Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Písecké házenkářky do čtvrtfinále Poháru EHF neproklouzly, dvakrát nestačily na islandské IBV

08/01/2022 | zahraničí, soutěže
AKTUALIZOVÁNO. Písecké házenkářky končí v Poháru EHF. V osmifinále se utkaly s islandským IBV Vestmannaeyjar, na jehož půdě dvakrát prohrály 20:27 a 29:33. Neproduktivnější hráčkou Jihočešek byla v obou zápasech při absenci Terezy Pokorné Jana Chlupová.
Písecké házenkářky do čtvrtfinále Poháru EHF neproklouzly, dvakrát nestačily na islandské IBV

PRVNÍ OSMIFINÁLE POHÁRU EHF: SOKOL PÍSEK – IBV VESTMANNAEYJAR 20:27 (7:13)

Písecké házenkářky nevstoupily do úvodního semifinále pravou nohou. Islanďanky se dostaly hned v úvodu do náskoku 4:0, české zástupkyně sice kontrovaly a náskok soupeře stáhly na 4:6, pak ale dominoval soupeř. Po poločase se dostal Vestmannaeyjar do pohodlného vedení 13:7.

Po pauze sváděl Písek se severským sokem o poznání vyrovnanější bitvu. Ofenzivu Jihočešek řídila Jana Chlupová, která nasázela osm branek, vůbec nejvíc ze všech hráček na hřišti. Výborný výkon předvedla ale také gólmanka IBV Marta Wawrzynkowska, ta předvedla 18 zákroků s celkovou úspěšností 47,37 %. I když v 54. minuty Češky stáhly ztrátu pouze na čtyři trefy, duel nakonec skončil výsledkem 20:27.

První zápas očima trenérky Kateřiny Hromádkové: „Zápas měl odlišné poločasy. Ani bych neřekla, že nám nevyšel vstup do zápasu, nebylo to tak hrozné. Horší pasáž přišla ve druhé desetiminutovce, kdy jsme se nedokázaly prosazovat a ani náš návrat do obrany nebyl dostatečný. Poločasový výsledek nás trochu srazil na kolena, nebyly jsme schopné s ním nic udělat. Ve druhé půli jsme se na chvíli zvedly, utkání jsme stáhly na čtyři branky. Bylo to zlepšenou obranou a větší odvahou v útoku. Konec nám bohužel znovu nevyšel a výsledek je takový, jaký je. Prohra o sedm branek není do odvety dobrým výsledkem, druhý poločas ale skončil jen o gól a ukázaly jsme si, jakým způsobem bychom se soupeřem mohly hrát. Doufám, že to holkám dodá trochu sebedůvěry a poradí si o něco lépe s absencí střelkyně Terky Pokorné, která ani v neděli nebude moc zasáhnout utkání.“

PRVNÍ OSMIFINÁLE POHÁRU EHF: SOKOL PÍSEK – IBV VESTMANNAEYJAR 29:33 (15:16)

V odvetném utkání Písek nezachytil úvodní tlak Islanďanek. Ty se dostaly ve 12. minutě až do sedmigólového vedení, ale český zástupce se dokázal do utkání vrátit. Po vydařené pasáži v samotném závěru poločasu, která přinesla čtyři branky bez odpovědi soupeřek, snižovaly v poslední minutě Alexandra Merglová a Nela Nosková na rozdíl jediné branky.

Po přestávce ale dominoval IBV, domácí celek se rychle dostal zpět do komfortního náskoku. Sokol začal znovu ztrátu výrazněji odmazávat až s blížícím se koncem duelu. Poslední desetiminutovku ovládl 8:3, na dramatický závěr už to ale nestačilo. Nejlepší střelkyní Písku byla opět Chlupová, která se prosadila sedmkrát.

Poslední český zástupce skončil v osmifinále Poháru EHF po prohrách 20:27 a 29:33.