Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Házenkáři TJ Sokol Újezd u Brna přispěli ke stavbě nové sportovní haly

30/05/2022 | DŮLEŽITÉ!, mládež, ostatní/různé, svaz
Stavba multifunkční sportovní haly je v Újezdě u Brna připravována již více než dva roky. Potřeba této stavby vznikla zejména na základě požadavku místních sportovců, a to především oddílu házené při Tělovýchovné jednotě Sokol, která je v místě tradičním sportem a v roce 2019 zaznamenala významné sportovní úspěchy.
Házenkáři TJ Sokol Újezd u Brna přispěli ke stavbě nové sportovní haly

O víkendech, kdy se odehrává nejvíce házenkářských turnajů a utkání, nám není vždy přáno mít slunečné počasí. Hodně z Vás, co se někdy účastnili turnajů v Újezdě u Brna ví, že kvůli nepříznivému počasí, museli organizátoři z klubu TJ Sokol Újezd u Brna, změnit čas nebo místo utkání. I to byl jeden z důvodů, proč újezdští házenkáři dlouho usilovali o stavbu sportovní haly.

Jejich odhodlání a snaha přispěla k tomu, že se projekt na stavbu multifunkční sportovní haly dostal i do volebního programu a stavba byla úspěšně schválena. 3. 5.2022 byl v Újezdě slavnostně položen základní kámen a stavba nové haly tedy může začít. Hotovo má být přesně za rok. Hala bude stát na místě chátrajícího koupaliště, které už deset let nefunguje.

„Z rozhovorů s místními sportovci, ale i občany, kteří si rádi ve volném čase zasportují, vím, že se na krásné prostory nové haly těší. Osobně věřím, že poté budou výsledky místních sportovců ještě lepší a že nová sportovní hala přiláká ke sportování všechny generace místních občanů,“ uvedla starostka města Marie Kozáková.

Objekt je navržený jako dvoupodlažní. V prostorách prvního podlaží haly již za rok nalezneme recepci, sportovní bar, šatny pro sportovce, hygienické zázemí (WC a sprchy) a samozřejmě prostory herní plochy. Podlaha herní plochy bude mít umělý povrch. V druhém nadzemním podlaží se bude nacházet menší cvičební sál a klubovny pro místní spolky. Součástí haly bude i herna pro stolní tenis a také posilovna. Objekt je řešen jako bezbariérový a přístup do druhého nadzemního podlaží bude zajištěn výtahem.

„Hlediště bude mít kapacitu 150 diváků, bude zde možné pořádat různé turnaje a v zázemí bude i prostor pro krátkodobé přespání sportovců," doplnila paní starostka Kozáková.

Na rozdíl od mnoha jiných obcí nebude hala sloužit školákům, kteří mají ve škole vlastní odpovídající tělocvičnu.

Multifunkční sportovní hala bude sloužit především místním házenkářům, se kterými se již za rok potkáme pod novou střechou.