Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Říjen odstartuje páté extraligové kolo a televizní předehrávka

30/09/2021
Extraliga načíná svůj druhý soutěžní měsíc a odpálí ho skutečně atraktivním šlágrem. Souboj dvou jediných dosud neporažených týmů můžete sledovat už v pátek v přímém přenosu České televize, poměří se Zubří a Karviná.
Říjen odstartuje páté extraligové kolo a televizní předehrávka

 

Extraliga mužů - 5. kolo

pá 1. 10. 19:15 HC ROBE ZUBŘÍ - HCB KARVINÁ

so 2. 10. 16:30 HC DUKLA PRAHA - SHC MALOMĚŘICE BRNO

so 2. 10. 17:00 SKKP HANDBALL BRNO - PEPINO SKP FRÝDEK-MÍSTEK

so 2. 10. 18:00 HBC RONAL JIČÍN - TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ

so 2. 10. 18:00 KH ISMM KOPŘIVNICE - LOVCI LOVOSICE

ne 3. 10. 10:30 TALENT TÝM PLZEŇSKÉHO KRAJE - TJ CEMENT HRANICE

 

To je šlágr jak má být! Navíc v televizním přenosu a v atraktivním pátečním čase. To stojí za to! Zubří ani Karviná ještě v letošních odehraných čtyřech kolech nenašly přemožitele a utkají se tak v souboji neporažených.

“Karviná opět v této sezóně potvrzuje roli favorita podle očekávání. U nás se jeví sezóna jako dobře rozehraná. Utkají se dva vyrovnané týmy a není jednoznačný favorit. Je super, že to budou moci sledovat diváci v televizi a že bude hala plná. Zasloužíme si po dlouhé době bez fanoušků domácí peklo,“ těší se na nabitý víkendový šlágr trenér Zubří Peter Dávid. „Pokud se dobře připravíme a podáme naše optimální maximum, hodně Karvinou potrápíme a budeme rádi, když to bude na naši straně se šťastným koncem. Odevzdáme maximum. Jsem rád, že jsme se dostali do pozice, že si můžeme zahrát špičkový zápas,“ dodal s úsměvem Dávid.

 

 

I zkušený křídelník Miroslav Jurka se těší na druhé domácí vystoupení Zubřanů před vlastní halou. „Karviná i my máme za sebou skvělý vstup do soutěžního ročníku. Bude to vyhecovaný zápas od začátku do konce. Pokud budeme v plné sestavě a zahrajeme na hranici našich našich možností, můžeme uspět. Věříme, že naši diváci nám k výhře pomůžou.”

A těší se i Karvinští. „Čeká nás veliké derby s naším odvěkým rivalem. Obě družstva jsou zatím bez porážky, a tak nás čeká souboj o průběžné první místo v tabulce. Doufám, že diváci uvidí rychlou a napínavou házenou,“ vyhlíží páteční měření trenér Karviné Michal Brůna.

Ale současně v Karviné dobře vědí, že to v Karviné nebude nic jednoduchého. „Čeká nás velice těžké utkání na palubovce soupeře. My i Zubří jsme zatím v téhle sezóně neporaženi, takže to bude určitě emocemi nabité utkání. Věřím, ze pokud budeme hrát disciplinovaně od začátku do konce, tak budeme na konci zapasu šťastnější my a zůstaneme na vítězné vlně,“ dodává Vojtěch Patzel.

Na páteční televizní podívanou naváže nabitý sobotní program. Už v 16.30 se začne hrát na Dukle, kam míří Maloměřice. „Po vybojovaném bodu ve Frýdku chceme v dalším domácím utkání zabojovat o oba body. Maloměřice před sezónou posílily o zkušené kluky, tak uvidíme, v jakém rozpoložení dorazí. My chceme ke zlepšenému výkonu v obraně přidat i na přesnosti v útoku,“ říká před sobotním duelem Michal Tonar, trenér HC Dukla Praha.

O půl hodiny později začnou své měření týmy Brna a Frýdku-Místku. Frýdečtí pořád drží na kontě jenom bod za remízu s Duklou, první výhru chtějí stůj co stůj a poperou se o ni v Králově Poli. Tady ale brněnští házenkáři body rozdávat také nechtějí a rozhodně ne bez boje a tak i tento sobotní souboj slibuje zajímavou podívanou. „Je to druhý zápas na domácí palubovce a naše touha po vítězství bude velká. Frýdek má velmi kvalitní tým v čele s legendami Sklenákem a Petrovským. Čeká nás velmi těžké utkání, ale zodpovědně se připravíme a věříme, že se budeme moct opřít i o naše fanoušky, kteří mám v prvním zápase doma hodně pomohli,“ řekl trenér Brna Pavel Hladík.

Frýdek s jednobodovým kontem není dobré podcenit. „Frýdek-Místek měl ze startu velice těžký los, a když nepočítám přestřelku v Lovosicích, tak dokázali sehrát doma vyrovnané utkání proti mistrovské Plzni a s bronzovou Duklou ztratili vedení až v samotném závěru. V útoku se opírá o zkušenosti starších hráčů a tento rok se jim povedlo více vyztužit obranu. Stejně jako my, tak Frýdek už potřebuje sáhnout po 2 bodech i přesto, že za sebou mají středeční utkání proti Kopřivnici, očekávám proto veliké nasazení a bojovnost,“ doplnil trenéra Erik Žvak.

Stejně jako v Jičíně. Tam míří Nové Veselí, zatím černý kůň soutěže. „Jičín je tým, s kterým nás pojí několik zajímavých paralel. Především jde o stabilitu hráčského kádru, který zůstal v porovnání s předchozí sezónou téměř celý pohromadě. Často, a v případě Jičína bezvýhradně, platí, že nejednou je úspěšnější a nebezpečnější ten mančaft, který nemusí každý rok zapracovávat do systému nové hráče, ale naopak se může opřít o sehranost kádru a důležité automatismy. Další paralelou je síla domácího prostředí. Jičín je házenkářské město a zdejší fanoušci dokáží soupeřům připravit nepříjemné bouřlivé prostředí. Sami dobře víme, kolik sil a pozitivní energie dokáže taková podpora týmu dodat,“ zamýšlí se před soubojem v Jičíně trenér Veselí Peter Kostka a ví, že to, že Jičín zatím není až tak suverénní, nesmí jeho svěřence zmást: „Dvě vysoké prohry našeho nejbližšího soupeře nás nemohou oklamat. Herní projev zdaleka neodpovídal konečným výsledkům. Náš cíl je jasný. Kvalitně se připravit a především si nastavit hlavu na skutečnost, že se pobijeme o vítězství a že budeme mít odvahu si důležité dva body na Vysočinu odvézt.“

V Jičíně vládne před soubojem zdravý respekt k protivníkovi. „Soupeř má za sebou úspěšný start do sezóny a předvádí rychlou házenou. Hlavní zbraní je hra spojek a výborný Víťa Schams v brance. My musíme hodit za hlavu dva poslední nepovedené zápasy. Je třeba se vyvarovat technickým chybám a v útočné fázi si vážit každého míče. Za každou cenu chceme získat dva body do tabulky, která bude letos opět velmi vyrovnaná. Kvalitní a bojovný výkon dlužíme také našim fanouškům,“ říká přesvědčeně jičínský pivot Petr Freiberg.

Kopřivničtí házenkáři ve středu v dohrávce vydolovali bod z derby s Frýdkem-Místkem a teď si brousí zuby na dalšího protivníka – lovosické Lovce. "Čeká nás třetí neméně důležitý zápas v krátkém sledu. Lovosice mají tým, jenž určitě pomýšlí na horní patra tabulky. Nicméně my chceme v domácím prostředí naplno bodovat a porveme se o výsledek. Lovosice disponují zkušeným týmem s řadou opor, ale myslím si, že pokud budeme bojovat, vyhneme se hluchým pasážím v zápase a budeme proměňovat vyložené šance, tak bychom měli uspět," myslí si asistent trenéra Kopřivnice Jiří Gřes.

Lovci si ale nenechají nic líbit, chtějí si spravit chuť po prohře s Plzní. „Kopřivnice má již pár let osu týmu pohromadě, tím pádem je týmová chemie a souhra znát. Disponují hráči, kteří jsou dobří ve hře jeden na jednoho a dokáží si navzájem vytvořit prostory pro střelecké příležitosti, ať už ze střední vzdálenosti, popřípadě z pozice křídla či pivota. Pokud ovšem chceme pomýšlet na umístění v horní polovině tabulky, musíme získávat nějaké body s týmy, které jsou na podobné úrovni. Proto v sobotu vyrazíme směr Kopřivnice s odhodláním předvést maximální výkon, vyvarovat se neproměněných šancí a pak věřím, že si můžeme odvézt dva body do Lovosic,“ řekl trenér Lovců Roman Jelínek.

Jiřího Boučka zaujal především výkon kopřivnického brankáře, který zachytal výborně například ve středečním souboji s Frýdkem-Místkem: „Kopřivnice se opírá o agresivní obranu a výborně chytajícího Marka Žingora. Musíme se poučit ze zápasu s Plzní, kdy jsme neproměnili až příliš vyložených šancí. Do Kopřivnice si jedeme pro dva body!“

V neděli pak kolo uzavře duel Plzně a Hranic a úřadující mistr nepřipouští neúspěch. „Hrajeme doma, nic jiného než vítězství nebereme. Jestliže Hranice až doteď všechny zápasy výrazně prohrály, budeme chtít, aby tomu tak bylo i u nás. Zlepšuje se i zdravotní stav Honzy Chmelíka, jeho návrat na palubovku se blíží, ale nechceme nic uspěchat. Necháme to na jeho pocitech, v řádu týdnů by se mohl zapojit do házenkářských tréninků,“ vyhlíží návrat výrazné postavy trenér Plzně Petr Štochl.

 

 

„Hranice zatím nemají moc přesvědčivé výsledky, z naší strany by bylo ideální přistoupit k zápasu podobně jako proti Maloměřicím. Dominovat v utkání, podat kvalitní výkon. Koukal jsem, že Hranice hodně obměnily kádr, proto asi ten propad výkonnosti. Ale jejich vysoká porážka v úvodním kole s Maloměřicemi mě hodně překvapila. O důvod víc, abychom je doma porazili. Nesmíme moc koukat na soupeře, nechceme fanouška zklamat, doma bychom prohrávat neměli ani s týmy z elitní čtyřky,“ upozorňuje Ondřej Šafránek.