Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Velké sporty vyzývají premiéra: Nedopusťte zdivočení veřejnosti, která chce sportovat

11/04/2021
Otevřený dopis Premiérovi České republiky.
Velké sporty vyzývají premiéra: Nedopusťte zdivočení veřejnosti, která chce sportovat

 

Veletoč, který v přímém televizním přenosu předvedl nový ministr zdravotnictví, rozlítil velké české týmové sporty. Ministr Petr Arenberger nejprve potvrdil a detailně popsal, že od pondělí bude sportovat venku 20 lidí, aby následně vše zcela odvolal.

Pane Premiére, každý, kdo navštíví jakékoliv české sídliště, vidí, že děti již sportují. Děje se tak často velice živelně. Sportovní svazy a kluby Vám nabízejí cestu, jak toto sportování kontrolovat a udělat jej bezpečnější. My nenavrhujeme, aby se mohlo venku setkávat bez omezení 20 lidí. My navrhujeme, aby 20 dětí pod dohledem trenéra mohlo bezpečně a organizovaně sportovat.

Od pátečního veřejného prohlášení ministra Arenbergera se všechny kluby připravují na pondělní organizovaný restart. Pane Premiére, nedovolte, aby pondělní rozhodnutí vlády vrhlo Českou republiku do chaosu, kdy veřejnost už nebude moci věřit veřejným slovům ministra.

 

Martin Malík – Fotbalová asociace ČR

Tomáš Král – Český hokej

Miroslav Jansta – Basketbal CZ

Marek Pakosta – Český volejbal

Filip Šuman – Český florbal

Ondřej Zdráhala – Česká házená