Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Atmosféra jako na opravdové olympiádě. Ale pro děti. Známe termín, místo i nového maskota

11/03/2024 | mládež, ostatní/různé
Kdo by to nechtěl zažít. Pro vrcholové sportovce jsou olympijské hry vysněným cílem. I letos od 23. do 27. června dostanou děti možnost soutěžit na největší multisportovní akci v České republice. A to ve dvaceti různých sportech včetně házené! Nebudou ochuzeni ani o slavnostní ceremoniály či rituály. A co dalšího k olympiádě neodmyslitelně patří?
Atmosféra jako na opravdové olympiádě. Ale pro děti. Známe termín, místo i nového maskota

Přece maskot!

Tento rok bude Olympiádu pro děti a mládež provázet velká barevná vydra Sunny. Její jméno vybrala porota v rámci celorepublikové soutěže. Sunny podle ní nejlépe reprezentuje, že zvíře je veselé, miluje děti a hlavně sportování! V českém překladu jméno znamená „slunný“ a to se zas skvěle hodí k Jihočeskému kraji, který letos hry pořádá. 

Centrem už jedenáctých letních her pro děti a mládež budou České Budějovice, kde budou hry i zahájeny. Mezi další hostující města patří Tábor a Hluboká nad Vltavou. Celkově půjde o 27 sportovišť, na kterých budou děti ve věku od 12 do 16 let čtyři dny soutěžit. 

Účastníci nejsou ochuzeni ani o soužití v olympijské vesnici či o zapálení majestátního ohně. Také všichni skládají přísahu a účastní se medailových ceremoniálů. Akce je projektem Českého olympijského výboru a snaží se co nejblíže simulovat opravdové hry.

Před dvěma lety ovládl v házené první příčky Plzeňský kraj. Kdo vybojuje zlatou medaili tentokrát? Dorazte v létě podpořit mladé házenkáře a házenkářky a užijte si parádní sportovní event!