Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Podcast s házenářským tématem s názvem Hoď&Poďcast

01/10/2020
Hoď&Poďcast je název jedinečného podcastu v České republice, který se zabývá převážně házenkářskou tématikou. Ještě jste o něm neslyšeli? Rozhodně to musíte napravit.
Podcast s házenářským tématem s názvem Hoď&Poďcast

Pravidelné audio pořady neboli podcasty, které se ve světě těší velké popularitě, se postupně stávají „trendy“ i u nás. Pořady v podobě mluveného slova nebo rozhovorů si můžete pustit k práci, při relaxaci ve vaně nebo při cestování na utkání, prostě kdekoliv a kdykoliv. Témat najdete nepřeberné množství. Stačí si vybrat, co vás zajímá.

Na jaře tohoto roku se konečně dočkali i čeští házenkářští fanoušci. Štěpán Vladyka a Jakub Uhlíř, hráči pražského Chodova, spustili podcastový projekt s příznačným názvem Hoď&Poďcast, v němž přinášejí zajímavé videorozhovory s osobnostmi z českého házenkářského prostředí. Díky nim mají posluchači možnost blíže se seznámit s hráčkami, hráči, nebo trenéry z českých ligových soutěží, ale i ze zahraničí. Hosty podcastů již byli například Ondřej Zdráhala, Hana Kvášová, Dieudonné Mubenzem, nebo také trenér Dušan Poloz. Projekt je mladý, pro kluky jde spíše o hobby ve volném čase, ale už teď přinesl celou řadu velmi poutavých, neotřelých a originálních rozhovorů, a to prý je teprve začátek. Přinášíme vám rozhovor s autory projektu. 

  

 

Co vás vedlo k založení projektu? 

Štepán: O projektu jsem začal přemýšlet během karantény. Původně jsem uvažoval o živých vysílání na instagramu s hráči z první ligy, kterou hraji. Potom jsem si řekl, proč to rovnou neudělat s hráči nejvyšší soutěže a reprezentanty? Dost jich znám osobně a lidi by to daleko více zajímalo. Nakonec mne napadlo zvolit formát podcastu, který je vhodnější než instastories. Volal jsem tehdy spoluhráči Patrikovi Posteltovi, jestli by mi neporadil s technikou. Vedle Patrika tehdy seděl Kuba a ukazoval mu v počítači svoje poznámky, že má stejný nápad.

Jakub: Podcast na házenkářské téma tu nebyl a stejně tak jsem postrádal zajímavý házenkářský obsah podaný moderní formou. Měl jsem pocit, že je potřeba dát větší „mediální prostor“ nejen hráčům a hráčkám, ale i osobnostem okolo házené. Dnešní svět sportu je hlavně o prezentaci a marketingu. Náš podcast může nějakým dílem pomoci k propagaci házené a zvýšení povědomí o naší komunitě.

 

Takže stejné nápady ve stejný čas?

Jakub: Přesně tak. Jak říkal Štěpán, skutečně jsem to měl ve svých poznámkách a když zavolal Patrikovi, tak bylo hned jasné, že spojíme síly. Od toho dne k natáčení prvního dílu s Didem (pozn. red. Dieudonné Mubenzem) uplynulo pouhých 6 dnů, takže jsme do toho vletěli rychle.

Štěpán: Ideální je i naše kombinace a vzájemné doplnění v rámci příprav Podcastu. Kuba dělá veškeré technické záležitosti, aby se Podcast dostal k fanouškům, k tomu má na starosti sociální sítě. Já vedu samotné rozhovory s hosty a komunikuji s fanoušky.

 

Naplňuje projekt vaše očekávání? 

Štěpán: Podcast určitě splňuje to, co od toho chceme. Naše hlavní pravidlo je, že to musí bavit nás dva a to je naplněno nad míru. Ohlasy máme velmi pozitivní nejen ze svého okolí, ale obecně, z reakcí na našich sociálních sítích. Co se tyká čísel, aktuálně se díly pohybují mezi 500-1000 views v součtu všech platforem, s čímž jsme také spokojeni. Číslo by určitě mohlo být vyšší, protože víme poměrně přesně, jak velká je komunita házené, které se pohybuje na sociálních sítích. Bereme to tak, že to je postupný proces.

 

Neměli jste obavy, zda si házenkářský podcast najde své fanoušky?

Štěpán: Pro některé je Podcast nová forma a navíc díly jsou poměrně dlouhé a víme, že to část diváků může odradit. K tomu bychom rádi řekli, že ty díly jsou tak dlouhé záměrně, ať můžeme naše hosty ukázat více do hloubky, než je možné v klasických rozhovorech.

Jakub: Podcast si člověk může pustit na vícekrát nebo po cestě na D1, kde stihne určitě dva díly. Věříme, že nás ten „boom“ ještě čeká, až se dostaneme do širšího povědomí.

Štěpán: Třeba právě rozhovor tohoto typu tomu může pomoci. Jsme vděční, že nás sdílí i jiné podobné házenkářské platformy např. HNB, nebo na instagramu handballeshop.eu a jednotlivé kluby např. Poruba. Je také potřeba říct, co nás obrovsky těší a naplňuje jsou právě reakce na sociálních sítích a že nám píšou zástupci té mladší věkové generace. To je prostě super a víme, že to má smysl dělat.

 

Na co se můžeme v nejbližší době těšit? 

Štěpán: Určitě se chceme posouvat dále ve dvou směrech. Těmi jsou obsah a technika. Technicky máme určitě na čem pracovat a do budoucna plánujeme lepší techniku, možná studio, aby fanoušek dostal lepší výstup. Z pohledu obsahu je to pestrost témat a hostů spolu s připravovanými různými formáty. Můžete se těšit na českou legendu, chtěli bychom přinést rozhovor s mentálním coachem.

 

Můžete být konkrétní?

Štěpán: Asi můžeme prozradit, že díky jedné fanynce řešíme zajímavé prostory v officech jednoho z pražských startu-upů. Jako první nejspíše uvidíte klasický živý rozhovor s hostem, ale uvažujeme o formátu panelové diskuze, kam by mohli přijít i diváci, aby to bylo více interaktivní. Plány na následujících dva měsíce jsou rozhodně velké, protože přes léto jsme polevili díky různým dovoleným a karanténám.  Zmíněný panel, který nabírá už reálných obrysů a téma bude velmi pravděpodobně okolo Regenerace, Stravy sportovců atd. Taktéž bychom rádi přinesli slibovaný rozhovor s nějakou zahraniční osobností. Máme v hlavách spoustu zajímavých hostů, ale na některé jsme ještě příliš „malý“ Podcast, a tak si počkáme. Stejně tak diskutujeme různé formáty na našich sociálních sítích, kde také ještě vyčkáme až budeme mít větší základnu followerů. V neposlední řadě to je samozřejmě řada zajímavých hostů, na které se moc těšíme a věříme, že Vás budou bavit.

 

Videorozhovory se známými osobnostmi z házenkářského prostředí si můžete pustit na youtubovém kanále Hoď&Poďcast, (odkaz zde: https://1url.cz/Oz4W3), nebo si je najdete na facebooku, či instagramu po zadání @hodapodcast.