Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Liga mistryň: Házenkářky Mostu dánského favorita nezaskočily

19/09/2022 | zahraničí, soutěže
Černí andělé si odbyli venkovní premiéru v letošním ročníku Ligy mistryň. Svěřenkyně trenéra Adriana Struzika se o víkendu vydaly bojovat do Dánska, z Odense se však vrací s nepořízenou. Domácí házenkářky potvrdily role favoritek a vyhrály vysoko 41:22.
Liga mistryň: Házenkářky Mostu dánského favorita nezaskočily

Most vstoupil do Ligy mistryň domácím soubojem s německým Bietigheimem, se kterým Černí andělé prohráli 23:46. A další vysokou porážku mostecké házenkářky schytaly na půdě dánského šampiona z Odense.

Úvodní branku hostujícího celku vstřelila Somionka, která v první minutě vyrovnávala na 1:1. Tehdy to však bylo naposledy, co bylo skóre nerozhodné.

Severočešky se sice v úvodu držely na dostřel několika branek, Odense ale postupně navyšovalo náskok a v poločase vedlo už 24:11. „Líbil se mi začátek utkání, ale udělali jsme spoustu chyb, které soupeř trestal a vytvořil si náskok,“ prohlásil mostecký kouč Adrian Struzik.

Na začátku druhé půle se český mistr dotáhl na deset gólů, pak už ale zase vládl dánský tým, který hnalo kupředu více než 1600 fanoušků. Ti si nakonec vychutnali vysokou výhru 41:22.

„Máme mladý tým, pro který je každý zápas v Lize mistrů velmi důležitý. Po první výrazné prohře s Bietigheimem vidím v naší hře i přes porážku progres, který snad využijeme v dalších zápasech,“ přeje si Struzik.

Příští utkání v Lize mistryň házenkářky Mostu sehrají v sobotu 24. září, kdy v chomutovské Rocknet aréně vyzvou slovinský Krim.

Odense Handbold - DHK Banik Most 41:22 (24:11)

Nejlepší střelkyně Mostu: Smetková 5, Cholevová a Mikulčík 4.