Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Pozvánka na Extraligu: Potvrdí Karviná vedení v tabulce před vlčáky v zádech?

19/11/2020
O jeden bod vedou aktuálně tabulku Extraligy házenkáři Karviné. Už po víkendu a pěti zápasech 11. kola ale může být vše jinak, vždyť týmy na prvním až pátém místě dělí jen dva body. A do hry může zasáhnout i koronavirus oslabující jednotlivé týmy.
Pozvánka na Extraligu: Potvrdí Karviná vedení v tabulce před vlčáky v zádech?

 

V sobotu ráno odstartuje Extraligový program druhého víkendu po návratu soutěží duel Hranic s královopolským výběrem. Zatímco Brno v minulém kole těsně prohrálo, Hranice budou navazovat na výhru z Frýdku-Místku a hned první sobotní duel tak slibuje zajímavou podívanou. "Bude to určitě těžké utkání a my bychom rádi bodovali, protože jsme ztratili doma s Jičínem. Určitě nám to nedají zadarmo. Budou doma, v Hranicích se hraje vždycky těžce. Od předchozího zápasu bychom se měli poučit z těch chyb, které jsme udělali. Byli jsme nedůrazní, jak v obraně, tak v útoku, neproměňovali jsme šance a měli bychom si dát pozor na velezkušeného brankáře Kučerku, který si drží neskutečnou úspěšnost zákroků a předpokládám, že bude chtít předvést podobný výkon i proti nám," komentuje vyhlídky k sobotnímu zápasu Viktor Hastík za SKKP Handball Brno.

Na úvodní duel naváže druhý z brněnských celků soubojem s týmem Karviné. Baník se ve středu nabudil výhrou nad Duklou Praha, když zvláště první poločas byl do Karvinské spanilou jízdou. „Po dlouhé pauze jsme se utkali s Duklou, dokázali jsme zvítězit a dobře jsme se tak naladili. Teď nás bude čekat soupeř z Maloměřic, který výrazně posílil bývalými hráči SKKP Brno, takže bude o něco silnější než minulý rok. Nesmíme protivníka podcenit a musíme předvést stejný a koncentrovaný výkon jako proti Dukle. Věřím, že v Maloměřicích uspějeme a přivezeme domů dva body,“ říká Ondřej Skalický, křídlo HCB Karviná.

To Lovosice si domácí zápas minulého kola za rámeček nevystavily. Teď navíc ještě jedou ven, na palubovku Kopřivnice. „Čeká nás teprve druhé venkovní utkání v této sezóně. Zajíždíme do Kopřivnice, která podávala velice dobré výkony před přerušením soutěže. Má v týmu velmi dobře vybavené hráče pro hru 1 na 1. Proto očekávám zápas s velikým množstvím těchto soubojů,“ vyhlížel k víkendu Roman Jelínek, trenér HK FCC Město Lovosice, a k ohlédnutí za tím minulým dodal: „Musíme se oproti zápasu se Zubřím v obranné činnosti zlepšit a pak budeme mít šanci na úspěch. Ztratili jsme doma už víc bodů než jsme chtěli, a proto je musíme získat někde venku. Myslím, že nejlepší odpověď na poslední nepovedené utkání doma by bylo vítězství v tomto těžkém utkání v Kopřivnici a získat, tak trochu sebevědomí zpět. Protože všechny dosavadní ztráty v domácím prostředí jsme si zapříčinili sami naší nestabilní výkonností během utkání. Pokud se vyvarujme velkému množství individuálních chyb, jak v útoku, tak obranně, tak věřím, že budeme úspěšní.“

 

 

Karel Holubec, pivot HK FCC Město Lovosice, pak připomněl, že Kopřivnice už v soutěži ukázala své letošní kvality: „Kvalita týmu se odráží v tabulce, zatím pouze jednou okusili hořkost porážky a my to, doufám, změníme. Mají kompaktní a tvrdou obranu, která je podpořena v útoku kanonýrem Fulnekem. Z naší strany se pokusíme hrát aktivně v obraně, která vyústí v rychlý přechod do útoku. Musíme se vyvarovat technických chyb a proměňovat šance, které se nám naskytnou.“

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH ISMM Kopřivnice, uznal kvalitní sestavu Lovosic, zároveň ví, že jeho vlastní silný tým je v koronakrizi oslaben. „Lovosice doplnily před sezónou kádr a netajily se vysokými ambicemi, kterých chtějí letos dosáhnout. Myslím si, že tento tým na horní příčky tabulky určitě má, protože je velice dobře poskládaný zkušenostmi i mládím, takže nás čeká velice těžký soupeř. My jsme minulý týden přišli o šest hráčů, kteří byli pozitivně testovaní na Covid. Tito hráči nám budou chybět i nyní a navíc nás čeká další testování, což znamená, že do poslední chvíle vůbec nevíme, s jakou sestavou do zápasu nastoupíme, takže je před námi těžký zápas i komplikovaná příprava na něj," ví Veřmiřovský.

 

 

Hlavní sílu soupeře popsal i kopřivnický Jan Polcar: „Lovosice jsou silné zejména v útočné fázi, což dokazuje i to, že ve většině zápasů dali přes 30 gólů. Nečeká nás v sobotu nic lehkého, soupeř se bude snažit napravit domácí prohru se Zubřím, my se zase budeme chtít dostat na vítěznou vlnu a odčinit ztrátu bodu z Veselí. Věřím, že když navážeme na výkony, které jsme předváděli před nucenou pauzou, zůstanou body doma."

Jičínu momentálně patří v tabulce medailová příčka, jeho hráči ale vědí, že teď je nečeká jednoduché období. „V sobotu odstartujeme sérii třech těžkých zápasů, kdy nás postupně čeká Plzeň, Karviná a Dukla. Věřím, že jsme si zápasem v Brně vytvořili určité sebevědomí a do zápasu proti plzeňskému Talentu jdeme s tím, že chceme uhrát co nejlepší možný výsledek. V téhle době je možné opravdu všechno a uvidíme, v jakých sestavách oba týmy nastoupí po povinném testování na onemocnění Covid-19. O to těžší je se na jakéhokoliv soupeře připravovat,“ připomněl úskalí dnešních dnů brankář Jičína David Machalický a dodal: „Mrzí mě, že s námi nemohou být fanoušci v hale, ale pevně věřím, že nám zachovají svou přízeň a utkání budou sledovat alespoň on-line.”

Protivník z Plzně ale také již připravuje zbraně. „Jičín je daleko vyspělejší a těžší soupeř, než byly minule Maloměřice, a tomu odpovídají jeho výsledky. Jirka Hynek (druhý z trenérů – pozn. aut.) sledoval jejich poslední zápas v Brně, kde vyhráli 28:27, a říkal, že hráli velmi dobře. My jsme s nimi hráli v létě v přípravě, i z tohoto zápasu budeme čerpat. Kostra jičínského mančaftu je delší dobu pohromadě, jsou disciplinovaní, mají dobře zažitý herní systém. Nečeká nás jednoduchý zápas, v Jičíně to vždycky bylo těžké. Ale my se zodpovědně připravíme,“ vzkazuje trenér Plzně Petr Štochl.

 

 

Jakub Douda, spojka Talentu, pak připomíná náročnou atmosféru zápasů v Jičíně. „Vždy je to tam zvláštní, což je dané i tím, že na domácí chodí dost lidí. Ale teď diváci nepřijdou. Jičín má skvělý vstup do sezony, v sobotu vyhrál v Brně. Určitě to nebude tak jednoznačné jako s Maloměřicemi a takový výkon by v Jičíně asi nestačil. Ale náš výkon snad půjde po dalším týdnu společného tréninku v hale taky nahoru. Ale tahle sezona je tak rozkouskovaná, že člověk neví, co se stane zítra. Takže stoprocentně nedokážu říct, jestli to bude lepší, nebo horší. Připravíme se na další zápas a uvidíme,“ říká Douda.

Pátým ze sobotních duelů bude pak souboj na Valašsku, do Zubří přijde Frýdek-Místek. „Po dobrém výkonu v Lovosicích bychom rádi zopakovali a potvrdili naši formu. Frýdek je ale po příchodu Sklenáka a Chudoby úplně jiné družstvo. Po zaváhání s Hranicemi bude chtít ztrátu zpět. My se chceme zlepšit v obraně a v útoku si udržet efektivitu střelby. I bez diváků čekám velmi bojovné utkání,“ říká trenér Zubří Michal Tonar.

I Frýdek-Místek ukazuje, že chce patřit k těm nejlepším týmům. Jak posilami, tak výkony z úvodu soutěže. I proto už si vysloužil respekt soupeřů. To shrnuje brankář Šimon Mizera: „Soupeř z nedalekého Frýdku Místku před sezónou hodně posílil. Navíc jim výborně vyšel start sezóny. Pokud se poctivě připravíme, jak u videa, tak na hřišti. Věřím, že navážeme na vítězství z minulého týdne v Lovosicích a připíšeme si další důležité 2 body.“

Lukáš Rajnoha z týmu Frýdku-Místku ví, že bude potřeba pohlídat zuberské "mládí". "Budeme tam určitě chtít nějaké body urvat. Zubří má mladé běhavé kluky, kteří pod vedením Tonara předvedli hezký výkon, ale určitě tam nepojedeme se skloněnými hlavami. Čekám vyrovnané utkání," vzkazuje Rajnoha.

Poslední utkání 11. kola mezi Novým Veselím a Duklou Praha se bude kvůli účasti Nového Veselí v Poháru EHF dohrávat 2. prosince.

 

STRABAG Rail Extraliga 11. KOLO

so 21. 11. 10:30 TJ CEMENT HRANICE - SKKP HANDBALL BRNO

so 21. 11. 11:30 SHC MALOMĚŘICE BRNO - HCB KARVINÁ

so 21. 11. 16:00 KH ISMM KOPŘIVNICE - HK FCC MĚSTO LOVOSICE

so 21. 11. 18:00 HBC RONAL JIČÍN - TALENT TÝM PLZEŇSKÉHO KRAJE

so 21. 11. 18:00 HC ROBE ZUBŘÍ - PEPINO SKP FRÝDEK-MÍSTEK

st 2. 12. 18:00 HC DUKLA PRAHA - TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ