. Ještě do padesáté minuty jsme vedly, ale pak jsme pokazily koncovku a prohrály jsme. Na evropské scéně jsme naopak postoupily přes TuS Metzingen, což byl velký úspěch a v sobotu nás čeká odveta proti maďarskému Váci, se kterým jsme prohráli první zápas o pět branek (27:32). Nepůjde o nic lehkého, ale myslím, že jsou v klubu s výkony spokojení. To, co jsme si měly uhrát, jsme si uhrály.

 

A co osobní výkony?

Z osobního hlediska to bylo dost náročné, kvůli evropským zápasům jsme hrály několik týdnů ve středu i sobotu za sebou. Zranila se nám navíc střední spojka, takže jsem dostávala příležitost také v útoku, z obrany jsem v podstatě žádný zápas neslezla. S vytížením jsem někdy spokojená možná až moc (směje se).

 

Není v takovém zápřahu náročné hlídat regeneraci?

Je super, že k nám do haly chodí každý den fyzio. Kdokoliv může jít na masáž a zabývat se bolístkami hned v danou chvíli. Se spoluhráčkou navíc chodíme jednou týdně ještě do kryokomory, což mi přijde, že pomáhá rychlejší regeneraci. Člověk se tak nějak o sebe musí starat, hlavní je každopádně spánek.

 

Jak se před reprezentačním srazem cítíte? Hádám, že rozehranost žádný problém nebude...

Myslím, že ne. Zápasů bylo hodně, jsem trochu unavená, ale natěšenost jednoznačně převládá. To právě z ní získávám neskutečnou energii. Těším se na mistrovství a myslím, že na únavu rychle zapomenu.

 

Těšíte se i na pohár O štít města Chebu?

Každý rok jde o náš klasický turnaj, který patří k přípravě před vrcholnou akci. V minulosti nás dokázal dobře připravit, takže nevidím jediný důvod, proč by tomu nemělo být tak i letos. Švýcarky, jež jsme potkaly při březnové a dubnové kvalifikaci, ukázaly, že jsou kvalitnějším soupeřem, než tomu bývalo dříve. Budou se chtít ukázat, prověří nás. A norské béčko vlastně není béčko... V reprezentaci mají obrovskou konkurenci, všechny hráčky jsou kvalitně připravené a zároveň některé z nich budou bojovat o nominaci na mistrovství světa. Předvedou kvalitu. S Islandem jsme naposledy hrály před čtyřmi lety, hodnotit to úplně nedokážu. Turnaj každopádně není o výsledcích a pořadí, půjde hlavně o to, abychom si něco vyzkoušeli. Zkusili si v zápasech varianty do útoku i obrany, sehrály se a zapracovaly nové systémové věci i hráčky. Turnaj je právě na tohle skvělý.

 

Na španělském šampionátu ve skupině narazíte na Maďarsko, Slovensko a Německo, které velmi dobře znáte. Co na jednotlivé soupeře říkáte?

usím říct, že se na Němky hodně těším. Několik hráček z jejich kádru znám a naskočí za ně i má bývalá spoluhráčka z Blombergu Silje Brøns Petersenová, která je z Dánska a před pár týdny získala německé občanství. Trenér ji nominoval do šestnáctky, takže jsem hodně zvědavá, jak se ukáže a zapracuje se na střední spojce na německé soupisce. Tým se zároveň hodně oproti předchozím sezonám omladil. Myslím, že na turnaj pojedou s velkými ambicemi, rozhodně budou těžkým soupeřem. Maďarky odehrály několik kvalitních utkání na olympiádě a myslím, že nás také dobře prověří. Několik z nich hraje v Lize mistrů, mají výborný tým. Slovenky bychom rozhodně neměly podcenit, už v kvalifikaci právě s Maďarkami ukázaly, že je jejich hra na vzestupu. Všechny zápasy ve skupině budou těžké, ale na druhou stranu si myslím, že jsou hratelné. Házenkářské styly soupeřů by nám mohly sedět, není to jak s Norskem nebo Francií, což jsou týmy, proti nimž nám to nejde a neumíme s nimi dlouhodobě moc dobře hrát.

 

Pandemická krize opět celosvětově kolísá. Doufáte, že koronavirová opatření nebudou stejně tak tvrdá jako na EURU, kdy jste prakticky nemohly opustit hotel?

Stoprocentně. Na EURU to nebylo úplně jednoduché, ale turnaj pro nás trval jen týden, takže se to dalo vydržet. Teď budeme ve Španělsku minimálně dvakrát delší dobu, takže by to na hotelu bylo těžší a kdybychom se mohly podívat po Valencii, šlo by určitě o krásný zážitek. Jsme ale rády, že se vůbec turnaj za nějakých podmínek může odehrát. Nejedeme do Španělska na výlet, ale hrát mistrovství světa. Pokud se budeme moct dostat ven, půjde o výhodu a zážitek navíc, nebudeme každopádně nějak smutnit, když tomu tak nebude.

 

Na evropském šampionátu jste se zároveň dostala také na netradiční role pivotky. Víte, jaká bude vaše role teď a hrozí obdobný nouzový scénář?

Posledně to byl opravdu trochu nouzový scénář, to je pravda (směje se). Tentokrát budu mít asi trochu jinou roli než minule, v útočné fázi budu spíš nastupovat na spojce. V obraně se moje pozice nemění, jde hlavně o to, abych obranu řídila, za což beru zodpovědnost a těším se na ni. Jsem ráda, že mám takovou zásadní úlohu.